Angle down Atgal

Tapytojo Sauliaus Kruopio knygos sutiktuvės ir darbų paroda

Spalio 15 d., penktadienį, 15 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Mažojoje salėje (Aušros al. 62) vyks iš Šiaulių kilusio tapytojo, tarptautinių Nidos tapybos plenerų iniciatoriaus ir vadovo Sauliaus Kruopio knygos „Nidos ekspresija 25“ pristatymas. 

Tą pačią dieną bibliotekos II a. fojė atidaroma ir S. Kruopio tapybos darbų paroda. Paroda veiks iki spalio 29 d.

Akademikas Antanas Andrijauskas apie leidinį apibūdino: „Ši Sauliaus Kruopio ir jo sūnaus Eigirdo parengta trečioji „Nidos tiltų“ serijos knyga tarsi susumuoja per ketvirtį amžiaus gaivinusių pajūrio kultūrinį gyvenimą Nidos plenerų, vadinamų „Nidos ekspresija“, nueitą kelią. Joje pateikiama gausi vizualinė informacija atkuria lakioje vaizduotėje džiaugsmingą dailės plenerų atmosferą ir įvairiausias meninės kūrybos patirtis įstabiame Lietuvos gamtos prieglobstyje. Sauliaus Kruopio ir jo suburtų žmonių pastangomis atgimusios šlovingos dar vokiečių ekspresionistų sambūrio Die Brücke („Tiltas“) suformuotos Nidos menininkų kolonijos tradicijos čia išsiskleidė naujomis spalvomis ir per minėtą laikotarpį nepastebimai iš Lietuvos gamtos perlo pasklido po įvairius pasaulio kraštus. Knygoje regime gausų būrį  Europos ir Azijos kraštų dailininkų ir jų sukurtų vis gausėjančių kūrinių fondą, kuriam jau vertėtų ieškoti ir surasti pastovią ekspoziciją Neringos aplinkoje.“

Renginį moderuos – Gediminas Beržinis.

Pristatyme dalyvaus: knygos autorius Saulius Kruopis; ŠAVB direktorius prof. Bronius Maskuliūnas; knygos sudarytojas ir dizaineris Eigirdas Kruopis; kultūrologas Ričardas Jakutis; savaitraščio „Šiaulių naujienos“ redaktorė Romualda Urbonavičiūtė.

 

Renginio dalyviams reikalinga išankstinė registracija internetu (www.savb.lt) arba prieš renginį bibliotekoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite