Angle down Atgal

Tauragiškiui skirta bauda už sukčiavimą ir dokumentų klastojimą

Vakar Tauragės apylinkės teismas pripažino kaltu 48 metų Tauragės gyventoją už pasikėsinimą sukčiauti ir dokumentų suklastojimą. Jam paskirta galutinė subendrinta 2 tūkst. eurų bauda.

 

Bylos duomenimis tauragiškio draugas buvo pareigūnų sustabdytas už automobilio vairo neblaivus. Tam, kad pavyktų išvengti atsakomybės, jis paprašė L. Š., kad šis nuvyktų į ligoninę ir vietoj jo duotų kraujo mėginį toksikologiniam tyrimui. Vyras iš draugiškumo nusprendė padėti. Su taksi jie kartu nuvažiavo į ligoninę. Draugas jam davė savo vairuotojo pažymėjimą su kuriuo nuėjęs į ligoninės priėmimo skyrių užpildė prašymą dėl medicininės apžiūros ir pasirašė draugo vardu taip įrašydamas tikrovės neatitinkančią informaciją bei davė kraujo mėginį tyrimui atlikti.

Vėliau, praėjus 14 dienų jie kartu nuvyko atsiimti specialisto išvados, kurioje buvo nurodyta, kad duotame mėginyje alkoholio nerasta. Pasidžiaugę išvados rezultatais, dokumentą pristatė į policijos komisariatą, tačiau policijos pareigūnai draugų gudrybę greitai perprato. Netrukus buvo patikrinta filmuota ligoninės vaizdo medžiaga, kurioje L. Š. užfiksuotas pildantis dokumentus ligoninėje bei einantis į procedūrinį kabinetą duoti mėginį, taip pat atlikti rašysenos atitikties ir kraujo mėginio DNR tyrimai, kurie tapo pagrindiniais įrodymais nustatant vyriškio kaltę.

Teismas skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis savo kaltę pripažino visiškai ir nuoširdžiai gailėjosi. Jis anksčiau neteistas, kelis kartus baustas administracine tvarka. Taip pat nenustatyta jo kaltę sunkinančių aplinkybių.

Kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per keturiolika dienų nuo šio dokumento įteikimo dienos turi teisę paduoti teismui, surašiusiam tą teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis paduoda prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas neįgyja teisinės galios. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas šio kodekso nustatyta tvarka. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite