Angle down Atgal

Tarprubežiai kraštiečius subūrė į tradicinę šventę

Kalvarijos savivaldybės Tarprubežių kaimo bendruomenės centras surengė įsimintiną „Kraštiečių šventę“.

Šventiniai renginiai tradiciškai prasidėjo Kristaus atsimainymo atlaidais kaimyninio Alksninės kaimo bažnyčioje.

Mažoje kaimo bažnytėlėje bendrai maldai ir švęsti atlaidų susirinko parapijiečiai ir svečiai, dalyvavę šv. Mišiose ir atlaidų procesijoje.

Šv. Mišias aukojo Alksninės parapijos klebonas kun. Alvydas Dvareckas ir svečiai: Marijampolės vicedekanas, Kalvarijos parapijos klebonas kun. Algirdas Žukauskas ir Marijampolės dekanas kanauninkas, Šunskų parapijos klebonas Deimantas Brogys.

Procesiją atlaidams ruošė ir bažnyčią papuošė kraštietis Valdas Gavėnas.

Po šv. Mišių parapijiečiai bažnyčioje klausėsi marijampoliečio muzikanto Kęstučio Vievesio saksofonu atliekamos muzikos, kuri suvirpino ne tik žmonių širdis, bet ir bažnyčios skliautus.

Po koncerto atlaidų dalyviai buvo pakviesti vykti į Tarprubežių kaimą, kuriame vyko kraštiečių susitikimas. Čia skambėjo muzika, vyko namudininkų pristatymai, buvo kur papramogauti vaikams.

Susirinkusius šventės dalyvius pasveikino Tarprubežių bendruomenės centro pirmininkė Alma Kavaliauskaitė. Pasidžiaugusi, kad į šventę susirinko tiek daug kraštiečių, ji į šventės dalyvius ir svečius kreipėsi poeto Algimanto Baltakio eilėmis „Ar daug žmogui reikia“. Bendruomenės centro pirmininkė kalbėdama taip pat pasidžiaugė, kad šįmet kraštiečių šventei surengti lėšas skyrė šalies Žemės ūkio ministerija, todėl buvo galima suorganizuoti turiningesnį, kokybiškesnį ir skirtingoms kartoms įdomų renginį.

Kalvarijos savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Bagdanavičius ir Kalvarijos seniūnė Irena Abraitienė šventės metu Padėkos raštais apdovanojo asmenis, kurie labiausiai prisidėjo prie Tarprubežių bendruomenės darbų ir iniciatyvų – J. Varnagirį, A. Juozapavičių, A. V. Mauragienę, A. ir M. Sinkevičius, G. Juoską.

Už sportinius pasiekimus buvo apdovanoti lengvaatletis P. Bieliūnas, boksininkė K. Šolytė, kultūrizmo ir kūno rengybos sportininkas E. Gladas ir Kalvarijos krašto vardą garsinanti LR Konstitucijos egzamino laimėtoja E. Mincevičiūtė.

Seimo nario ir aplinkos ministro dr. Kęstučio Mažeikos linkėjimus šventės dalyviams, o fotokonkurso laimėtojams – dovanas perdavė Seimo nario padėjėja Renata Venslovienė.

Šventės dalyviams smagią nuotaiką palaikė Jungėnų liaudiškos muzikos kapela „Jungvala“ (vadovė Birutė Leonavičiūtė-Zavistauskienė) ir nuotaikinga country muzikos kapela „Jovarai“.

„Vakaruškoje“ liūdėti neleido žodžio kišenėje neieškantis Vinculis (Kęstutis Tumynas) iš Dzūkijos ir skambius akordus toli po „rubežius“ pasiuntusi grupė „Akordas“.

Tarprubežių bendruomenės centro aktyvistų nuomone, jų bendruomenės centro patirtimi tokiems renginiams organizuoti rengti projektų paraiškas ir per Žemės ūkio ministeriją prašyti nacionalinės paramos galėtų ir kitos mūsų krašto kaimo bendruomenės.

Žemės ūkio ministerija šiais metais skyrė lėšų Tarprubežių kaimo bendruomenės centro parengtam projektui „Kraštiečių šventė“ įgyvendinti.

Deimantės Burovaitės nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite