Angle down Atgal

Tarybos nariai susikibo dėl kaimo kultūros

Diskusijų vakar tarybos posėdyje sukėlė klausimas dėl biudžeto perskirstymo. TS-LKD frakcijos narė Audronė Kurienė pasiūlė perskirstyti Kaimo rėmimo fondo lėšas, skiriant didesnę lėšų sumą nuo stichinių nelaimių nukentėjusiems ūkininkams remti. Lėšų šaltinis – suma, skirta koncertui, kuris vyksta šventės „Metų ūkis“ metu.

Tos sprendimas iššaukė Jurbarko ūkininkų sąjungos pirmininko, tarybos nario R. Jovarausko atsaką. Savo požiūrį pasibaigus tarybos posėdžiui jis išdėstė Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos feisbuko paskyroje.

„Tai, jog Jurbarko rajono savivaldybei kultūros nereikia jautėsi jau ankstesniuose aukščiausių vadovų sprendimuose, tačiau dabar Jurbarko rajono savivaldybės valdžia nusprendė, jog kultūros nereikia ir Jurbarko rajono ūkininkams.

Jau daugiau nei 10 metų Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos, Lietuvos konsultavimo tarnybos ir Jurbarko rajono savivaldybės bendrai organizuojama šventė „Metų ūkis“ šiandienos tarybos posėdyje nebeteko kultūrinės dalies finansavimo. Tarybos narių balsavimo lentelę pridedame. Sprendimas inicijuotas Jurbarko tarybos narės Audronės Kurienės.

Tai išskirtinė, gilias tradicijas turinti ir organizuojama jau gerą ketvirtį amžiaus šventė, vienijanti visus Jurbarko rajono ūkininkus. Tai šventė išlaikiusi esminius savo tradicijų principus – pastebėti tuos, kurie pastaraisiais metais yra padarę didžiausią ūkio vystymo pažangą ir apdovanoti darbščiausius ūkininkus, pasidžiaugti jaunąja rajono ūkininkų karta nepabūgusia grįžti į savo kraštą ir dirbti savo žemę. Pagrindinis šventės tikslas yra skatinti žemdirbius pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau puoselėti savo ūkį.

Pirmoji šventės dalis kviesdavo visus rajono gyventojus ir visuomet būdavo atvira visiems norintiems ją stebėti. Kultūrinės šventės dalyje stengdavomės pakviesti profesionaliojo meno atstovus, kurie kaimo žmogui taip retai prieinami. Nori nenori kyla klausimas, kas yra ūkininkas, kaimo gyventojas mūsų rajono valdžiai? Globalizacija ir kaimų nykimas padarė savo – rajonuose jau nyksta mokyklos, sveikatos priežiūros ar kultūros centrai, pašto ir kitų būtinų paslaugų skyriai. Kultūra ir kitos paslaugos kaimą vis rečiau pasiekia, bet mūsų valdžia žino geriau ko mums reikia (ar nereikia?!) – o ko jai reikia iš mūsų, mums ir taip aišku. Primename, jog žemės mokestį, ir kitus, reikia sumokėti iki ...“, – paskelbė pirmininkas.

Šįryt TS-LKD Jurbarko skyriaus socialinėje paskyroje pasirodė atsakas į Jurbarko ūkininkų sąjungos mestus priekaištus frakcijos narei A. Kurienei.

„Tuomet, kai 2019 m. pavasarį buvo formuojama Jurbarko rajono savivaldybės valdančioji koalicija, į jos sudėtį išrinktasis Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius kvietė ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos frakcijos rajono taryboje narius. Šie nusprendė, kad prisiimti atsakomybę už rajono valdymą, matyt, dar nėra pasiruošę. Todėl pareiškė, kad su kitais jiems politiškai „patogesniais“ tarybos nariais, jau antra kadencija iš eilės, liks dirbti savivaldybės opozicijoje.

Visgi, pasirinktas kelias oponuoti nebuvo vien tik gerais norais grįstas. Jau ne pirmą kartą rajono meras S. Mockevičius kai kurių opozicijos narių prašė nepriešinti miesto su kaimu, skleidžiant visuomenei melą, kad, esą, “šios valdančiosios koalicijos nariai kaimiškosiomis vietovėmis nesirūpina“. Ypatingai aktyviai šią dezinformaciją skleidžia minėtos frakcijos seniūnas Donatas Jackis ir frakcijos narys Raimundas Jovarauskas Jų nesulaiko jokie argumentai, netgi pagrįsti skaičiais ir konkrečiais faktais, nes tai yra šių asmenų politinis arkliukas, padedantis skintis kelią į valdžią.

Paskutiniame, balandžio 9 d. vykusiame, rajono savivaldybės tarybos posėdyje TS-LKD frakcijos narė Audronė Kurienė pasiūlė perskirstyti Kaimo rėmimo fondo lėšas, skiriant didesnę lėšų sumą nuo stichinių nelaimių nukentėjusiems ūkininkams remti. Lėšų šaltinis – suma, skirta koncertui, kuris vyksta Ūkininkų šventės metu. Tai iššaukė didžiulį „valstiečių“ frakcijos nario R. Jovarausko nepasitenkinimą, kuris tęsiant jau pradėtą kaimo ir miesto žmonių priešinimą, buvo išlietas ir Jurbarko ūkininkų sąjungos, kuriai, beje, vadovauja tas pats R. Jovarauskas, „feisbuko“ paskyroje. „Tai, jog Jurbarko rajono savivaldybei kultūros nereikia jautėsi jau ankstesniuose aukščiausių vadovų sprendimuose, tačiau dabar Jurbarko rajono savivaldybės valdžia nusprendė, jog kultūros nereikia ir Jurbarko rajono ūkininkams“, - dėl pasiūlymo perskirstyti lėšas piktinosi šią „feisbuko“ paskyrą administruojantis asmuo. Beje, šiame įraše užmiršta paminėti viena detalė, kad savivaldybės taryba buvo priversta balsuoti ir už to paties R. Jovarausko pateiktą siūlymą - iš viso atsisakyti lėšų, skiriamų Kaimo rėmimo fondui, taip paliekant rajono ūkininkus be galimybės kreiptis paramos. Džiugu, kad šis siūlymas tarybos narių palaikymo nesulaukė.

Paprašyta pakomentuoti savo siūlymą, nuskambėjusį savivaldybės tarybos posėdžio metu ir sulaukusį tarybos narių palaikymo, A. Kurienė, atsakė, jog apgailestaujanti, kad tokiais metodais, interpretuojant racionalius siūlymus bandoma kompromituoti valdančiąją daugumą bei rajono vadovus. „Savivaldybės tarybos posėdyje pasisakiau, kad nėra aišku, kada baigsis karantinas ir kokias pasekmes jis atneš rajono ūkininkams. Galbūt, ta, nors ir nedidelė suma, pridėta prie sumos, skirtos remti ūkius nuo stichinių nelaimių, bus reikalinga ir labai naudinga mūsų rajono ūkininkams. Pabrėžiau ir tai, kad visada pavyks rasti lėšų koncertui, jeigu pandemija bus suvaldyta ir galėsime organizuoti ūkininkams padėkoti skirtą šventę. Visgi, laikausi nuomonės, kad šiuo metu, kai visas pasaulis išgyvena didžiulę grėsmę, kai kenčia šalies ir pasaulio ekonomika, mūsų galvose turi būti ne šokiai ir dainos. Praeis visos grėsmės, susitiksime ir padėkosime ūkininkams už jų svarbius darbus bei kartu pasidžiaugsime jų pasiektais rezultatais“, - komentavo gydytoja ir politikė A. Kurienė.

TS-LKD frakcijos narės teigimu, dar nekartą šiais metais reikės peržiūrėti rajono savivaldybės biudžetą ir spręsti iš kur paimti lėšų krizėms suvaldyti, todėl tokie bandymai priešinti skirtingose vietovėse gyvenančius, arba skirtinga veikla užsiimančius asmenis, ypač pasitelkiant kultūrą, kuri TS-LKD frakcijai yra prioritetinė sritis, yra labai neatsakingi ir netoleruotini.

To paties savivaldybės tarybos posėdžio pabaigoje TS-LKD frakcijos nariai: Gražvydas Ažna, Audronė Kurienė, Egidijus Giedraitis ir Arūnas Samys pareiškė atsisakantys užmokesčio už dalyvavimą savivaldybės tarybos posėdyje bei pasiruošimą tarybos sprendimų svarstymui“, – informuoja TS-LKD Jurbarko skyrius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite