Z. Ripinskio nuotr.
Angle down Atgal

Taryba priėmė svarbių, ekonomiškai pagrįstų sprendimų

Liepos 2-ąją vykusiame Šiaulių rajono savivaldybės tarybos posėdyje rajono politikai per penkias valandas išnagrinėjo ir priėmė per 70 svarbių gyventojams, rajono biudžetui sprendimų. Nemažai sprendimų liečia rajono švietimo įstaigas, posėdyje priimti sprendimai dėl kai kurių paslaugų branginimo buvo neišvengiami, nes augino didžiulius nuostolius, kuriuos tenka dengti iš rajono biudžeto, o tai reiškia – visų rajono mokesčių mokėtojų lėšų.

Rajono taryba patvirtino konkurso būdu išrinktus Kuršėnų meno mokyklos ir lopšelio-darželio „Nykštukas“ vadovus. Į Kuršėnų meno mokyklos direktorius pareigas penkerių metų kadencijai paskirtas Ramūnas Snarskis, o į lopšelio-darželio direktores - Natalja Staražinskienė. Ilgametė Kužių gimnazijos vadovė Roma Meinoriūtė, jos pačios prašymu, atleista iš direktoriaus pareigų, o vadovauti Kužių gimnazijai, iki įvyks konkursas į direktoriaus pareigas, priimta Auksė Rasilavičienė. Kurtuvėnų mokyklai-daugiafunkciam centrui, iki įvyks vadovo konkursas, vadovaus iš Gilvyčių mokyklos dėl mokyklos reorganizacijos atleista direktorė Birutė Banienė. O dėl Verbūnų mokyklos-daugiafunkcio centro reorganizacijos iš direktoriaus pavaduotojos ugdymui, atliekančios direktoriaus funkcijas, pareigų atleista Rasa Jurgaitienė. Iš Pakapės mokyklos direktoriaus pareigų, pačiai prašant, atleista Albina Gudaitienė, o į šias pareigas priimta, iki įvyks mokyklos direktoriaus konkursas, bet ne ilgiau, nei dvejiems metams, - Lina Niparavičienė.

Politikai priėmė sudėtingą, politines emocijas nusvėrusį, ekonomiškai pagrįstą sprendimą dėl bilietų kainų, kurios įsigalios nuo rugpjūčio 1 dienos. Patvirtintos naujos bilietų kainos maršrutuose Kuršėnai-Šiauliai ir Šiauliai-Kuršėnai, tačiau ir po kainų didinimo keleiviai Kuršėnai-Šiauliai, Šiauliai-Kuršėnai vis tiek važiuos pigiausiai Lietuvoje, nes bilieto kaina šiuose maršrutuose vienam keleiviui – 1,80 euro, arba 0,062 euro už kilometrą, kai visoje Lietuvoje mažiausia vieno kilometro kaina yra 0,08 euro (su PVM). Bilieto su 80 procentų nuolaida nuo rugpjūčio 1 dienos šiuose maršrutuose kainuos 0,36 euro (su PVM), o su 50 procentų nuolaida nauja kaina vienam keleiviui – 0,90 euro (su PVM). Kitais priemiesčio maršrutais kelionė kainuos – 0,08 euro už 1 kilometrą (su PVM), o tai reiškia, kad Šiaulių rajonui pavyko išlaikyti pačią mažiausią vietinio susisiekimo maršrutų kainą Lietuvoje. Tarifus peržiūrėti Šiaulių rajono tarybą privertė vis augantys nuostoliai, kuriuos reikia padengti iš rajono biudžeto lėšų, o tai reiškia - visų rajono mokesčių mokėtojų lėšomis.

Taryba po ilgų svarstymų priėmė ir naujas pirties kainas, nes vien per kelis šių metų mėnesius nuostoliai už pirties teikiamas paslaugas siekia apie 12 000 eurų. Tarybai priėmus sprendimą 2 valandų pirties paslaugos suaugusiam kainuos 5,50 euro, pensininkams, asmenims su negalia ir vaikams iki 12 metų – 3,50 euro. Šis Tarybos sprendimas įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Teisės aktų registre.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite