Angle down Atgal

Tarptautinis prevencinis renginys, varžytuvės „Visos pasakos baigiasi laimingai“

Gegužės 24 dieną 11-a komandų susirinko Jurbarko Naujamiesčio progimnazijoje į jau tradicinėmis tapusias tarptautines varžytuves, skirtas akcijai „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“, „Visos pasakos baigiasi laimingai“.

Dalyvavo 7-ios Jurbarko rajono mokyklų komandos, Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrijos vaikų dienos centro, Kelmės Kražantės progimnazijos, Telšių rajono Kaunatavos pagrindinės mokyklos ir pagal Erasmus+ projektą iš Rumunijos Scoala Gimnaziala Yaharia Stancu komandos. Šios varžytuvės vyksta jau dvylikti metai. Iš pradžių tai buvo rajoninės, vėliau peraugo į respublikines, o šiais metais tapo tarptautinės. Renginio tikslas - telkti mokyklos bendruomenes, stabdant patyčių, psichiką veikiančių medžiagų vartojimo plitimą mokyklose, ugdant mokinių atsakomybę ir bendravimo, bendradarbiavimo kultūrą. Varžytuvių organizatoriai ir rėmėjai: Jurbarko Naujamiesčio progimnazija, Jurbarko rajono savivaldybės administracija, įmonės „Geras renginys dabar“ vadovas Ramūnas Siniauskas ir Nacionalinio Lietuvos teatro ir televizijos aktorius Arnas Ašmonas.

Pasveikinti Erasmus+ projekto, ir tuo pačiu šio renginio dalyvių, „Zaharia Stancu“ gimnazijos mokinių, atvyko Rumunijos ambasadorius Dan Adrian Balanescu, kartu su juo ir Lietuvos resbublikos Seimo narys Ričardas Juška bei Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius. Sveikinimo žodį tarė ir Jurbarko rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė.

Komandoms buvo skirtos dvi užduotys: namuose atlikto kūrybinio darbo pristatymas: paveikslas „Juoda + balta = pusiausvyra“ ir žinomos pasakos šiuolaikinė vaidybinė improvizacija, atskleidžianti renginio temą. Užduotis komandos pateikė išradingai, džiugiai ir kūrybingai. Pasirodymus vertino Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo įsakymu patvirtinta vertinimo komisija:

Zita Tytmonienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė (komisijos pirmininkė);
Ramūnas Budrius, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato

Jurbarko rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas, veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas;

Birutė Šneiderienė, Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro režisierė;

Eglutė Tamulienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Jurbarko rajone patarėja;

Alma Uznė, Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos direktorė.

Renginio pabaigoje visiems varžytuvių dalyviams buvo įteikti diplomai, prizai. Vietos šiais metais nebuvo skirstomos, o buvo įteiktos nominacijos už komandos išskirtinumą: spalvingumą, originalumą, drąsą, artistiškumą, linksmumą, gerą skonį, originalumą ir pan.

Labai džiaugiamės ir didžiuojamės savo mokyklos komanda „Alternatyva“, kurią sudarė Markas Milkaitis, Liveta Raževičiūtė, Ema Stūronaitė, Augustinas Davidavičius, Gustė Onusaitytė, Adrija Ancevičiūtė. Nuoširdi padėka lietuvių kalbos mokytojai Daivai Malskytei, kuri padėjo paruošti mokinius šiam konkursui.

Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos socialinės pedagogės Saulenos Lukšienės ir psichologės Vaidos Beinarienės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite