Talentingai Alytaus manikiūro meistrei karantinas pažėrė naujų atradimų

Alytus
Natalija Gusarova. Asmeninio albumo nuotraukos.
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Natalija Gusarova Alytaus dailiosios lyties atstovių rate – gerai žinoma, tarptautinėje arenoje įvertinta, talentinga manikiūro meistrė. Nors karantinas kelioms savaitėms sustabdė grožio industrijos gyvenimą, tačiau šiai moteriai tai buvo naujų savo talentų atradimų metas. Ji pradėjo tapyti paveikslus ir savo piešiniais dekoruoti drabužius. Natalija sutiko papasakoti ir savo istoriją apie tai, kokie keliai, prieš dvidešimt metų Rusijoje palikus savo tėvus, giminaičius ir draugus, ją atvedė gyventi į Alytų, kurį ji šiandien drąsiai vadina savaisiais namais.

Noras tobulėti atvedė iki apdovanojimų

Natalija per maždaug 15 metų profesionalios ir talentingos manikiūro meistrės darbo patirtį savo kolekcijoje turi sukaupusi daugybę tarptautinių manikiūro čempionatų apdovanojimų. Iš užsienio ji dažniausiai parsiveždavo pirmų vietų įvertinimus.

„Aš visuomet lankydavau įvairius seminarus ir stengdavausi nuolat tobulėti savo srityje, išbandyti kažką naujo. Esu išvažinėjusi įvairias pasaulio vietas ir dalyvavusi čempionatuose. Dalyvaudavau visur, kur tik buvo įmanoma“, – pasakojo puikiai lietuviškai kalbanti Natalija. Ji yra moteris, kuri nuolat ieško naujovių, visada nori išbandyti kažką naujo, tobulėti.

Moteriai čempionatuose dėl laimėjimų teko varžytis atliekant nagų priauginimą, modeliavimą, prancūzišką manikiūrą, nagų dekoravimą.

Tendencijos keitėsi kardinaliai

Natalija patikino, kad per 15 jos darbo metų praktikos, manikiūro tendencijos labai stipriai keitėsi. Ji pradėjo dirbti dar tada, kai apie jokį ilgalaikį lakavimą nebuvo net kalbos. Anuomet nagus lakuodavo tik paprastais lakais. Vos į šią grožio industrijos sritį įžengus pirmiesiems nagų lakavimams spalvotu geliu, meistrė netruko išbandyti visai naujas ir nežinomas galimybes. Natalija buvo viena pirmųjų meistrių Alytuje, kuri pradėjo profesionaliai priauginti nagus, juos dekoruoti. Sėkmė ir populiarumas jai nusišypsojo gan greit, mat tokiame nedideliame Alytaus mieste geri klienčių atsiliepimai apie neeilinius meistrės darbus netruko pasklisti.

„Prisimenu buvo laikas, kai buvo labai madinga dekoruoti nagus įvairiais blizgučiais, burbuliukais, akmenėliais, piešiniais ir viską padengti skaidriu geliu. Kiek vėliau ant bangos buvo 3D efektas, kai iš akrilo ant nagų išpiešdavo įvairius iškilius piešinius, ornamentus. Anksčiau labai madinga būdavo ilgi ir smailūs nagai. Dabar populiarūs trumpesni nagai, vyrauja natūralios, pastelinės spalvos – alyvinė, švelni rožinė, kūno, pieniškos spalvos. Taip pat moterys dabar dažniau renkasi ovalo nagų formą arba taip vadinamą minkštą kvadratą. Nagų papuošimai dabar nėra paklausūs arba jie būna labai minimalūs ant vieno ar dviejų nagų. Prancūziškas manikiūras visada madingas“, – pasakojo meistrė ir patikino, kad alytiškės klientės dažniausiai būna konservatyvesnės, renkasi klasiką, o ekstravagantiškiems, neįprastiems eksperimentams ryžtis nelinkusios.

Karantinas atvėrė naujų talentų

Prasidėjus septynias savaites trukusiam karantinui, Natalija pasinėrė į visiškai naujus savo talentų atradimus. „Karantinas man suteikė galimybę pradėti vertinti laiką sau. Net nepajutau, kaip pradėjau piešti, akvareliniais dažais tapyti paveikslus, o vėliau piešiniais dekoruoti drabužius. Tad ir tos septynios savaitės man neprailgo, prabėgo labai greitai“, – tikino moteris.

Moteriai patinka piešti žmones, šešėlių technika išgauti 3D efekto vaizdus, kuriuose atvaizduojamas koks nors veiksmas, siužetas. Ją labai įkvėpė XVIII amžiaus tapytojų darbai, todėl išsirinkusi jai patinkančius įvairių dailininkų kūrinius, pabandė juos atkartoti. Ir jai išties pavyko. Socialiniame tinkle „Facebook“ įkelti Natalijos darbai sulaukė daugybės žmonių dėmesio ir komplimentų, net būta paraginimų suorganizuoti parodą.

Įkvėpta paveikslų tapymo sėkmės, moteris ryžosi išbandyti ir dar vieną naują galimybę – drabužių dekoravimą piešiniais. Ši veikla jai taip patiko, kad dabar jau ji galvoja, kaip tai išnaudoti verslo srityje. Moteris piešia ant marškinėlių, džinsų, džinsinių švarkelių.

„Įprastą drabužį piešiniai gali paversti unikaliais, originaliais. Tokius savo pačios dekoruotus drabužius dabar dėviu pati“, – pasakojo Natalija, apie karantiną pridūrusi, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gera.

Nuo radijo technikės – iki manikiūro meistrės

Apie savo talentą piešti moteris sužinojo netikėtai, tik tada kai pradėjo piešti ant nagų. Visi klausia, ar meistrė mokėsi kur nors dailės, tačiau nustemba išgirdę, kad yra savamokslė. Kalbant apie mokslus ir profesiją, Natalija dar labiau nustebina – ji baigė su radijo technika susijusią specialybę.

Manikiūrą ji atrado tik po keleto metų, kai prieš du dešimtmečius iš Rusijos atvyko gyventi į Lietuvą.

„Tada buvo labai sunku gyventi, nemokėjau nei kalbos, neturėjau darbo. Pradėjau dirbti siuvėja tuometiniame Medvilnės fabrike. Vėliau jam bankrutavus, likau be darbo. Buvo mano gimtadienis ir draugai žinojo mano svajonę turėti gražius, ilgus nagus, tad man ir padovanojo vizitą pas manikiūro meistrę. Man užteko pamatyti, kaip tai daroma ir supratau, kad taip galiu padaryti ir aš. Netrukus jau pradėjau dirbti, o klienčių sąrašas prisipildė taip pat greitai, nes dariau manikiūrą su piešiniais ant nagų. Ir štai, šiandien jau 15 metų tai darau“, – pasakojo Natalija.

Rusiją iškeitė į Alytų

Kokie keliai šią moterį iš Rusijos atvedė į Alytų? Pasirodo, jos vyras rusas buvo karininkas ir tarnavo Alytuje, tad į šį miestą ją atviliojo meilė. Šį miestą pirmą kartą ji išvydo 1988 metais, čia praleido ketverius metus ir vėl grįžo į gimtąją Rusiją. Palikusi šeimą, giminaičius, draugus savo gimtojoje Penzoje, į Alytų ji sugrįžo 2000-siais ir pasiliko visam laikui.

„Alytus buvo labai pasikeitęs, išgražėjęs. Žinoma, buvo mažai rusakalbių, tačiau laikui bėgant išmokau kalbą ir čia dabar man labai patinka gyventi. Taip, liko mano tėvai, sesė, draugai, klasiokai. Aš juos visada atsiminsiu. Bendraujame su šeima, tačiau dabar nuvykti pas juos sudėtinga, reikia vizos, ne pati turiu Lietuvos pilietybę“, – pasakojo pašnekovė.

Pasiteiravus, ar nesijaučia Lietuvoje vieniša, Natalija patikino, kad ne, nes čia gyvena jos vaikai, anūkas. Jos kalboje išlikęs rusiškas akcentas išduoda, kad moteris yra Rusijos kraštų kilmės, todėl anksčiau dažnai sulaukdavo aplinkinių, klienčių klausimo apie jos požiūrį į Rusijos politiką, prezidentą Putiną, tačiau jos atsakymas visiems būna toks pats – „Nesidomiu Rusijos politika, nes gyvenu Lietuvoje.“

„Lietuva dabar yra mano namai ir čia jaučiuosi labai gerai. Pripratau čia gyventi ir man labai patinka“, – tikino moteris.

Daugiau Dzūkijos krašto naujienų rasite čia: „Dzūkijos veidas“