Angle down Atgal

Tarybos nariams – pirmieji atlyginimai ir išmokos

Darbą pradėjusios naujosios Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariai jau ne tik posėdžiauja, sprendžia gyventojams aktualius klausimus, bet ir skaičiuoja pirmuosius atlyginimus. Jie gana simboliniai, kur kas didesnės išmokos už kanceliarines prekes, kurą ir pan.

Yra atsisakiusiųjų

Tarybos narių darbo užmokestis priklauso nuo to, kiek jie dirbo valandų. Vadinasi, jei esi įvairių komisijų, komitetų narys, aktyviai juose dalyvauji, tai daugiau ir uždirbi. Mažiausiai už gegužės mėnesį darbo užmokesčio gavo būsimas Administracijos direktoriaus pavaduotojas Justas Ruškys – vos 22,84 Eur. Daugiausia – Vaclovas Macijauskas. Jam priskaičiuotas 84,57 Eur darbo užmokestis. Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos Daivos Beliokaitės duomenimis, darbo užmokesčio atsisakė Tarybos nariai Andrius Adomaitis, Rūta Cirtautaitė, Vaclovas Dačkauskas, Nerijus Galvanauskas, Aušra Gudauskienė, Andrius Vainius.

Ne pirmą kadenciją Tarybos nario pareigas einantis A. Adomaitis jau daug metų savo darbo užmokestį perveda Priekulės VšĮ „Gyvenimo gija“. „Tarybos nario darbo užmokestis yra nedidelis, tad jį atiduodu tiems, kurie turi gerų tikslų. O man pakanka kompensacijos už kurą, kanceliarines prekes“, – „Bangai“ sakė A. Adomaitis. Vicemerės pareigas ankstesnėje kadencijoje ėjusi Rūta Cirtautaitė taip pat atsisakė darbo užmokesčio. „Grįžau dirbti pagal buvusią darbo sutartį į Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėjos pareigas. Kad nebūtų jokių dviprasmybių, atsisakiau Tarybos narės atlyginimo. Beje, išeidama iš vicemerės pareigų, jokių tūkstantinių išmokų negavau, tik už nepanaudotas atostogas ir uždirbtą atlygį“, – akcentavo R. Cirtautaitė. Anot jos, po pasklidusios žinios, jog vieno skyriaus vedėjas iš Administracijos buvo išlydėtas su 50 tūkst. Eur išeitine išmoka ir kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas, net gatvėje yra juntami kone smerkiantys praeivių žvilgsniai lyg ankstesnės kadencijos valdantieji būtų išgrobstę biudžeto lėšas. „Tačiau mano sąžinė rami, apie tokias iNei praėjusioje, nei šioje kadencijoje Tarybos narys Andrius Vainius neima nei atlyginimo, nei išmokų už kanceliarines prekes, kurą: „Kol pačiam galimybės leidžia, neimu. Reikia Lietuvai padėti. Gal už šias lėšas viena gatve daugiau išasfaltuosime, švietimo įstaigos remontui sutaupysime. Juk lėšų visur reikia.“šmokas net nežinojau“, – užtikrino buvusi vicemerė.

Tarybos narė Aušra Gudauskienė taip pat kol kas nepretenduoja į darbo užmokestį. „Esu vaiko priežiūros atostogose, auginu vasarį gimusį sūnų, todėl negaliu gauti papildomų pajamų. Tad atsisakiau atlyginimo. Kai grįšiu į darbus, situacija pasikeis“, – informavo A. Gudauskienė.

Per mėnesį – iki 300 Eur

Šioje kadencijoje Tarybos narys Andrius Vainius neima nei atlyginimo, nei išmokų už kanceliarines prekes, kurą. Lygiai tokia pati jo pozicija buvo ir ankstesnėje Tarybos kadencijoje. „Kol pačiam galimybės leidžia, neimu. Reikia Lietuvai padėti. Gal už šias lėšas viena gatve daugiau išasfaltuosime, švietimo įstaigos remontui sutaupysime. Juk lėšų visur reikia“, – įsitikinęs A. Vainius.

Tarybos nariams patiriamos kanceliarinių priemonių, kuro išlaidos yra kompensuojamos, tačiau ši išmoka per mėnesį negali viršyti 300 Eur. Vietos politikai turi iki kiekvieno mėnesio 15 d. pateikti išlaidas įrodančius kvitus. „Kadangi čekius dar galima pristatyti, informacija, pateikta lentelėje apie išmokas, nėra galutinė“, – teigė Administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos pavaduotoja Ernesta Badalova.

Centrinės buhalterijos pateiktoje lentelėje matyti, jog daugiausia Tarybos nariai išleidžia transportui, pateikia kvitus už kurą. Per 300 Eur Tarybos nario veiklai vykdyti per gegužę išleido vicemerė Audronė Balnionienė, Tarybos nariai Rūta Cirtautaitė, Jonas Dromantas, Viktoras Kura, Rasa Linkienė, Justas Ruškys, Alfredas Šiaulys, Mindaugas Šunokas. Kaip minėta, šis sąrašas gali ilgėti.

„Dėl išmokų už kurą, kanceliarines prekes dar svarstau, ar pateiksiu čekius, tačiau atlyginimo atsisakiau, nes po to bus pačiam lengviau deklaruoti pajamas. Jų gaunu iš įvairių šalių, šaltinių, todėl po to gana sudėtinga. Be to, buhalterijai nereikės skaičiuoti tų kapeikų, bus administracinės naštos mažinimas“, – kalbėjo Tarybos narys N. Galvanauskas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite