Angle down Atgal

Teatras metus skaičiuoja kitaip

Nomeda Šatkauskienė, VŠDT literatūrinės dalies vedėja:

– Repertuarinis teatras, o būtent toks ir yra Valstybinis Šiaulių dramos teatras, šiek tiek kitaip skaičiuoja metus. Rudenį prasideda naujas teatro sezonas, tad teatre mes tarsi dukart švenčiame naujus metus. Žinoma, kalendorinių metų pabaiga išlieka svarbiausiu atskaitos tašku, verčiančiu sustoti ir bent akimirkai žvilgtelėti atgal. Sakau – akimirkai, nes panašu, kad laiko apibendrinimams ir refleksijoms sulig kiekvienais metais turime vis mažiau ir mažiau. Laikas tampa didžiausia gyvenimo vertybe.

Visus 2018-uosius metus teatras buvo įsisukęs į tą pačią svaiginančią laiko karuselę: 4 premjeros, net keli edukacinių spektaklių eskizai, tarptautinis „Asitežo“ teatrų festivalis vaikams, lietuvių dramaturgijos festivalis „Atgaiva“ – toks neįprastai didelis praėjusių metų „derlius“. 2018-ieji Šiaulių teatrui buvo labai intensyvūs, įdomūs ir kūrybine rizika paženklinti metai.

Paradoksalu, bet, atrodo, žmonės šiandien turi pakankamai pinigų nueiti į teatrą, tik jie nebeturi tam pakankamai laiko (ar pastebėjote, kad šiame beprotiškai brangstančiame pasaulyje bilietų kainos į spektaklius beveik nekilo?!). Galbūt, brangindami laiką, daugelis renkasi tik patikrintus arba „saugius“ renginius, o dar dažniau – pramogas.

Tad sau asmeniškai ir visiems šiauliečiams 2019-aisiais linkiu atrasti savą laiko vertės matą, kuriame liktų vietos ieškojimams ir atradimams, lėtam tyrinėjimui, rizikai, kūrybai. Linkiu investuoti į įspūdžius, naujas patirtis, eiti į teatrą, nebijant nepatogių temų ir aštresnių pojūčių, galų gale, nesibaiminti kažko nesuprasti, nes, pasak A. Camus, jei pasaulis būtų aiškus, meno apskritai nebūtų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite