Angle down Atgal

Tarptautinis keramikos simpoziumas – jau penktas

Rugpjūčio 22 d. Utenos rajono savivaldybėje lankėsi tarptautinio keramikos simpoziumo, vykstančio Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose, dalyviai.

Keramikos simpoziumas Leliūnuose surengtas jau penktą kartą. Į jį atvyko keramikai iš penkių pasaulio valstybių: Latvijos, Estijos, Ukrainos, Japonijos ir Lietuvos. Simpoziumas darbą pradėjo 18 d., baigs rugpjūčio 23 d. Ši diena keramikos muziejuje neeilinė: iš krosnies bus išimti dalyvių juodosios keramikos dirbiniai ir surengta simpoziumo dalyvių darbų paroda. Taip pat tądien bus skaitomos paskaitos apie juodosios tradicinės keramikos techninius ypatumus.

Priėmimo savivaldybės administracijos metu keramikus sveikino Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Vidmantas Valinčius, kartu atvykęs Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. „Gera būti ten, kur esame laukiami, – kalbėjo S. Liausa. – O Utenoje mes laukiami. Galiu pasakyti, kad Utena turi galią suburti draugėn pasaulio žmones. Už tai jai esame labai dėkingi. Kaip ir Vytautui Valiušiui, kurio dėka Lietuvą ir Uteną atrado japonai ir štai jau kelinti metai simpoziume sulaukiame keramikų iš tolimos Tekančios saulės šalies".

Po sveikinimų prisistatė kiekvienos šalies atstovai, papasakojo apie savo veiklą, įspūdžius, siekius. Bene įdėmiausiai buvo išklausyta Japonijos atstovė, kuri papasakojo, kuo skiriasi japonų ir tradicinė europietiška keramika.

Baigiantis susitikimui mero patarėjui Vidmantui Valinčiui bei Sauliui Liausai svečiai įteikė dovanų – keramikos dirbinių. Simpoziumo buvo pakviesti pažiūrėti naują filmą apie Uteną – laimės miestą. Šešias minutes trunkantis, anglų kalba įgarsintas filmas, pasakojantis apie laimės miestą ir jo žmones, svečiams paliko gražius įspūdžius.

Po apsilankymo Utenos rajono savivaldybėje kūrėjams buvo surengta pažintinė ekskursija po Uteną.

Penktasis tarptautinis keramikų simpoziumas vyko gražių datų apsuptyje. Rugpjūčio 20 d. buvo minima Estijos nepriklausomybės atkūrimo diena, rugpjūčio 23-jąją trys Baltijos sesės paminės Baltijos kelio 30-metį, o 24 d. savo nepriklausomybę švęs Ukraina.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite