Angle down Atgal

Tartasi dėl jubiliejinės rudens šventės „Sūduvos kraitė 2020“ organizavimo

Marijampolės savivaldybės tradicinę derliaus šventę „Sūduvos kraitė 2020“, kuri šiais metais jubiliejinė – dešimtoji, planuojama surengti spalio 3-ąją J. Basanavičiaus aikštėje. Šventės organizavimo darbo grupė, vadovaujama Savivaldybės mero pavaduotojo Artūro Visockio, jau rinkosi aptarti planuojamos šventės organizavimo klausimų ir programos.

„Užsitęsusi koronaviruso pandemija vis koreguoja nusistovėjusį gyvenimą ir įneša  netikėtų pokyčių, tačiau planuojame, kad tradicinę rudens šventę „Sūduvos kraitė 2020“, kuri jau dešimt metų kasmet džiugina apdovanojimais geriausiems krašto žemdirbių tradicijų puoselėtojams ir praskaidrina nuotaiką puikiais koncertais, pavyks surengti. Šventei pradedame ruoštis ir atsižvelgdami į situaciją turime permąstyti daugybę dalykų, kad šventė būtų ir nuotaikinga, ir saugi. Svarbiausi šventės akcentai – rudens gėrybių ir grožybių mugė, apdovanojimai, koncertai išliks, nes „Sūduvos kraitė“ jau tapo žemdirbių, bendruomenių, marijampoliečių ir miesto svečių mėgstama ir laukiama švente, kurioje yra puiki proga pasidžiaugti žemdirbių pasiekimais ir rudens gėrybių gausa bei grožiu. Jubiliejinę šventę „Sūduvos kraitė 2020“  planuojama skirti Tautodailės metams. Kviečiu visus ruoštis susitikti dešimtojoje rudens šventėje”, – sakė mero pavaduotojas A. Visockis.

Pasitarime dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Marozas, administracijos direktorius Karolis Podolskis, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Eugenijus Alesius, Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Paulius Čeponas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Vaznienė ir vyriausioji specialistė Vilija Dulskė, Administracijos ūkio skyriaus vedėja Loreta Sidaravičiūtė, Buhalterijos skyriaus vedėja Daiva Ivanauskienė, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Vytauta Kmieliauskienė, seniūnai ir renginio organizatoriai – Marijampolės kultūros centro atstovai.

Pasitarime nutarta, kad šventėje šiais metais bus atsisakyta seniūnijų ir bendruomenių svečiakiemių, tačiau seniūnijos planuoja parengti ekspozicijas, kuriose atsispindėtų kiekvienos seniūnijos išskirtinumas ir rudens gėrybės bei grožybės. Kaip ir pernai savivaldybės ugdymo įstaigos bus kviečiamos sukurti gėlių ir rudens grožybių kompozicijas „Žydinti Marijampolė“, kuriomis vėl galės pasigrožėti šventės dalyviai ir svečiai. Kadangi šie metai paskelbti Tautodailės metais, jiems skiriama ir „Sūduvos kraitė 2020“,  tikimasi, kad ir šventės akcentuose bei papuošimuose atsispindės tautodailės grožis ir novatoriškumas, perteikiantis mūsų krašto bendruomenių puoselėjamą etninės kultūros savitumą.

J. Basanavičiaus aikštėje vėl šurmuliuos rudeninis prekymetis, bus galima įsigyti kulinarinio paveldo ir kaimiškų gėrybių, amatininkų dirbinių, gardumynų, sodinukų ir kitų grožybių. Mugę organizuoja UAB „Festivus“. Norinčius prekiauti „Sūduvos kraitės 2020“ mugės metu prašome registruotis internetinėje svetainėje www.festivus.lt , informacija teikiama tel. nr. 8670 42 441, el. paštu info@festivus.lt.

Tradiciškai geriausių ūkininkų, žemės ūkio produkcijos augintojų ir gamintojų, kaimo tradicijų puoselėtojų, konkursų „Žydinti Marijampolė“ ir „Metų ūkis“ nugalėtojų  lauks šventiniai sveikinimai ir apdovanojimai. Planuojama, kad po iškilmių nuotaikingoje šventės kultūrinėje programoje smagiais šokiais džiugins respublikinis senjorų liaudiškų šokių grupių festivalis „Supynėm šokių pynę“, gražiausias melodijas dovanos savivaldybės meno kolektyvai ir ypatingas šventės svečias – populiarusis atlikėjas Edmundas Kučinskas.

Pasitarime aptarti pasiruošimo derliaus šventei organizaciniai klausimai, nes savivaldybės tikslas – ne tik puiki koncertinė programa, bet sklandi visų tarnybų veikla užtikrinant gyventojų saugumą, kad visi mūsų renginio dalyviai ir svečiai jaustųsi gerai ir puikiai leistų laiką.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio nuomone, ruoštis tradicinei derliaus šventei, kuri laukiama ir sutraukia daug dalyvių ir svečių, reikia labai atsakingai. Būtina atlikti pasirengiamuosius darbus ir jau dabar reikia galvoti, kaip reikės užtikrinti nustatytus saugos reikalavimus, kurie iki šventės dar gali keistis, todėl galutinį sprendimą dėl šventės organizavimo, atsižvelgiant į pandemijos situaciją, bus galima priimti artėjant renginio datai.

Pasirengimas tradicinei rudens šventei „Sūduvos kraitė 2020“ prasidėjo,  planuokime savo laiką susitikti, o organizacinės darbo grupės nariai stengsis, kad ir šiais metais šventė būtų turininga ir jai būtų tinkamai pasirengta.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite