Angle down Atgal

Tautiečiai vis daugiau investuoja į nekilnojamąjį turtą

Vasarą nekilnojamojo turto (NT) pirkėjai pasitiko aktyviau nei įprasta, o pernykščius rodiklius aplenkė tiek šio birželio, tiek bendri pirmo pusmečio rezultatai. Vilniuje situacija kitokia - būsto per pirmuosius šešis metų mėnesius buvo pirkta šiek tiek mažiau nei pernai.

Negalutiniais „Registrų centro“ duomenimis, birželį Lietuvoje sandoriais perleisti 11 645 nekilnojamieji daiktai. Šis skaičius išliko pastovus nuo gegužės mėnesio, o tai yra 7 proc. daugiau nei praėjusiais metais atitinkamu metu. Iš viso per pirmą metų pusmetį šalyje sandoriais perleista 60 457 pastatų ir sklypų - 3,6 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai (58 346).

Būsto rinkoje vasaros pradžia buvo aktyvesnė nei įprasta: gyvenamųjų namų pirkimai šoktelėjo 3,2 procento, o bendri pardavimų rodikliai net 19,9 proc. viršijo pernykščio birželio rezultatus (865). Kylantį susidomėjimą individualiais namais rodo ir pusmečio statistika. Per pirmus šešis šių metų mėnesius savininkus jau spėjo pakeisti 4951 namai - 7,8 proc. daugiau nei pirmąjį 2016 m. pusmetį. (4592).

Butų pirkėjai buvo panašaus aktyvumo, kaip ir praėjusiais metais - sandoriais perleistų gyvenamųjų patalpų skaičius per pirmąją metų pusę augo nuo 16 051 pernai iki 16 295 šiemet.

Vilniuje, lyginant su praėjusių metų pradžia, būsto pardavimai nežymiai smuktelėjo. Per pirmą pusmetį sostinėje iš viso buvo perleisti 5038 butai ir 348 individualūs namai, o tai yra atitinkamai 3,3 proc. ir 7 proc. mažiau nei per pirmuosius šešis praėjusių metų mėnesius.

Ko gero, ryškiausias teigiamas pokytis atsispindėjo šalies žemės sklypų rinkoje. Net ir vasaros pradžiai įprastas sumažėjęs susidomėjimas sklypais nesutrukdė šio birželio rezultatams būti aukščiausiems per pastarąjį dešimtmetį, praėjusių metų sklypų pardavimų rodiklius viršijant 6,3 proc. (5421).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite