Angle down Atgal

Teikiamos grožio paslaugos turi būti saugios

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Toliau – NVSC) Telšių departamento Mažeikių skyriaus specialistai informuoja, jog grožio paslaugų vartotojas, siekdamas apsaugoti savo sveikatą, turi teisę prašyti, jog grožio specialistas pateiktų leidimą-higienos pasą. Leidimas-higienos pasas liudija, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus ir yra išduodamas neribotam laikui. Mažeikių rajono savivaldybėje grožio paslaugas teikia 256 objektai turintys leidimą-higienos pasą.

Pasitikrinti, ar asmuo vykdo veiklą turėdamas leidimą-higienos pasą, galima apsilankius NVSC interneto svetainėje, atsidarius leidimų higienos pasų sąrašą, adresu https://vssis.nvsc.lt/lhp/index.php. Taip pat galima pasitikrinti ir Licencijų informacinėje sistemoje, adresu https://www.licencijavimas.lt/lis-epp-app/public/licenceSearch

Kas gresia vykdant veiklą be leidimo-higienos paso?

Vykdant veiklą be leidimo-higienos paso gresia didelės baudos. Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojus Administracinių nusižengimų kodeksui nustatyta, kad besiverčiantys ūkine komercine veikla be leidimo-higienos paso, sulauks baudos nuo 300 eurų iki 850 eurų, o nusižengus pakartotinai – nuo 900 eurų iki 1700 eurų.

Kiekvienas grožio paslaugų teikėjas turi laikytis grožio paslaugoms teikti nustatytų reikalavimų.

Reikalavimai apima patalpas, įrenginius, paslaugas teikiančius vartotojus bei dezinfekciją ir sterilizaciją. Vartotojas turėtų atkreipti dėmesį į bendrą tvarką ir švarą grožio salone, naudojamų kosmetikos gaminių galiojimo laiką bei ar grožio paslaugas teikiantis asmuo laikosi rankų ir darbo vietos higienos. Teikdami grožio paslaugas, kurių metu pažeidžiama oda arba gleivinė, asmenys turi mūvėti vienkartines pirštines ir keisti jas po kiekvieno paslaugos vartotojo. Kiekvienam vartotojui, kuriam suteikiamos kirpimo paslaugos, turi būti naudojami vienkartiniai arba švarūs daugkartiniai apdangalai, popierinės juostelės bei servetėles. Vartotojas taip pat turėtų atkreipti dėmesį į naudojamus instrumentus, ypač teikiant nagų priežiūros paslaugas, instrumentai turi būti švarūs ir dezinfekuoti, jei teikiamos paslaugos, kurių metu pažeidžiama oda ar gleivinė, instrumentai turi būti ir sterilizuoti. Nagų priežiūros paslaugoms naudojami daugkartiniai, sterilizuoti instrumentai turi būti išpakuojami klientui matant. Visi naudojami instrumentai ar įrankiai turi būti laikomi švarioje, uždengtoje talpykloje. Ilgalaikiam makiažui, tatuiravimui naudojami dažai bei veriami papuošalai turi būti sterilūs ir turėti jų saugą patvirtinančius dokumentus lietuvių kalba.

Dažniausiai nustatomi pažeidimai teikiant grožio paslaugas

Periodinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės (Toliau – Kontrolės) metu dažniausiai nustatomi su asmeniu susijusių reikalavimų pažeidimai. Grožio paslaugų specialistės dirba neišklausę privalomųjų higienos įgūdžių ir pirmosios pagalbos mokymų kursų. Kontrolės metu taip pat nustatoma, jog nesilaikoma instrumentų valymo, dezinfekavimo ir sterilizavimo taisyklių.

Jei turite duomenų, kad grožio paslaugų veikla vykdoma be leidimo-higienos paso ar nesilaikant nustatytų reikalavimų, prašome apie tai raštu, elektroniniu paštu ar žodžiu informuoti NVSC Telšių departamento Mažeikių skyrių, adresu Vilniaus g. 2, Mažeikiai arba el. p. mazeikiai@nvsc.lt, nurodant paslaugos teikėjo vardą, adresą bei savo kontaktinius duomenis (nebūtina).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite