Angle down Atgal

Teatro IKI vasara nesibaigia rudenį

Ignalinos gimnazijos teatro IKI narė Kamilė Graužlytė pasakoja apie teatro vasarą, buvusius festivalius, išvykas ir rudens veiklas. 

Artėjant vasaros atostogoms teatro IKI atstovai dalyvavo trijų dienų  teatro stovykloje „TEATRAUKIME“ Troškūnuose, Anykščių rajone. Projekto moto -  „Aukime su teatru!“, o  idėja - profesionalai Lietuvos kaimų ir mažų  miestų jaunimui! Mokslo metus užbaigėme parodydami spektaklį „MUSĖ“ Ignalinos  miesto bendruomenei ir svečiuodamiesi Birštone, vaikų ir jaunimo teatrų festivalyje „Jausmų sala“.

Liepos pradžioje teatro IKI atstovai vėl keliavo į tradicinę, kasmetinę meno terapijos ir kūrybinių improvizacijų stovyklą – festivalį „Troškimai“. Smagu buvo susitikti  senus ir pažinti naujus draugus iš Pasvalio, Jurbarko, Kauno, Šiaulių, Vilniaus ir, be abejonės, pačių Troškūnų. Šioje stovykloje turėjome daug dirbtuvių. Pirmą dieną susitikome su teatru ,,Teatriukas”, susipažinome su japonų BUTO teatro principais.  Vakare klausėmės nuostabaus Jokūbo ir Sauliaus Bareikių koncerto. Antrą dieną gaminome knygutes, kurias paskutinę dieną davėme savo draugams, kad jie mums parašytų palinkėjimus, plojome ritmus. Trečią dieną keliavome po savo pasąmonę gongų pagalbą. Ketvirtą dieną mokėmės teisingai nukreipti savo valią į reikiamus dalykus ir apie auros galią, šiek tiek vėliau mokėmės kalbėti viešumoje.

Vakare dalyvavome nuostabiame koncerte. Grojo grupė „Royce“, dainavo Mantas Jankavičius. Paskutinę dieną mokėmės valdyti savo mintis, kūną ir koordinaciją. Paskutinė mūsų veikla buvo susijusi su pojūčiais ir pasitikėjimu. Atsisveikinę su visais išvažiavome namo. Visą kelią atgal dalinomės savo mintimis apie šią stovyklą. Džiaugiamės, kad dabar dalyvaudami festivaliuose turėsime bendrų draugų ir prisiminimų iš stovyklos Troškūnuose. Visi vienbalsiai nusprendėme, kad į stovyklas norėtume vykti ir kitais metais.

O ruduo vėl tęsia teatrinę kelionę, nes vos tik spėję sugrįžti į mokyklą, rugsėjo 9-10 dienomis jau vykome į XIII tarptautinę vaikų ir jaunimo kūrybinę laboratoriją – festivalį „Baltoji varnelė“ Šiauliuose. Šiaulių dienų fone vykusio festivalio spektakliai buvo rodomi  net trijose vietose - Ignalinos gimnazijos teatras IKI spektaklį „MUSĖ“ rodė teatro studijoje „Kompanija šauni“, kiti teatrai – Šiaulių kultūros centre bei Šiaulių miesto teatre. Per tas dvi dienas  ne tik pamatėme daug įdomių spektaklių, dalyvavome teatro, perkusijų kūrybinėse dirbtuvėse, bet ir turėjome galimybę iš arčiau pažinti Šiaulių miestą, pajusti miesto gimtadienio šventinę nuotaiką.

Jei ruduo ir pandemija teatrinės nuotaikos nesugadins, tai spalio mėnesio planuose yra  išvyka į teatrų festivalį „Nenuoramos“ Ukmergėje bei pasirengimas tradiciniam vaikų ir jaunimo teatrų festivaliui „BILDUČIAI“ Ignalinoje.

Kamilė Graužlytė, Ignalinos gimnazijos teatro IKI narė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite