Angle down Atgal

Tarptautinis gatvės teatrų festivalis Šalčininkuose

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras kviečia į tarptautinį gatvės teatrų festivalį, kuris vyks š.m. rugsėjo 20-22d.

Programa:

Kauno valstybinis lėlių teatras (Lietuva)
„Žalias žalias obuoliukas“
Šalčininkų kultūros centro salė
Tai pirmasis režisieriaus Arvydo Lebeliūno spektaklis lėlių teatro scenoje. Debiutui pasirinkta pjesė pagal kanadiečių rašytojo Shel Silverstein kūrinį „Dovanojantis medis“.
1964 metais dienraštyje „Chicago Tribūne“ spausdintame interviu knygelės autorius pasakojo, kaip sunkiai jam sekėsi surasti leidėją. „Kiekvienas žavėjosi ir buvo sujaudintas šios istorijos, jie skaitydavo ir nuoširdžiai verkdavo, sakydami, kad istorija nuostabi. Tačiau... vienam leidėjui ji pasirodė per trumpa, kitam per liūdna. Kažkam atrodė, kad dalis istorijos skirta vaikams, tačiau kita dalis neabejotinai suaugusiems. Ir tik praėjus ketveriems metams atsirado leidėjas, kuris sutiko ne tik išleisti šią istoriją, bet ir palikti nepakeistą liūdnoką jos pabaigą. Knygelė, jautriai ir alegoriškai pasakojanti vaikams (ir primenanti suaugusiems) apie mokėjimą DUOTI ir kito sugebėjimą dalinti MEILĘ, vėliau tapo be galo populiari.
Kauno lėlių teatro scenoje per lėlę, žaismą ir gyvą bendravimą aktoriai kviečia žiūrovus į susitikimą su gamtos esybe, per kurią atsiveria visi būties klausimai. Anot režisieriaus A. Lebeliūno, šioje, atrodytų, paprastoje, nepamirštamoje istorijoje atsakymus ras kiekvienas pagal savo amžių ir suvokimą.
Pagal Shel Silverstein kūrinį „Dovanojantis medis“
Režisierius Arvydas Lebeliūnas
Dailininkas Danielius Sodeika
Kompozitorius Vidmantas Bartulis
Premjera: 2008-03-16
Trukmė: 50 min.
Informacija apie teatrą: http://www.kaunoleles.lt/

Kijevo gatvės teatras „Highlights“ (Ukraina)
„Linksma pasaka apie liūdną karalaitę“
Šalčininkų savivaldybės aikštė
Gerai žinomas pasakojimas apie Istorija iš gerai žinomos pasakos, kuri pasakojama prieš miegą, praturtinta mūsų teatro ir prapleėta keleto naujų temų. Sudėtingą liūdnos princesės pralinksminimo užduotį priisima juodasis princas, kuriam priklauso trijų galvu drakonas ir linksmasis muzikantas ir kuriam padeda „Baba Yaga“ ir namelis ant vištos kojų
Šis gatvės pasirodymas yra kūpinas humoro, juokingų situacijų ir komunikacijos su auditorija. Labai svarbu, kad šis spektaklis yra skirtas ne tik jauniausiai auditorijai.
Scenarijus paremtas liaudies istorija.
Režisierius Oleksandras Svetlakovas.
Trukmė: 50 min.
Informacija apie teatrą: http://kievtheatre.eu/index.php/en/

Vilniaus teatras „Lėlė“
„Voro vestuvės“
Šalčininkų kultūros centro salė
Muzikinis lėlių spektaklis „Voro vestuvės“ pagal Justino Marcinkevičiaus poemėlę - tai visiems gerai žinoma pasaka apie nedorėlį vorą Tabalai, sumaniusį Saulę pagrobti... Nuotaikingame lėlių vaidinime veikia gausybė personažų - miško žvėrelių, vabalų ir kitų gyvių - , kuriuos sukūrė teatro Meistras, lėlių konstruktorius Martynas Lukošius. Skulptūriškų formų ir išradingos konstrukcijos lėles bei objektus valdantys aktoriai veiksmą paįvairina nuotaikingais muzikiniais numeriais, kuriems muziką parašė kompozitorius Irmantas Jankaitis. Šis teatro kūrinys - kameriškai jaukus, šmaikščios nuotaikos ir įvairių sceninių triukų kupinas vaidinimas.
Premjera: 2014 m. gegužės 20 d.
Scenarijaus autorius ir režisierius – Algirdas MIKUTIS
Dailininkai – Martynas LUKOŠIUS, Algirdas MIKUTIS
Kompozitorius – Irmantas JANKAITIS
Trukmė: 45 min.
Informacija apie teatrą: http://www.teatraslele.lt/

Teatras „LVIVKI“ (Ukraina) ir Kijvo gatvės teatras „Highlights“ (Ukraina)
„Klounada“
Šalčininkų miesto parkas
Spektaklio „Klaunada“ estetika atsirado iš šaltinių, kilusių iš senovės Egipto. Jame taip pat yra naujojo cirko elementų, kuriame naudojami šokiai, muzika, teatras, pantomima ir net sportas,.
Spektaklyje, kuriame pilna magijos, cirko triukų, ekvilibristinių pasirodymų, taip pat akrobatikos ir meninės gimnastikos bei stilistinių šokių, menininkai pristato komedijos scenas, kurių metu bendrauja su publika.
Premjera: 2019 m.
Scenarijaus autorius i režisierius: Alxander Svietlakov, Yuriy Phylypchuk
Trukmė: 1 val.
Informacija apie teatrą: http://kievtheatre.eu/

Teatras KTO (Lenkija)
„Laiko kvapas“
Šalčininkų miesto parkas
„Laiko kvapas“ yra spektaklis, susijęs su vaiko pasauliu, įkvėptas Gabrielio Garcia Marquezo, Hugo Clauso, Emilio Zegadłowiczo darbų, taip pat scenarijaus autoriaus ir režisieriaus vaikystės išgyvenimų. Nors spektaklyje yra daug spalvingų, kartais baisių, kartais juokingų personažų ir situacijų, būdingų mažam 20–30 metų Lenkijos miestui, tačiau tai yra universalus spektaklis, pasakojantis apie vaikystę augimą, baimę, žiaurumą, ir apie meilę.
Spektaklyje nėra jokio teksto, bet yra Piotro Čaikovskio muzika, taip pat aktoriai gyvai groja armonika.Pasirodyme naudojamos didžiulės jojimo dekoracijos, ugnis, pirotechnika ir stulpai.
Spektaklis buvo demonstruojamas daugelyje Lenkijos miestų, taip pat ir užsienyje (Brazilijoje, Prancūzijoje, Nyderlanduose, Irane, Pietų Korėjoje, Meksikoje, Vokietijoje, Tunise, Ukrainoje, Italijoje).
Premjera: 1997 m.
Scenarijaus autorius ir režisierius: Jerzy Zoń
Trukmė: 50 min.
Informacija apie teatrą: http://teatrkto.pl/

Klounų teatro studija „Dulidu“ (Lietuva)
„Profesorius ir blusa“
Šalčininkų miesto parkas
Spektaklis pastatytas pagal to paties pavadinimo H.K.Anderseno pasaką.
Kartais atsitinka taip, kad atrodo likai vienui vienas ir jau blogiau būti nebegali... bet tuomet užtenka vienos vienintelės "blusos" kad ir vėl norėtųsi juoktis ir svajoti... Kūrybiškumas esantis kiekviename iš mūsų padeda įveikti net ir sunkiausias gyvenimo situacijas ir vėl džiaugtis gyvenimu.
Idėjos autorius, režisierius ir pasakotojas: Liudas Vyšniauskas .
Spektaklio dailininkė: Liuda Liaudanskaitė
Trukmė: 40 min.
Informacija apie teatrą: https://www.facebook.com/klounuteatrostudija/

Klounų teatro studija „Dulidu“ (Lietuva)
„Ratuotų klounų pasirodymas“
Šalčininkų miesto parkas
Klounados žanras Lietuvoje nėra ryškiai plėtojamas. O internete, kuris, kaip sakoma, žino viską, randamas vos vienas klounados apibrėžimas: „cirko žanras; komiško vaidmens kūrimo būdas, grindžiamas ekscentrikos, bufonados, grotesko, parodijos elementais” arba “cirko scena, atliekama klouno”.
Informacija apie teatrą: https://www.facebook.com/klounuteatrostudija/

Vilniaus kojūkininkai (lietuva)
Kojūkininkų pasirodymas
Šalčininkų miesto parkas
Šmaikštus pasirodymas su kojūkais. Žavingi kojūkininkų kostiumai, betarpiškas bendravimas su publika, improvizacijos su renginių dalyviais – tai maža dalis to, ką jie gali parodyti. Kojūkininkai suteikia vizualų patrauklumą, prikausto svečių dėmesį, užtikrina malonią ir linksmą atmosferą.
Informacija apie teatrą: http://www.vilniauskojukininkai.lt/

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite