Angle down Atgal

Tauragės meras Dovydas Kaminskas lankosi Briuselyje

Š. m. vasario 11–13 d. Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas kartu su naujosios sudėties Lietuvos delegacija dalyvauja Briuselyje vykstančioje pirmojoje 2020–2025 metų kadencijos Europos Sąjungos Regionų komiteto plenarinėje sesijoje.

Sesija prasidėjo vasario 11 dieną kadenciją baigiančio Regionų komiteto pirmininko Karlo-Heinzo Lambertzo kalba, naujos Regionų komiteto sudėties tvirtinimu bei laikinojo Biuro sudarymu. Pagal tradiciją laikinasis Biuras sudaromas iš jauniausių Regionų komiteto narių, tarp kurių – ir Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

Regionų komitete Meras dirbs dvejose komisijose – ENVE – Aplinkos, klimato kaitos ir energetikos bei CIVEX – Pilietybės, valdymo, institucinių ir išorės reikalų.

Meras taip pat prisijungė prie Europos liberalios politinės jėgos – Renew Europe, kuri Regionų komitete turi apie 50 delegatų ir yra trečia pagal dydį frakcija.

Pasak savivaldybės mero Dovydo Kaminsko, ,,dalyvavimas Europos Sąjungos Regionų komiteto darbe ne tik suteikia galimybę prisidėti prie Europos Sąjungos teisės aktų kūrimo, bet ir puikią progą susipažinti su aktyviausiais merais iš kitų Europos regionų, pasikalbėti apie jų problemas, plėtros projektus, vizijas ir ateities planus ir visą patirtį pritaikyti kuriant ir plėtojant mūsų miestą, rajoną ir regioną“.

,,Kelias, kurį teko nueiti iki tampant Regionų komiteto nariu, buvo gana ilgas. Pirmiausia Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai patvirtino mane Tauragės regiono plėtros tarybos nariu. Vėliau Regiono plėtros taryba patvirtino mano kandidatūrą tapti tikruoju nariu Europos Sąjungos Regionų komitete. Savivaldybių asociacijai rekomendavus Vidaus reikalų ministerijai patvirtinti kaip tikrąjį Europos Sąjungos Regionų komiteto narį, Vidaus reikalų ministerija pateikė delegacijos sudėtį Vyriausybei. Vyriausybei pritarus – delegacija buvo patvirtinta Europos Sąjungos Taryboje“– teigė Dovydas Kaminskas.

Šiandien, vasario 13 dieną, delegacijos nariai dalyvauja steigiamuosiuose Regionų komiteto komisijų posėdžiuose.

Pirmojoje Regionų komiteto sesijoje dalyvaujančią Lietuvos delegaciją sudaro: delegacijos vadovas, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, jo pavaduotojas Algirdas Vrubliauskas, Birštono merė Nijolė Dirginčienė, Tauragės r. savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, Klaipėdos r. savivaldybės meras Bronius Markauskas, Panevėžio r. savivaldybės meras Povilas Žagunis, Vilniaus miesto mero pavaduotojas Valdas Benkunskas ir Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius.

Regionų komitetas yra Europos Sąjungos patariamasis organas, kurį sudaro per vietos ir regioninius rinkimus išrinkti atstovai iš visų 28 valstybių narių. Kiekviena šalis nominuoja savo pasirinktus narius, o Europos Sąjungos Taryba skiria juos penkerių metų kadencijai. Kiek kurios šalies atstovų yra Europos regionų komitete, priklauso nuo tos šalies gyventojų skaičiaus. Tos pačios šalies atstovai sudaro nacionalinę delegaciją, atspindinčią tos šalies politinę, geografinę, regioninę ir vietos įvairovę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite