Angle down Atgal

Tautiška giesmė aidėjo nuo Rudaminos piliakalnio, iš daugelio rajono kaimų, miestų parkų, bendruomenių susibūrimo vietų

Lazdijai kartu su visa Lietuva šiandien iškilmingai paminėjo Valstybės dieną – Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventę, kartu vieningu choru su viso pasaulio lietuviais 21 valandą giedojo Tautišką giesmę – Lietuvos valstybės himną. Pagrindinis renginys jau daugelį metų iš eilės Lazdijų rajone yra organizuojamas ant Rudaminos piliakalnio.

Nors lynojo, į šventę dalyviai rinkosi gausiai. Ne tik iš mūsų rajono, bet ir iš toliau, su giminėmis, šeimų nariais, kaimynais, darbo kolektyvais. Valstybės dienos minėjime ant Rudaminos piliakalnio dalyvavo ir rajono savivaldybės tarybos nariai, rajono savivaldybės mero pavaduotojas Audrius Klėjus, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Petrauskas.

Kaip ir kasmet, visi šventės dalyviai buvo kviečiami pasirašyti Himno giedotojų ant Rudaminos piliakalnio knygoje, kuri pirmą kartą pradėta rašyti prieš penkerius metus. Ši knyga, kasmet papildoma naujais įrašais ir parašais, yra saugoma Rudaminos amatų centre ateities kartoms. Susirinkusiuosius sveikino rajono savivaldybės mero pavaduotojas Audrius Klėjus, akcentuodamas šventės dalyvių vienybę su visa tauta, su lietuviais, išblaškytais po visą pasaulį. Vienybę savo sveikinimo žodyje pabrėžė ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Petrauskas.

Valanda iki iškilmingo momento – himno giedojimo – ant Rudaminos piliakalnio prabėgo ragaujant šventės organizatorių paruoštą žolynų arbatą, vaišinantis šakočiu, mokantis floristikos paslapčių – kilimų, papuošalų pynimo iš augalų, klausantis Lazdijų kultūros centro choro „Gaustas“, atlikėjos Agnės Milkuvienės, Linos ir Juozo Pileckų atliekamų dainų. Po to, kai Lietuvos valstybės himnas nuo Rudaminos piliakalnio nuskambėjo ir pasklido po plačias jo apylinkes, šventės dalyviai dar turėjo progą stebėti teatralizuotą XIV amžiaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karių pasirodymą.

Kiekvienas rajono miestelis, kaimas ar bendruomenė turi savas šios dienos ir Tautiškos giesmės giedojimo tradicijas. Šiandien mūsų rajone giedoti himną, švęsti Valstybės dieną rajono žmonės taip pat rinkosi Lazdijų miesto parke,Veisiejų miesto parke, prie Seirijų kultūros namų, prie Krosnos kultūros namų, Kapčiamiesčio miestelio aikštėje, kiemelyje prie Dumblio laisvalaikio salės ir daugelyje kitų rajono vietų. Ačiū visiems, kurie nepabūgote lietaus ir buvote kartu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite