REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2021 m. Lapkričio 27 d. 12:56

Tar­si ste­buk­las: iš­gy­ve­no vos 21 sa­vai­tės nau­ja­gi­mis

Šiauliai

(Guin­ness World Re­cords nuo­tr.)

Monika ŠlekonytėŠaltinis: Etaplius.lt


195468

Mi­chel­le’ės But­ler nėš­tu­mas vys­tė­si sklan­džiai, kol vie­ną die­ną nėš­tu­mo vi­du­ry­je ji bu­vo sku­biai nu­ga­ben­ta į vie­ti­nę li­go­ni­nę. Ki­tą­dien gi­mė dvy­nu­kai, ku­riems te­bu­vo 21 sa­vai­tė. Vie­nai ma­žy­lei iš­ke­lia­vus į dan­gų, ki­tas ste­buk­lin­gai iš­gy­ve­no ir šie­met at­šven­tė 1 me­tų gim­ta­die­nį. Be to, jis įra­šy­tas į pa­sau­lio Gi­ne­so re­kor­dų kny­gą.
 

Tikimybė išgyventi 21-ąją savaitę gimusiems dvyniams buvo beveik nulinė. Deja, vienas naujagimis mirė kitą dieną, o berniukas kovojo už savo gyvybę. Profesionalių medikų komandos Birmingame dėka naujagimiui pavyko išgyventi. Įprastai kūdikiai vystosi iki 40 nėštumo savaitės, tad šitie mažyliai buvo pasiekę tik pusės nėštumo ribą. Jų išgyvenimo tikimybė statistiškai buvo netgi mažesnė nei 1 procentas.

Medikų komanda iš karto įtraukė dvynukus į „Auksinės savaitės“ programą – tai kompleksinis bandymas teikti įvairias gyvybės palaikymo priemones, pradedant kūno temperatūros reguliavimu, maisto ir skysčių vartojimu bei infekcijų prevencija, sakoma universiteto pranešime spaudai. Mergytės organizmas į šią programą nereagavo, o Kurtisas, paneigdamas abejones dėl savo gyvybės, išgyveno pirmą savaitę, o netrukus suėjo ir mėnuo.

Tik praėjus trims mėnesiams nuo gimimo, medikai nusprendė atjungti aparatus ir stebėti, kaip mažylio organizmas pats geba „dirbti“. Terapeutų komanda padėjo mažyliui išmokti naudotis burna, valgyti, savarankiškai kvėpuoti be medicinos aparatų. Ir po 275 dienų, praleistų ligoninėje, prižiūrint medikams, berniukas pirmą sykį buvo išleistas namo.

Kurtisas tapo jauniausiu neišnešiotuku, kuriam pavyko išgyventi, gimus tokiu ankstyvu nėštumo laikotarpiu.

Parengta pagal Interestinengineering.com

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA