Angle down Atgal

Taksofonai - ligoniams, kaliniams ir teroristams

Jei manėte, kad taksofono paslauga Lietuvoje išnyko, esate beveik teisus. Lietuvoje liko tik apie 200 taksofonų, daugiausia - ligoninėse ir įkalinimo įstaigose, o viešose vietose esančiais aparatais kartais pasinaudoja anonimai, teikiantys melagingus pranešimus.

Taksofonus iki šiol prižiūrėti ir išlaikyti įstatymų įpareigota telekomunikacijų bendrovė „Telia“ skaičiuoja, kad dauguma šių aparatų per visus metus panaudojami vos kelis ar keliolika kartų. Visų taksofonais atliktų skambučių vidutinė trukmė nesiekia net minutės. Iš daugiau kaip pusės aparatų per metus nepaskambinama nė karto.

„Šie metai taksofonams gali būti tikrai paskutiniai, nes į Lietuvos teisę perkeliamas Europos elektroninių ryšių kodeksas, pagal kurį taksofonai jau nebebus laikomi universalia ryšio paslauga, kurią privaloma teikti“, - sakė „Telia Lietuva“ atstovas spaudai Audrius Stasiulaitis.

Anot jo, taksofonai seniausiai tapo nereikalinga atgyvena, todėl jau ne vienerius metus „Telia“ prašo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) leidimo atsisakyti šios jau dešimtmetį nuostolingos paslaugos teikimo.

„Pakeitimai numatomi pakeičiant Elektroninių ryšių įstatymą ir kitus susijusius teisės aktus. Mūsų žiniomis, šiuo metu įstatymo pakeitimai svarstomi Vyriausybėje. Suderinus projektą, jis turėtų būti teikiamas Seimui“, - situaciją aiškino RRT atstovė spaudai Rasa Karalienė.

Suinteresuotos pusės tikisi, kad įstatymas bus pakeistas dar šiemet.

Kortelių nebegamina

Apie 2000-uosius taksofonų Lietuvoje buvo daugiau nei 7 500. 2019 metais liko 392, pernai RRT leido sumažinti jų skaičių iki 213.

Iki šiol jų daugiausiai likę ligoninėse, senelių namuose, įkalinimo įstaigose.

„Visiškai atsisakyti neskubama argumentuojant, kad šiais aparatais galima paskambinti Bendrajam pagalbos centrui. Bet numeriu 112 per metus iš taksofonų paskambinama tik pavieniais atvejais. Be to, iš taksofonų skambučių neįmanoma identifikuoti, todėl dažnai pasitaiko melagingų pranešimų„, - komentavo A. Stasiulaitis.

Jo teigimu, niekas jau nebegamina ir dabar naudojamų taksofonų kortelių. Jų atsargoms pasibaigus dabartinius taksofonus tektų perdaryti ar pakeisti, o tai būtų brangi ir betikslė investicija. Kortelių galima įsigyti „Lietuvos pašto“ skyriuose.

Klaipėdos apskrityje dar veikia apie 30 taksofonų.

Iš septynių Klaipėdoje esančių taksofonų net keturi yra skirtinguose Klaipėdos universitetinės ligoninės korpusuose.

Vienas - Taikos pr. esančiame pašto skyriuje. Daugiau galimybių pamatyti, o gal ir paskambinti taksofonu yra Palangoje, kur įvairiose poilsiautojų lankomose vietose veikia 7 taksofonai.

Taksofonas dar likęs Šilutės autobusų stotyje, Kretingos Rotušės ir Plungės Senamiesčio aikštėse, Švėkšnos psichiatrijos ligoninėje. O štai Varniai (Telšių r.) galėtų vadintis „taksofoniškiausia“ Lietuvos vietove, nes miestelyje, kur gyvena apie 1 000 žmonių, dar veikia net du taksofonai.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite