Angle down Atgal

Tautodailės metus Šiaulių rajone pradėjo akmens skulptūrų meistro Valdo Bandzos paroda

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre atidaryta kelmiškio skulptoriaus Valdo Bandzos akmens skulptūrų paroda.

Autorius į Kuršėnus atvežė sunkius, bet ypatinga plastika pasižyminčius, tautinės tradicijos įkvėptus kūrinius, iškaltus iš lietuviško akmens. Šiaulių rajono etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė džiaugėsi, kad 2020 metus, Seimo paskelbtus Tautodailės metais, Šiaulių rajone pradeda pačiais svarbiausiais Lietuvos tautodailės meno titulais įvertinto kūrėjo darbai.

2019 metais Valdui Bandzai įteiktas aukščiausias tautodailės apdovanojimas – „Aukso vainikas“, jis yra pripažintas meno kūrėjas, sertifikuotas akmens skulptūrų meistras, 2018 metais jis pripažintas sėkmingiausiai dirbusiu amatininku ir už tai apdovanotas Lietuvos žemės ūkio ministro padėka.

Akmens skulptoriaus atvykęs pasveikinti Šiaulių rajono mero pavaduotojas Česlovas Greičius palinkėjo tvirtybės dirbant su akmeniu, pasidžiaugė, kad ypatingai išraiškingi ir įdomūs darbai pristatomi ir Šiaulių rajono žiūrovams. Mero pavaduotojas Česlovas Greičius kūrėjui į atlapą įsegė ženklelį su Šiaulių rajono heraldika. Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė palinkėjo kūrėjui tvirtybės kuriant tokius sudėtingus ir įspūdingus darbus. Kūrėją su paroda sveikino Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas.

Menotyrininkė Michalina Adomavičienė kalbėjo apie daug fizinių jėgų ir meistriškumo reikalaujantį akmenį, kuris nelengvai pasiduoda plastikai, tačiau Valdo Bandzos kalto akmuo puikiai klauso.

Kūrėjas parodos atidaryme pasakojo, kad akmens meistru tapo atitiktinai. Pirmiausia jį imtis medžio drožybos paskatino brolis, tačiau medis Valdui nelipo. O akmuo „prilipo iš karto ir ilgam“. Pirmoji jo akmens skulptūra yra eksponuojama ir Kuršėnuose – tai parodos dominante tapęs „Rūpintojėlis“. Akmens meistras papasakojo skulptūrų, kurias tavežė eksponuoti į Kuršėnus, kūrimo istorijas.

Valdą Bandzą su paroda atvyko pasveikinti Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių bendrijos pirmininkė Laima Kelmelienė, rajono tautodailininkai, kultūros darbuotojai, taip pat Kelmės kultūros centro Etninės kultūros ir tradicinių amatų skyriaus vedėja Nomeda Jokubauskienė bei parodų ir tradicinių amatų koordinatorė Eugenija Buivydienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite