REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Liepos 27 d. 15:40

Tarptautinėje stovykloje Ukmergėje – atstovai iš 10 pasaulio šalių

Vilnius

Stovyklautojai jau susipažino su Ukmerge.

Mindaugas; Genovaitė Tarulis; KazielienėŠaltinis: Etaplius.lt


46768

Nijolė STUNDŽIENĖ

Jau beveik savaitė, nuo praėjusio sekmadienio, Technologijų ir verslo mokykloje veikia tarptautinė vaikų stovykla, kurią inicijavo CISV organizacijos asociacija Lietuvoje. Į Ukmergę atvyko 48 stovyklautojai iš 10 pasaulio šalių. Šios stovyklos esmė – per patyriminius mokymus, žaidimus labiau pažinti save, kitas kultūras, tobulėti, patirti draugystės jausmą, daryti gerus darbus pasaulio labui, taikos išsaugojimui.

img-1058-2.jpg

Ši trijų savaičių tarptautinė stovykla, kuriai vadovauja CISV Lietuva asociacijos prezidentė Justė Kubertavičiūtė, skirta penkiolikmečiams. „Esame pasaulinė savanorių bendruomenė, kurianti galimybes įvairaus amžiaus žmonėms pažinti kultūrinės įvairovės spalvingumą ir įvairiapusiškumą dalyvaujant edukacinėse, kultūrinėse ir pramoginėse programose. Organizacija yra įkurta tikint, jog taika gimsta draugystėje ir tikrieji pokyčiai įmanomi, jei pradėsime juos kartu su vaikais. Draugystė, supratingumas, priėmimas kitų ir yra pagrindinės mūsų vertybės“, – apie savo veiklą „Gimtajai žemei“ pasakojo stovyklos organizatorė.

CISV buvo įkurta 1951 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose. Organizacijos įkūrėja – amerikiečių psichologė Doris Allen. 1979 metais ji buvo nominuota Nobelio taikos premijai.

Kaip teigė stovyklos Ukmergėje vadovė Justė, CISV organizacijos įkūrėja D. Allen suprato, jog norint pasiekti taiką, reikia pradėti nuo vaikų – ugdyti juos nuo pat mažumės, skiepyti taikų mąstymą, suteikti galimybes susirasti draugų iš viso pasaulio ir tapti neabejingiems. „Juk pasaulis tampa daug mažesnis, kai po jį yra išsibarstę tavo draugai, – pridūrė pašnekovė. – Be to, pažindami kitus, mes labiau pažįstame save.“

CISV siūlo daugybę unikalių edukacinių programų, kurios ugdo kultūrinę draugystę tarp vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų. Skatinant toleranciją bei pagarbą, ugdant pasauliečio savimonę, CISV kviečia šiomis vertybėmis vadovautis ir kasdieniniame gyvenime, būti visuomeniškais žmonėmis, kurie siekia taikos pasaulyje.

„CISV organizacija savo veiklą Lietuvoje pradėjo 1998 metais kaip neformali jaunimo grupė, o 2006 metais buvo įregistruota asociacija, – pasakojimą tęsė J. Kubertavičiūtė. – Pirmoji tarptautinė stovykla mūsų šalyje organizuota 2008-iais ir nuo tada vyksta kas antri metai. Tiesa, šiemet ši – jau antroji stovykla. Pavasarį į Lietuvą buvo suvažiavę 16–18 metų paaugliai taip pat iš įvairių šalių. Panašios 4 savaičių trukmės stovyklos vykdomos ir vienuolikmečiams. Lietuvos skyrius į įvairias stovyklas jau yra delegavęs per 3 500 žmonių. Vien šiais metais skirtingo amžiaus vaikus esame išsiuntę į 250 tarptautinių stovyk-lų. Jose gali dalyvauti mūsų asociacijos nariai. Šios stovyklos yra mokamos, o vadovai dirba kaip savanoriai be atlygio.“

Pasak J. Kubertavičiūtės, CISV organizuojamos stovyklos yra teminės, t. y. kasmet pasirenkama tema, kurią stovyklautojai gvildena. Gali būti aptarinėjamos žmonių teisės, darnus pasaulio vystymasis, konfliktai ir taikūs sprendimo būdai. Šių metų tema – viskas, kas susiję su įvairove.

Į Ukmergėje vykstančią stovyklą yra atvykę atstovų iš Austrijos, Italijos, Ispanijos, Norvegijos, Švedijos, Portugalijos, Japonijos, JAV bei Lietuvos. Taip pat dalyvauja tarptautinis organizatorius iš Egipto. Kiekvienos šalies delegaciją sudaro 4 vaikai ir vadovas. Stovykloje dirba ir daugiau savanorių.

„Į Lietuvą šių šalių atstovai atvažiavo šiek tiek anksčiau. Vaikai keletą dienų gyveno mūsų asociacijos narių šeimose, o vadovai tuo metu rūpinosi stovyklos parengimu“, – kalbėjo Justė.

Kaip pasakojo J. Kubertavičiūtė, stovyklautojai patys rinkosi, kokius užsiėmimus organizuoti, kokiomis temomis nori kalbėtis, kurias problemas nagrinėti, patys sudarė dienotvarkę. Patyriminių žaidimų metu paaugliai diskutuoja, svarsto, aptaria savo išgyvenimus, elgesį mokykloje, po pamokų bei šeimose.

„Stovykloje dalyviai įgyja lyderiavimo savybių, tampa labiau organizuoti, savarankiškesni, – mintimis dalijosi pašnekovė. – Tokiuose susibūrimuose išmokstama argumentuotai reikšti mintis, iš įvairių pusių pažvelgti į pasaulyje egzistuojančias problemas.“

Pavyzdžiui, pirmosiomis dienomis vaikams buvo pasiūlytas žaidimas „Taika-karas-taika“. „Stovyklautojai, susibūrę į grupes, vieni kitų nematydami, turėjo sukurti savo miestus, – apie taikomą patyriminę metodiką pasakojo Justė. – Vėliau visi išsiruošė aplankyti kitų miestų ir sulaukė žinutės, jog prasidėjo karas, o jų palikti miestai gali būti sugriauti. Vaikams reikėjo pasirinkti, kaip elgtis: ir jiems griauti kitų sukurtus miestus, ar ieškoti taikaus sprendimo? Trečioje žaidimo dalyje, paskelbus taiką, visi grįžo į savo miestus. Vieni iš jų buvo sumaitoti, kiti nepaliesti. Dalyvius apėmė jausmai bei emocijos. Jie turėjo argumentuoti, kodėl elgėsi vienaip ar kitaip, kaip tai juos paveikė, ar jų poelgiai gali įtakoti įvykius pasaulyje? Žaidimas baigėsi bandant atstatyti savo mieste taiką, o tai padaryti buvo labai sunku...“

Pasiteiravus, kodėl ši stovykla organizuota Ukmergėje, J. Kubertavičiūtė paaiškino, jog asociacija neturi pastovios stovyklavietės, todėl kaskart ieško, kas galėtų juos priimti. Šįkart į prašymą atsiliepė Ukmergės technologijų ir verslo mokykla. Stovyklautojai ir organizatoriai džiaugiasi priėmimu, esamomis sąlygomis ir už tai labai dėkingi.

Jau pirmąją savaitę vaikai su vadovais lankėsi Turizmo ir verslo informacijos centre, kurio darbuotojai surengė orientacinę ekskursiją po Ukmergės senamiestį bei kitas įdomias vietas.

Pasak Justės, bendradarbiauti ketinama ir su Jaunimo laisvalaikio centru: „Norime ką nors gera nuveikti bendruomenės, kuri mus priėmė, labui.“

Taip pat stovyklautojai pageidauja išsimaudyti, planuoja kitas veiklas.

Rugpjūčio 4-ąją tarptautinė stovykla rengia Atvirų durų dieną, kurios metu, nuo 15.30 valandos, svetingai bus pasirengusi priimti visus, kurie panorėtų apsilankyti, susirasti draugų. Tądien kiekvienos šalies delegacija Sporto centro salėje padengs savo stalą, kuriame demonstruos ne tik suvenyrus, bet ir patieks tradicinių patiekalų, taip pat parengs nedidelę programą.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA