Angle down Atgal

Teatralų šventėje – pliūpsnis istorijos, prisiminimų ir emocijų

Šeštadienis rokiškėnams teatralams buvo tarsi atlaidai. „Viskuo kaltas teatras“ – taip vadinosi šventė, skirta Rokiškio liaudies teatro 60-mečiui ir jo pirmojo režisieriaus Vytauto Vajegos gimimo 100-mečiui paminėti. Emocijų bei įspūdžių būta tiek, kad ir kvatota, ir ašara nubraukta.

Teatro jubiliejui – medžio skulptūra

Šventė prasidėjo vidurdieny Rokiškio krašto muziejaus etnografinių pastatų apsuptyje, mat prieš 60 metų dabartiniame muziejuje veikė kultūros namai, o čia gyvavusiam rokiškėnų teatrui pirmajam Lietuvoje suteiktas Liaudies teatro titulas. Siekdami įprasminti šią vietą, teatralai nusprendė jubiliejui skirtą skulptūrą pastatyti prie muziejaus.

Šventę pradėjo dabartinis teatro režisierius Eligijus Daugnora, o ant suolelio susėdę įvairių kartų teatro aktoriai tarsi pasikalbėdami tarpusavyje priminė žiūrovams žymiausius teatro vaidintojus ir kūrėjus. Vienas tokių nepaprastų kūrėjų buvęs kunigas, švietėjas Jonas Katelė, o slapta veikusi „Žvaigždės “ draugija organizuodavo slaptus, vėliau viešus vaidinimus, kuriems veikalus kartais parinkdavo pats J. Katelė. Taip XIX a. pab. Panemunėlio parapijos Naujikų palivarke suvaidintas Juozo Tumo-Vaižganto vaidinimas „Nepadėjus nėr ko kasti“.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite