Sabina Alishova
Angle down Atgal

Tarptautinė Tolerancijos diena Didždvario gimnazijoje

Didždvario gimnazijos I–III kl. mokiniai ir mokytojai lapkričio 16 d. paminėjo tarptautinę Tolerancijos dieną. Dalyvaudami įvairiose veiklose, mokiniai diskutavo apie diskriminaciją, patyčias, tolerancijos svarbą jaunam žmogui.

I kl. mokiniai dviem valandoms atsidūrė improvizuotame kino teatre ir stebėjo filmą „Sistema“, kuriame ironiškai kalbama apie daugiau nei 100 metų iš esmės nesikeičiančią švietimo sistemą. Filmą pristatė teatro, kino ir renginių režisierius Tomas Jušinskas. Šį filmą mokiniai turės galimybę aptarti per pamokas su anglų, vokiečių ir rusų k. mokytojomis, stebėjusiomis šį filmą kartu.
II kl. mokiniai dalyvavo trijuose užsiėmimuose: Irmos Lasinskės, leidyklos „Terra Publica“ edukatorės, užsiėmime „Kaip veikia reklama?“ mokiniai diskutavo apie politines, kultūrines, komercines, socialines reklamas, jų teigiamą ir neigiamą poveikį jauno žmogaus įsitikinimams; Oksanos Lukšaitės, klasių kuratorės, etikos mokytojos, užsiėmime mokiniai diskutavo apie žmonėms klijuojamas etiketes, stereotipinį mąstymą, mokiniai, žaisdami „Atspėk mano etiketę“, tiesiogiai galėjo patirti kitų teigiamas ir neigiamas reakcijas; Rasos Zvilnaitės, Radijo klubo vadovės, užsiėmime mokiniai sužinojo, kaip istoriškai keitėsi žiniasklaida, kiek joje yra manipuliacijos žmogaus sąmone, jausmais, aiškinosi, kaip tai atpažinti ir apsisaugoti.
III kl. mokiniams vyko istorijos, geografijos ir lietuvių kalbos mokytojų integruota pamoka „Sovietmetis ir tolerancija“, kuriose mokytojos kartu su mokiniais analizavo Lietuvai itin sudėtingą sovietmečio laikotarpį, aiškinosi, kiek tuo metu (ne)buvo tolerancijos. Po jos sekė literatūros-teatro pamoka, monospektaklis „Salomėjos Nėries kūrybos refleksijos. Spektaklis „Poetė“, kurio režisierė – Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Birutė Mar. S. Nėries gyvenimo ir kūrybos kelias atspindi skaudžiausius Lietuvos istorijos puslapius – jos netiesioginis prisidėjimas prie Lietuvos okupacijos ir ideologinės poezijos kūrimas karo metais vertė ir verčia žmones dvejopai žvelgti į šią neabejotino talento asmenybę.
Didždvario gimnazijoje Tolerancijos diena minima kasmet. Įvairiomis netradicinėmis veiklomis siekiama padėti mokiniams ugdytis aktyvų, pozityvų požiūrį, kurį lemtų universalių žmogaus teisių ir laisvių supratimas ir pripažinimas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite