Angle down Atgal

Tarėsi dėl vandentvarkos projektų, gatvių asfaltavimo ir bendrų darbų

Biržų rajono meras, Savivaldybės administracijos vadovai dažnai sulaukia priekaištų ir klausimų, kodėl neasfaltuojamos Biržų miesto gatvės, kodėl prasti arba visai nėra šaligatvių net pagrindinėse miesto gatvėse, kodėl netiesiamos vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo trasos.

Birželio 11 d. Savivaldybės mero kabinete vyko pasitarimas, kuriame buvo aptarti kelių tvarkymo, vandentiekio ir nuotekų trasų tiesimo reikalai. Pasitarime dalyvavo Savivaldybės meras Vytas Jareckas, Savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas, administracijos Strateginio planavimo ir turto valdymo skyriaus vedėja Zita Marcinkevičiūtė, Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Giedrius Neviera, UAB „Biržų vandenys“ direktorius Rimantas Martinonis ir vandentvarkos inžinierius Jonas Paulauskas.

Z. Marcinkevičiūtė pristatė galimybę vandentvarkos įmonėms dalyvauti 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir pritaikymas prie klimato kaitos“ priemonės „Nuotekų surinkimo tinklų plėtra“ projektų konkurse. Šiam projektui įgyvendinti gali būti skiriama 50 proc. negrąžinama subsidija. Pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir pritaikymas prie klimato kaitos“ priemonę „Vandentvarkos fondas“ galima teikti geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų surinkimo tinklų plėtros ir rekonstrukcijos projektą. Abi šios priemonės suteikia galimybę gauti paramą vandens tiekimo ir nuotekų tinklų įrengimui gatvėse, kurios visai neturi šių tinklų.

UAB „Biržų vandenys“ atstovai pateikė sąrašą gatvių, kurios atitiktų projekto reikalavimus. Tačiau svarbu, kiek gatvių gyventojų pasirašys preliminarias sutartis jungtis prie centralizuotų tinklų. Nuo to priklausys ir paramos suma. Pasitarime buvo sutarta artimiausiu metu apklausti kelių gatvių gyventojus, sužinoti jų nuomonę, ar norės prisijungti prie centralizuotų tinklų, ir pagal tai patikslinti patį gatvių sąrašą.

Pasitarime sutarta ieškoti galimybių padėti socialiai remtiniems gyventojams savo namus prisijungti prie centralizuotų tinklų.

Savivaldybės meras V. Jareckas pabrėžė, kad centralizuotų vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklų tiesimas ir rekonstrukcija yra glaudžiai susijusi su gatvių rekonstravimo darbais. Asfaltuoti gatves derėtų tik tada, kai tinklai jose jau bus pakloti, jei tai daryti numatoma. Centralizuoti vandens ir nuotekų tinklai dažnai eina per gatvės vidurį, o vis jungiantis pavieniams vartotojams ardoma gatvės danga. Kol gatvė dengta žvyru, nuostoliai ir išlaidos mažesnės, bet gatvę užklojus asfaltu, darkoma ir danga, didėja prisijungimo kaštai.

UAB „Biržų vandenys“ vadovai žadėjo, kad gatvėse, kurios šiemet bus dengiamos asfaltu, išves atšakas iki namų valdų tiems gyventojams, kurių būstai nėra prijungti prie tinklų, kad vėliau, po metų ar kelerių, kai savininkas ar naujas gyventojas panorės naudotis centralizuotu vandentiekiu ar kanalizacija, nebūtų ardoma gatvės danga. Tačiau išvesti atšakas kainuoja nepigiai, tam lėšų neturi nei UAB „Biržų vandenys“, jos nenumatytos ir kelių rekonstrukcijų sąmatoje.

Administracijos direktorius V. Eidukas apibendrino: „Rengsime žvyrkelių asfaltavimo programą, su ja susiesime vandentiekio ir kanalizacijos projektus, elektros ir dujų tinklų numatomus darbus.

Visi pasitarimo dalyviai sutiko, kad miesto gatves reikia tvarkyti kompleksiškai: darbus planuoti ir strateginį miesto gatvių tvarkymo planą parengti turėtų kelių žinybų darbuotojai.

Pasitarime buvo aptarti ir kiti aktualūs klausimai.

Savivaldybės meras V. Jareckas kalbėjo, kad birželio 25 d. žada vykti į Vilnių, susitikti su Seimo nariu Viktoru Rinkevičiumi ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos vadovu. Iškilo kelios opios problemos: reikalinga rekonstruoti Vytauto ir Respublikos gatvės sankryžą, būtina tiesti šaligatvį kitoje Vytauto gatvės pusėje nuo Respublikos gatvės Ligoninės link. Taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl Vabalninko aplinkkelio perdavimo Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

Pasitarime kalbėta dėl D. Poškos gatvės rekonstrukcijos darbų. Dar neįvyko viešieji pirkimai šios gatvės rekonstrukcijos darbams atlikti, tačiau lėšos rekonstrukcijai jau skirtos. Jos gali būti perkeliamos ir į kitus metus. „Biržų vandenų“ bendrovės direktorius R. Martinonis kalbėjo, kad įrengti vandentiekio tinklus į šią gatvę labai brangiai kainuotų, kol kas toks darbas nenumatytas.

Parengė Savivaldybės mero patarėja Janina Bagdonienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite