Angle down Atgal

Tarpinstitucinis pasitarimas Ignalinoje: paslaugos turi būti teikiamos arčiau šeimos gyvenamosios vietos

Ignalinos rajone vaikų gerovės srityje dirbančių įstaigų tarpinstituciniame pasitarime Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovai išsakė pastebėjimus, kad nors savivaldybės teikiamų paslaugų šeimoms ir jų vaikams sąrašas gan ilgas, ne visos jos šeimoms realiai pasiekiamos.

„Deja, paslaugos yra nutolusios nuo šeimų gyvenamosios vietos, o pavežėjimo paslauga – neužtikrinama. Pavyzdžiui, šeimos krizių centras nuo Ignalinos rajono centro nutolęs daugiau nei dvidešimt kilometrų, todėl nuo 2020 m., nustačius vaiko apsaugos poreikį bei siūlant šeimai su vaiku apsigyventi krizių centre, tikėtina, kad dalis šeimų gali atsisakyti tai padaryti. Taigi, net paslaugų buvimas neužtikrina galimybės šeimai realiai pasinaudoti paslauga“, – akcentavo Irena Gaigalienė, Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

Utenos apskrities VTAS vedėja pridūrė, kad galima pasidžiaugti, jog Ignalinoje nenutrūkstamai teikiama vaikų psichiatro paslauga, ko nėra didžiojoje dalyje kitų Utenos apskrities savivaldybių.

Deja, Utenos apskrities mastu vienintelėje Ignalinoje kol kas nėra teikiama mediacijos paslauga asmenims. „Suaugusiųjų nesusikalbėjimas, bendravimo su vaiku tvarkos nesilaikymas, tėvų barniai neigiamai paveikia ir šeimoje augančius vaikus. Toks žalingas tėvų ir kitų vaikų įstatyminių atstovų elgesys gali sukelti net ir vaiko teisių pažeidimus. O neteisminė mediacija tėvams gali padėti susitarti ir rasti geriausią sprendimą vaiko atžvilgiu, o jeigu jos procesas sėkmingas – šeimos nariams nebereikia eiti į teismą“, – informavo I. Gaigalienė ir priminė, kad mediacijos paslauga gali būti teikiama ir nemokamai.

Pasitarimo metu savivaldybės atstovai pažadėjo, kad mediacijos paslauga artimiausiu metu savivaldybėje bus teikiama.

Pasitarime dalyvavo Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė, policijos, globos centro atstovai, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė, kompleksines paslaugas šeimai teikiančios įstaigos atstovai ir kiti vaikų gerovę užtikrinantys specialistai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite