Angle down Atgal

Tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“ Elektrėnuose

Nuo šių metų rudens Elektrėnuose pradeda veiklą Tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“. Į Vaikų universiteto I kursą šiais mokslo metais bus kviečiami 8-13 metų vaikai. Vaikų universiteto Elektrėnų fakultetas įsikurs Elektrėnų profesinio mokymo centro patalpose. Jaunųjų studentų lauks interaktyvios ir inovatyvios paskaitos aviacijos, technologijų ir inovacijų valdymo, komunikacijos ir žurnalistikos, mokslo bei kitomis temomis. Praktinius užsiėmimus vaikams ves edukologai, kviestines paskaitas skaitys tiek Kazimiero Simonavičiaus universiteto dėstytojai, profesoriai, tiek socialiniai partneriai iš politikos, meno ir verslo sričių.

Tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“ jau kelerius metus sėkmingai veikia Vilniuje ir kituose šalies miestuose.

Vaikų universiteto „Alfa“ edukacinių projektų vadovė Akvilė Girdzijauskaitė, - „Elektrėnų miestas buvo pasirinktas ne atsitiktinai, tačiau po sėkmingai įvykusios Vaikų universiteto vasaros sesijos– dienos stovyklos. Vaikai susipažino su aviacijos pasauliu, įvairiais mokslo pasiekimais ir inovacijomis. Vaikų universitetui laimėjus neformaliojo vaikų švietimo projektų finansavimo konkursą stovyklose taip pat galėjo sudalyvauti ir vaikai iš socialiai remtinų šeimų“.

Vaikų universitetas „Alfa“ taiko ugdymo modelį, pagrįstą tikro universiteto gyvenimu, – tai puiki galimybė vaikams tapti jaunaisiais studentais, susipažinti su įvairiomis mokslo sritimis, „pasimatuoti“ ateities profesijas. Vaikų universitete mokoma lyderystės, savarankiškumo ir atsakingumo, daug dėmesio skiriama komunikacijos ir darbo komandoje gebėjimų ugdymui. „Šis projektas sukuria unikalią terpę vaikams prisiliesti prie mokslo kitaip nei jie yra įpratę mokykloje“, – įsitikinusi Elektrėnų profesinio mokymo centro direktorė dr. Silva Lengvinienė, pasidžiaugusi, jog Vaikų universitetas „Alfa“ bendradarbiauja su Elektrėnų profesinio mokymo centru.

Vaikų universiteto edukacinių projektų vadovės Akvilės Girdzijauskaitės teigimu, „Vaikai ne tik gali, bet ir turėtų nuo pat mažumės pradėti formuoti savarankiško, kritinio mąstymo įgūdžius. Norime, kad jie iš tiesų pasijustų tarsi universiteto studentai – smalsūs, veržlūs kūrėjai, kurių išmonė virs jų pačių ir visų mūsų ateitimi. Užsiėmimų metu stengiamės sudominti vaikus mokslu ir suteikti laisvę kurti“. Edukacinių užsiėmimų ypač svarbi orientacija į inovatyvumą, kūrybiškumą, technologinį išprusimą, gebėjimą atrasti, tirti ir patirti. Kaip pastebi Vaikų universiteto „Alfa“ edukologė Elektrėnuose Daiva Misiovič, „Šiuolaikinis vaikų mokymas ir skatinimas domėtis mokslu privalo būti pagrįstas patirtiniu mokymusi, technologijų „įdarbinimu“, nes šiandien susipažinti su mokslu, užsiimti kūryba reiškia tinkamai valdyti informaciją ir technologijas“.

Tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“ jaunųjų studentų Elektrėnuose lauks 2 kartus per mėnesį, po pamokų arba savaitgaliais. Artimiausiu metu taip pat planuojama pasiūlyti veiklų ir vyresniems mokiniams.

Kazimiero Simonavičiaus universiteto informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite