Angle down Atgal

Tautiečių nužudymu kaltinamas ukrainietis sės į teisiamųjų suolą

Baigtas didelio atgarsio visuomenėje sulaukęs ikiteisminis tyrimas dėl praėjusių metų vasaros pabaigoje Kaune įvykdyto dviejų žmonių nužudymo. Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Tomas Stelionis bylą su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti Kauno apygardos teismui. 43 metų ukrainietis O. T., įtariama, tyčia smurtaudamas nužudė du tautiečius, iš kurių vienas buvo bejėgiškos būklės, taip pat pasikėsino itin žiauriai nužudyti žmogų aplinkinių gyvybėms pavojingu būdu.

Bylos duomenimis, 2018-ųjų rugpjūčio pabaigoje, kilus tarpusavio konfliktui, kaltinamasis O. T. gyvenamųjų namų kieme, panaudodamas peilį, nužudė savo bendradarbį, drauge su juo dirbusį statybose. Vyro kūnas buvo rastas kieme esančioje vaikams žaisti skirtoje smėlio dėžėje. Po šios nusikalstamos veikos kaltinamasis, įtariama, nuskubėjo pas tautiečius į gyvenamąjį butą ir peiliu subadė miegantį bendradarbį, kuris dėl patirtų sužalojimų mirė. Po šios nusikalstamos veikos padarymo, O. T., įtariama, kėsinosi nužudyti dar vieną kolegą, jam sunkiai sutrikdė sveikatą, tačiau šiam spėjus užsidaryti kitame kambaryje, nusprendė padegti butą ir taip atimti tautiečiui gyvybę. To O. T. padaryti nepavyko, mat nors jis ir spėjo padegti lovą bei antklodę, nusikalstamos veikos nebaigė. Operatyviai atvykus specialiosioms tarnyboms gaisras buvo užgesintas, o nukentėjusiajam suteikta medicininė pagalba.

Iki šiol ukrainiečiui buvo skirta griežčiausia kardomoji priemonė - suėmimas.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjai.

„Šio ikiteisminio tyrimo metu visuomenės nariai buvo labai aktyvūs ir padėjo policijos pareigūnams nustatyti nusikalstamomis veikomis kaltinamą vyrą. Tokiu būdu kaltinamasis neturėjo galimybės pabėgti iš Lietuvos, pasislėpti", - sakė prokuroras T. Stelionis.

Baudžiamasis kodeksas už šias nusikalstamas veikas numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite