Angle down Atgal

Tauragėje bus atnaujinta 3,5 tūkst. gatvės šviestuvų

Tauragės savivaldybėje iki metų pabaigos bus atnaujinta apie 3,5 tūkst. gatvės šviestuvų – juos planuojama pakeisti moderniais LED apšvietimo sprendimais. Projektą įgyvendina nepriklausomas energijos tiekėjas „Enefit“, laimėjęs Tauragės savivaldybės administracijos skelbtą konkursą.

Skaičiuojama, kad pakeitus LED gatvių šviestuvus savivaldybės sąskaitos už elektros energiją gatvių apšvietimui sumažės iki 85 tūkst. eurų per metus.

„Tai, mūsų žiniomis, didžiausias ESCO pagrindu įgyvendinamas gatvių apšvietimo modernizavimo projektas Lietuvoje. Tauragės savivaldybei tam nereikės skirti papildomų investicijų – šis projektas bus finansuojamas iš sutaupytų lėšų už elektros energiją. Be to, „Enefit“, kaip projekto vykdytojas, ne tik įrengs naują modernų gatvių apšvietimą, bet ir užsiims tolesne jo priežiūra, kol tęsis sutartis su savivaldybe“, – pranešime cituojamas „Enefit“ generalinis direktorius Vytenis Koryzna.

Tauragės savivaldybės ir „Enefit“ sudarytos sutarties trukmė – 10 metų. Kaip skelbiama pranešime, naujieji LED šviestuvai yra daugiau kaip 50 proc. efektyvesni už seno tipo gatvių apšvietimo lempas, taip pat turi kitų pranašumų – jie išsiskiria gerokai ilgesniu eksploatacijos terminu, didesniu ryškumu ir spalvų atkūrimu, mažesne šviesos tarša. Pažangūs miestai Vakarų Europos šalyse gatvių apšvietimą į LED šviestuvus keičia ir dėl mažesnės įtakos anglies dvideginio emisijai.

Tokio tipo gatvių apšvietimo modernizavimo projektą „Enefit“ taip pat planuoja pradėti Kalvarijos savivaldybėje. Gatvių apšvietimo modernizavimo projektai ESCO pagrindu iki šiol įgyvendinti Kupiškyje, Lazdijuose, Prienuose ir dar keliose šalies savivaldybėse.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite