Techninių pražangų ir taškų lietuje – „Lietkabelio“ pergalė prieš „Juventus“

Utenos JUventus nuotr.
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas

„Betsafe-LKL“ čempionate trečiadienio vakarą įvyko vienų iš turnyrinės lentelės lyderių akistata, kurioje stipresni pasirodė Panevėžio „Lietkabelio“ (10/4) krepšininkai. Namuose žaidę Nenado Čanako auklėtiniai 100:79 (21:22, 32:20, 24:19, 23:18) užtikrintai susitvarkė su Utenos „Juventus“ ekipa (8/5).

Antrajame rungtynių kėlinyje teisėjai išdalino net keturias technines pražangas – jas užsidirbo Žydrūnas Urbonas, uteniškių atsarginių žaidėjų suolelis, Vaidas Kariniauskas, o po to ir Vytenis Lipkevičius. Pastarasis prieš tai buvo sulaukęs ir nesportinės pražangos, todėl į aikštę nebesugrįžo.

Tai buvo antrosios šių ekipų rungtynės šiame sezone. Pirmosiose po dramatiškos kovos taip pat triumfavo panevėžiečiai. Utenos komandai šis mačas tapo generaline repeticija prieš atsakomąjį susitikimą Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) ketvirtfinalyje su Vilniaus „Rytu“.

Įspūdingą pasirodymą surengė fantastišką sportinę formą pastaruoju metu demonstruojantis Margiris Normantas, pelnęs 23 taškus, išdalinęs 8 rezultatyvius perdavimus, perėmęs net 7 kamuolius (šio sezono „Betsafe-LKL“ rekordas) ir surinkęs 41 naudingumo balą. Tokio skaičiaus šiame sezone dar neužfiksavo nei vienas lygos krepšininkas.

Geriausią savo mačą sužaidė ir panevėžiečių gynėjas Kyle'as Vinalesas. Jo sąskaitoje – 19 taškų, 8 rezultatyvūs perdavimai ir 25 naudingumo balai.

Nuo pat pirmųjų minučių aikštėje užvirė atkakli kova – komandos žaidė greitai ir keitėsi metimais bei klaidomis. 8 taškus surinkusio K. Vinaleso vedami panevėžiečiai kėlinio viduryje pirmavo 12:10. Tuomet ant parketo pasirodė uteniškių atakų organizatorius V. Kariniauskas, o „Juventus“ persvėrė rezultatą ir po dešimties minučių pirmavo 22:21.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Lietkabelis“ strigo puolime, todėl N.Čanakas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios jo auklėtiniai pralaužė ledus, tačiau įpusėjus kėliniui uteniškiai vis dar buvo priekyje – 30:27.

Sėkmingas M. Normanto žaidimas galiausiai leido Panevėžio ekipai išsiveržti į priekį ir į rūbinę išeiti pirmaujant solidžiu skirtumu 53:42, o prie to svariai prisidėjo ir net trys uteniškių techninės pražangos, gautos paskutiniosiomis pirmosios rungtynių pusės akimirkomis.

Po ilgosios pertraukos šeimininkai nemažino apsukų ir toliau didino savo pranašumą – 61:44, tačiau Žygimanto Skučo ir jo komandos draugų taškai kiek aptirpdė Utenos krepšininkų turėtą deficitą ir po kelių minučių jis jau tesiekė vos 4 taškus – 59:63. Vis tik tada iniciatyvos ėmėsi Paulius Valinskas ir prieš ketvirtąjį kėlinį „Lietkabelis“ netgi padidino turėtą persvarą – 77:61.

Paskutiniajame kėlinyje rimtesnio spurto uteniškiai jau nesurengė, o nuskambėjusi finalinė sirena skelbė apie abejonių nekeliančią Panevėžio klubo pergalę – 100:79.

„Lietkabelis“: M.Normantas 23, K.Vinalesas 19, P.Valinskas 16, Dž.Gagičius 11, G.Maldūnas 8.

„Juventus“: Ž.Skučas ir B.Crawfordas po 14, V.Čepukaitis 10, M.Gecevičius ir M.Kupšas po 8.