Angle down Atgal

Tebeverda aistros dėl vėjų jėgainių Skirsnemunėje

Aistros dėl Skirsnemunės pašonėje planuojamų statyti galingų vėjo jėgainių nerimsta dar nuo praėjusios vasaros. Miestelio bendruomenės interesus ginantys aktyvistai per šį laiką spėjo ne tik išsiųsti daugybę raštų, užklausų ir skundų, bet ir apsilankyti įvairiose instancijose – nuo savivaldybės iki Seimo.

Kreiptasi į aukščiausius valdininkus, politikus, teisininkus, siekiant investuotojus priversti vėjo jėgainėms pasiieškoti kitos vietos – atokiau nuo gyvenamosios teritorijos, tačiau reikalai nejuda pirmyn. Nei viena, nei kita pusė nenusileidžia ir kompromiso nesuranda. Vieni tikina, kad po statybų iškils grėsmė aplinkinių gyventojų sveikatai ir saugumai, kiti įrodinėja, kad nelaimių prognozės perdėtos. Tuo tarpu tarp kūjo ir priekalo atsidūrusi savivaldybė situaciją sprendžia rengdama naują specialųjį planą ir iš naujo numatydama vietas, tinkamas vėjo jėgainių statybai.

Labiausiai gyventojus baugina tai, kad tokio dydžio ir galingumo vėjo jėgainių, kokios planuojamos statyti šalia Skirsnemunės, Lietuvoje dar iš viso nėra. Kiekvienos jų galia siektų iki 5,3 MW, kai tuo tarpu esančių šalia Rotulių tesiekia 3 MW, tačiau ir pastarųjų poveikis juntamas. Skirsnemuniškiai būtų pirmieji, kurių laukuose atsirastų tokie galingi įrenginiai, tad susirūpinimas, kaip šių gigantų poveikis atsilieps gyvenimo kokybei, aiškus ir suprantamas. Vėjo jėgainių poveikio sveikatai tema gvildenta ir šią savaitę, trečiadienį, Jurbarko r. savivaldybėje vykusiame bendruomenės susitikime su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamento specialistais, suorganizavusiais šiuo klausimu viešą konsultaciją-diskusiją. „Gauname labai daug skundų iš Skirsnemunės kaimo bendruomenės. Į visus juos atsakėme raštu, tačiau bendruomenės nariai toliau aktyviai rašo... Galima daryti prielaidą, jog gyventojams trūksta informacijos apie vėjo jėgainių sukeliama poveikį visuomenės sveikatai. Kadangi skundai nesiliauja, NVSC Tauragės departamentas organizavo susitikimą siekiant pateikti specialistų nuomonę“, – aiškino vizito priežastis Tauragės departamento direktorė vyr. specialistė Laura Vanagaitė.

Visą straipsnį skaitykite „Mūsų laiko“ laikraštyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite