Angle down Atgal

Tarybos posėdžio metu pasveikinti žmogaus gyvybę išgelbėję gaisrininkai ir geriausi šių metų ūkininkai

Tradiciškai, paskutinį mėnesio penktadienį, rugsėjo 25 d., Vilniaus rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyko Tarybos posėdis, kuriame buvo svarstyti ir priimti aktualūs ir svarbūs rajono gyventojams sprendimai.

Posėdyje dalyvavo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Vidas Kerševičius kartu su viršininko pavaduotoju vidaus tarnybos pulkininku leitenantu Evaldu Tamašausku, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Arūnas Kosčicas, Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktorius Kęstutis Velikianecas, Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Nemėžio komandos ugniagesiai, Vilniaus rajono ūkininkai bei suinteresuoti rajono gyventojai.

Tarybos posėdis prasidėjo tylos minute, pagerbiant Anapilin išėjusį buvusį Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narį Vytautą Zinkevičių.

Padėkos šių laikų didvyriams, išgelbėjusiems gaisro liepsnose paskendusio žmogaus gyvybę

Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdžio salės durys šiandien iškilmingai buvo atvertos Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Nemėžio komandos ugniagesiams – didvyriams, kilusio gaisro metu išgelbėjusiems žmogaus gyvybę – Gintarui Burdaičiui, Aleksandrui Časnovičiui ir Igorui Chmylko.

Š. m. gegužės 24 d. Nemėžyje kilus gaisrui keturių aukštų daugiabutyje, tą dieną budėję bei pirmieji į gaisro vietą atvykę Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Nemėžio komandos ugniagesiai savo profesionalumo bei komandinio darbo efektyvumo dėka išgelbėjo žmogaus gyvybę.

Iškilmingos padėkos raštų įteikimo ceremonijoje dalyvavęs bei gerų žodžių Nemėžio gaisrininkų komandai negailėjęs Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Vidas Kerševičius sakė besidžiaugiąs ir besididžiuosiąs šių gaisrininkų tarnyba bei atsidavimu darbui. „Šiandien esu čia, kad padėkoti Nemėžio komandos ugniagesiams, kurie išgelbėjo mūsų bendruomenės narį, užgesino gaisrą, padėjo mūsų kolegoms susidoroti su šia neeiline situacija ir tai nebūtų įvykę be Jūsų, Tarybos narių, indėlio. Jau daug metų vyksta sklandus bendradarbiavimas su Vilniaus rajono ugniagesių komanda, matome pažangą, džiaugiamės, kad ugniagesių komandos vadovas daro didžiulius pokyčius tarnyboje ir taip prisideda prie gyventojų gerovės“, – sakė V. Kerševičius.

Už nuopelnus gyventojų saugai Nemėžio komandos ugniagesiui Gintarui Burdaičiui įteiktas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos įsteigtas garbės ženklas.

Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst už pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą ir išgelbėtą žmogaus gyvybę gaisro metu Nemėžio komandos ugniagesiams įteikė padėkos raštus. „Kiekviena Jūsų darbo diena – tai iššūkis, reikalaujantis drąsos, didelio ryžto ir pasitikėjimo savo jėgomis. Ačiū Jums, kad vedami pareigos ir profesinio pašaukimo užtikrinate Vilniaus rajono gyventojų gerovę. Tegul visi išbandymai suteikia Jums ištvermės ir dvasinės stiprybės“, – rašoma merės padėkos rašte.

„Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vardu noriu visiems čia esantiems padėkoti už mūsų ugniagesių aukštus įvertinimus, apdovanojimus, parodytą pagarbą ir dėmesį. Dėkoju Tarybos nariams už priimtus palankius sprendimus sprendžiant priešgaisrinės saugos klausimus. Mūsų darbas ir tarnyba Vilniaus rajono labui!“, – sakė Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktorius Kęstutis Velikianecas.

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Arūnas Kosčicas teigė esą jau ne kartą įsitikinęs, kad dėl Nemėžio ugniagesių komandos profesionalių veiksmų ne kartą pavyko išgelbėti žmonių gyvybes. „Ši komanda mums daug padeda. Dažnai tenka kartu gesinti gaisrus Vilniaus rajone. Paprastai jie atvažiuoja pirmi ir atvažiavę atlieka pirminius veiksmus ir šį kartą viskas buvo greitai bei profesionaliai paruošta“, – pabrėžė į padėkos iškilmes atvykęs Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos atstovas.

„Dėkoju komandos kolegoms, kad gaisro niokojame name atsidūrėme per labai trumpą laiką ir savo veiksmais prisidėjome išgelbstint žmogaus gyvybę. Tai mūsų kasdienis darbas, tiesiog kiekvienas teisingai ir laiku atlikome savo pareigą“, – paklaustas apie pavasario pabaigoje vykusį gaisrą, sakė Nemėžio komandos ugniagesys G. Burdaitis.

Iškilmingai įteiktos padėkos rajono žemdirbystės tradicijas puoselėjantiems ūkininkams

Šiemet dėl susiklosčiusios epidemiologinės situacijos neįvykus gilias tradicijas turinčiai Vilniaus rajono derliaus šventei, nutarta nelaužyti vienos iš svarbiausių Derliaus šventės dalių ir nors kitaip, bet pagerbti Vilniaus rajono ūkininkus už sunkų kasdienį triūsą.

Sveikindama atvykusius ūkininkus Vilniaus rajono merė Marija Rekst savo, Tarybos narių bei visų Vilniaus rajono gyventojų vardu dėkojo ūkininkams už jų sunkų darbą, meilės skiepijimą gimtajai žemei ir sunkiam ūkininko amatui, patriotiškumą ir pagarbą žemdirbystės tradicijoms.

„Gerbiami Vilniaus rajono ūkininkai, šiandien kreipiuosi į Jus – geriausius, perspektyviausius ir darbščiausius mūsų rajono žemdirbių bendruomenės atstovus. Esate mūsų pasididžiavimas ir esame Jums be galo dėkingi už Jūsų kasdienį nelengvą darbą, už liejamą prakaitą, už pastangas aprūpinti mūsų gyventojus, mūsų visas šeimas kasdiene duona. Dėkoju Jums iš visos širdies už prisirišimą prie savo protėvių žemės, už tai, kad žemės dirbimą laikote ne tik darbu, bet visų pirma misija. Dėkoju Jums už tai, tad kiekvieną darbo dieną savo triūsu atiduodate pagarbą mūsų maitintojai žemei“, – įteikdama padėkas geriausiems rajono ūkininkams sakė merė.

Šiemet už darbštumą, pareigingumą, profesionalų darbą, pažangą ir žemės ūkio tradicijų puoselėjimą padėkos raštus bei pinigines dovanas gavo Lietuvos ūkininkų sąjungos kasmet organizuojamo konkurso „Metų ūkis 2020“ nugalėtojai – Alina Verikovskaja (Paberžės sen.), Erik Sosnovski (Buivydžių sen.) ir Rafal Karnecki (Lavoriškių sen.).

Taip pat Žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už novatoriškų idėjų įdiegimą, darbštumą, sėkmingą ūkininkavimą bei tradicijų puoselėjimą apdovanoti augalininkyste besiverčiantys: Arvydas Paukštis (Paberžės sen.), Jan ir Jurgita Komarai (Buivydžių sen.) ir Mečislav Haidukevič (Nemėžio/ Medininkų sen.).

Vilniaus rajono savivaldybės merės padėkos raštus už darbštumą ir pažangų ūkio vystymą gavo: Ivan Savel (Bezdonių sen.), Kazimir Sosnovskij (Buivydžių sen.), Jan Polidovskij (Dūkštų sen.), Vitold Jurevič (Juodšilių sen.), Ana Černiavska (Kalvelių sen.), Gžegož Karnecki (Lavoriškių sen.), Zbignevas Kaminskas (Maišiagalos sen.), Nikolaj Akselrod (Marijampolio sen.), Mečislav Pozniak (Medininkų sen.), Česlav Avdej (Mickūnų sen.), Jan Butkevič (Mickūnų sen.), Larisa Kozlovska (Nemenčinės sen.), Romuald Petrusevič (Nemėžio sen.), Josif Savko (Paberžės sen.), Artur Daškevič (Pagirių sen.), Andžej Rakovski (Riešės sen.), Andrej Zajcev (Rudaminos sen.), Jelena Salmanovič (Rukainių sen.), Justina Pavliun (Sudervės sen.), Giedrius Andrijaitis (Sužionių sen.), Jevgenij Burbo (Šatrininkų sen.), Pavel Tupikovskij (Zujūnų sen.).

Vilniaus rajono ūkininkų asociacijos pirmininkas Jevgenij Baliul savo ir visų Vilniaus rajono ūkininkų vardu padėkojo už įteiktas dovanas, paskatinimus bei rūpinimąsi rajono ūkininkais.

Dar kartą sveikiname rajono ūkininkus ir žemdirbius su artėjančiomis derliaus pabaigtuvėmis bei 2020 m. pasiektais rezultatais.

Plėsis Eitminiškių pagrindinės mokyklos patalpos

Nuo šiol Vilniaus rajono Eitminiškių pagrindinės mokyklos bendruomenė galės džiaugtis papildomomis mokyklos patalpomis, kuriose įsikurs pailgintos dienos grupė ir biblioteka bei logopedo ir ūkio vedėjo kabinetai.

Vilniaus rajono savivaldybės taryba pritarė pristatytam sprendimo projektui leisti Vilniaus rajono savivaldybės vardu pirkti dalį gyvenamo pastato (Misionierių g. 10, Eitminiškių k., Nemenčinės sen.) Eitminiškių pagrindinės mokyklos veiklai vykdyti. Pagrindinės mokyklos teritorijoje yra vieno aukšto pastatas – gyvenamasis namas, kurio bendras plotas 223,69 kv. m. Vienoje pastato dalyje (96,13 kv. m) yra įrengta mokyklos valgykla, tuo tarpu likusi dalis (127,56 kv. m) yra privataus asmens nuosavybė ir šiuo metu yra parduodama. 

Savivaldybei nupirkus ir Eitminiškių pagrindinei mokyklai perdavus pasitikėjimo teise valdyti parduodamo pastato dalį, mokyklai būtų užtikrintos ne tik papildomos bei ugdymo ir užimtumo veiklai būtinos patalpos, bet ir ateityje būtų daugiau galimybių pritraukti investicijas pastatų atnaujinimui ir modernizavimui.

Patvirtinta nauja nenaudojamų, apleistų ir neprižiūrimų patalpų ir statinių sąrašo redakcija

Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama skatinti Vilniaus rajone esančių patalpų ir statinių savininkus racionaliai naudoti valdomą nekilnojamąjį turtą bei išvengti nenaudojamų ir apleistų statinių griūčių, Tarybos posėdžio metu patvirtino naują nenaudojamų, apleistų ir neprižiūrimų patalpų ir statinių sąrašo redakciją.

Taip pat primename, kad vadovaujantis Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2019 m. gegužės 17 d. sprendimu Nr. T3-169 Vilniaus rajone taikomas 0,6 proc. tarifas kultūros, mokslo ir sporto paskirties statiniams. Nekilnojamojo turto mokesčio tarifas nekilnojamajam turtui siekia 0,8 proc. Tuo tarpu siekiant paskatinti apleistų pastatų savininkus atsakingiau prižiūrėti savo turtą bei kuo racionaliau ir efektyviau jį naudoti, didžiausias – 3 proc. nekilnojamo turto mokestinės vertės tarifas taikomas nenaudojamiems, apleistiems ar neprižiūrimiems patalpoms bei pastatams, kurie įtraukti į Vilniaus rajono savivaldybės tarybos patvirtintą Nenaudojamų, apleistų arba neprižiūrimų patalpų ir statinių sąrašą.

Pritarus visuomenės poreikiams skirtų teritorijų suformavimui – daugiau sutvarkytų ir bendruomenių poreikiams pritaikytų viešų erdvių

Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu pritarta Nemėžio, Paberžės ir Nemenčinės seniūnų prašymams seniūnijose suformuoti visuomenės poreikiams skirtas teritorijas sporto aikštyno, poilsio ir vaikų žaidimų aikštelių, pakelės kryžių bei kapinių vietos įrengimui.

Džiugiu žinių bei pasikeitimų sulauks Paberžės seniūnijos Anavilio ir Lygialaukio k. bendruomenės, ypatingai aktyvų laisvalaikio būdą mėgstantys gyventojai. Suformavus bendruomenės poreikiams 1,2440 ha ploto bendrojo naudojimo teritorijos žemės sklypą Anavilio k., planuojama sutvarkyti esamą seną sporto aikštyną. Paberžės seniūno pavaduotojas, l. e. seniūno pareigas Voitech Drozd neabejoja, kad šis aikštynas, kaip ir prie Paberžės gimnazijų bei Glitiškių kaime įrengti stadionai, taps dar viena populiaria aktyvaus laisvalaikio vieta Paberžės seniūnijos gyventojams.

Taip pat rūpinantis mažųjų Paberžės sen. Lygialaukio k. gyventojų aktyviu laisvalaikiu, ateityje žadama praplėsti jau įrengtą žaidimo aikštelę žalia bei sutvarkyta veja.

Siekiant realizuoti bei patenkinti Nemėžio seniūnijos gyventojų išreikštą poreikį, bus suformuoti tris 0,02 ha ploto sklypai, esantys Nemėžio k. Gėlių ir Baltarusių gatvių sankryžoje ir Skaidiškių k. Sodžiaus ir Ąžuolo bei Vieversių ir Sodžiaus gatvių sankryžose įrengtiems pakelės kryžiams eksploatuoti.

Taip pat posėdžio metu pritarta suformuoti apie 1,5 ha ploto bendrojo naudojimo teritorijos žemės sklypą, esantį Nemenčinės sen. Pučkalaukio k., kapinėms formuoti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite