Angle down Atgal

Teisėjas: N. Venckienė turi ryšių JAV

Teisėjas Arūnas Purvainis, laikinai einantis Kauno apylinkės teismo pirmininko pareigas, teigė, kad suėmimas 2 mėnesiams Neringai Venckienei skirtas, kad įtariamoji negalėtų pabėgti ir pasislėpti.

„Nustatyta pagrindu, kad įtariamoji laisvėje, nesuimta ar kita paskirta švelnesne kardomąja priemone galėtų pabėgti ir pasislėpti nuo ikiteisminio tyrimo vykdančio prokuroro ar teismo (...) Buvo vertintas ir Baudžiamojo proceso įstatymas, būtent šeiminė padėtis, ankstesni teistumai, užimtumas, veikla, ryšiai užsienyje ir visos kitos šiam klausimui spręsti svarbios aplinkybės“, – teigė A. Purvainis.

Pasak teisėjo, įtariamoji turi ryšių JAV.

„Įtariamoji turi stiprius ryšius užsienyje, konkrečiai JAV. Kur iki sulaikymo turėjo gyvenamąją vietą, užsiėmimą, veiklą. Ten gyvena jos šeimos nariai, konkrečiai, sūnus. O čia Lietuvoje ji neturi gyvenamosios vietos, užsiėmimo, darbo ir yra šiuo metu išsituokusi. Todėl vien tos aplinkybės ir gynyba, kuriomis įtariamoji bandė pagrįsti švelnesnes kardomąsias priemones (...) gyventi su tėvais, tėvų bute bei asmens dokumento neturėjimas nepagrindė objektyvios galimybės taikyti švelnesnes kardomąsias priemones. Buvo padaryta išvada, kad nebus pasiekti kardomajai priemonei keliami tikslai – užtikrintas įtariamosios dalyvavimas toliau procese“, – teigė jis.

ELTA primena, kad Kauno miesto apylinkės teismas tenkino prokuroro Dariaus Jakučio prašymą ir skyrė buvusiai teisėjai Neringai Venckienei kardomąją priemonę – suėmimą dviem mėnesiams. Įtariamosios advokatė Sonata Žukauskienė patikino, kad teismo sprendimą tikrai skųs Kauno apygardos teismui.

„Aš esu nustebusi. Prokuroro prašymą patenkino pilnai. Paliko suėmimą ir nustatė terminą 2 mėnesius. Motyvai yra tokie, kad gali bėgti nuo teismo. Be abejonės skųsim (...) Iš 39 buvusių nusikaltimų liko tik 4, praktikoje už tokius nusikaltimus nėra priskiriama suėmimo bausmė. Man atrodo neprotinga paskirti 2 mėn. suėmimą. Kur ji bėgs? Jai nėra tikslo bėgti, ji prabuvus įkalinimo įstaigoje jau 21 mėnesį“, – teigė žurnalistams S. Žukauskienė.

Pasak advokatės, pati N. Venckienė po sprendimo išliko rami ir teigė viską iškentėsianti.

„Ji labai stipri. Ji sako, ką darysi, aš prie visko pripratusi, iškentėsiu“, – perdavė N. Venckienės žodžius advokatė.

Tuo metu advokatės S. Žukauskienės prašoma kardomoji priemonė N. Venckienei – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

„Taip, matau grėsmę, nes žmogus virš šešerių metų slapstėsi. Manau, kad gali tai daryti vėl. Tai buvo pagrindinis motyvas (prašyti teismo kardomosios priemonės suėmimo. – ELTA)“, – ketvirtadienį po teismo posėdžio teigė D. Jakutis.

„Įtarimai pareikšti dėl sudavimo policijos pareigūnui, dėl pasipriešinimo pareigūno reikalavimams ir veiksmams. Trukdymas antstoliams patekti į patalpas, patekti prie asmens, kuris turėjo būti paimtas, bei smurto veiksmai prieš Laimutę Stankūnaitę, kuri taip pat buvo toje pačioje vietoje paėmimo metu“, – pareikštus įtarimus nurodė prokuroras.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite