Angle down Atgal

Tai pasvajuokim apie Šiaulius, juk Kaliedas

Pirmadienis.

Atsikeliu po savaitgale, biški per ilgai meguojau. Pramigau žadintuvą, tai daba be pietų liksiu. Reik' liekt' iki centra staigiai, ten kažkokį geziuką pasitikt'. Tas raše man per feisbuką, ka nuor' į Šiaulius kraustytis, bet niekad nier čia buvęs i bija biški. Nu tai sutarem, ka puse dviejų susitinkam Presto arbatinėj. Krč greit fizionomiją apiplaunu, šuoku į kelnes i lekiu pro duris.

Atvarau į stotelę, žiūriu ekrane parašyta, ka dvimpirms bus už 5 minučių i 24 sekundžių. Apsidžiaugiu, da yra laika iš automata stotelej (katras niekad nepastring i puodeliai nesibaig') pasiimt karštuos kavuos su buterbrodu.

Siedžiu dvimpirmam elektrobuse Dancer (nu kur Klaipedoj gamin), geriu kavikę, kramtau buterbrodą. Gers buterbrods, agurkai daržu da kvep'. Nu i važiuoju žiedams teliką. Ruoda vaizda klipus, muzons gruoj, akustika afigiena, telike Bejonce šikną kraipa. Nu koks gražus i maluonus ryts.

Apvedžiuoju tą geziuka biški po miestą, viską papasakoju i įsodinu vakarop į traukinį su iškritusiu stalčium. Saka atsisveikindams jis man:

- Pažiek koks kontrasts, če toks miests šiuolaikinis, o pro jį vis da važiniej senuovinis ekspresas Klaipėda - Vilnius.

- Nu tai čia ka praeities nepamirštume, - atsakau jam. Nors realiai abu suprantam, ka Lietuvos Geležinkelei nepriklausa Šiauliam.

Antradienis.

Skambin Andriens i riek':

- Pažiek pas save, gal kur stalčiuj mietos lazerine akis nuo mana Dreles. Nes perdege i tas daikts nemata, kaip perprogramuot' važiuokle Tojotai. Darbai stuoj.

- Nu niera, pabandyk Lemonoj, jie ten visko tur', - patariu draugui, nors i sunervina ka pakiele.

Nu geraj, ta proga ka anksčiau pakilau i iki pietų da valanda, galvuoju kur čia valgyt. Nulekiu iki bulvara, galvuoju vietoj sumąstysiu. Taip i buva.

Atvarau iki Juone Pastuoges, da 2017 pamenu, geriausius cepelinus darydava. Tai i daba nedaug kas če pasikeite, muzika ta pati :)

Pasitink mane padavieja romantiškų formų. Apetits bežiūrint pakila. Apsiryju, ka vuos pajudu. Nusprendžiu, ka paeit neišeis, reik kviestis taksą. Suspaudau appsą, žiūriu raša 27 sekundes i bus. Vos spiejau išeit i kultūrkes kiemą i tas priskrida. Bet ištikra priskrida.

Gražei kultūrkę sutvarke. Gal i ne efektyvei energiją nauduoj, bet labai daug geruos energijas gali pasisemt', kai nueini į kokį renginį. Aną savaitę kažkokia prancūzų primadona ten spiege. Nu aš ne eksperts, neįvardinsiu.

Trečedienis.

Nu šende normaliai išsimiegojau, tokia gera nuotaika. Nuoris pačilint biški.

Pasiimu fieją i varom prie prūdele. Daba ten papludymys po stuogu, tai galvuoju ant gultų pakimarint' biški su nenormalaus skuone Gubernijas kokteileis. Nu tipo rudenį turim če vasaras salelę, bikinių žiemą, ka nuotaiką pasikelt'. Lia Prūds vadinas.

Atvarom, vos vos radom vietas. Kartais erzin tas atsigavims, bet kadangi aš pats viską čia pribūriau, tai da i gultus sau sugalvuojau. I gultai ne tokie, kaip kokioj Afrikoj. O normalūs, paminkštinti, su bliutūfu i tava muzika JBL'uose. Net juoks im, kai pagalvuoji - Vilniuj autobusai vis da su USB i dyzelinei :D

Prilek' Andriens su sava fieja i saka:

- Aj palikau Drelę vieną, ten tik porą Leksusų suprogramuot' lika, susitvarkys pats.

Gers tas jo daikts Drele. Drele yra robots, pirkts iš kažkoke projekta pinigų. Nu tipo smulkaus amata robotizavims buva, ka mažiau vargt' reiktų. Viens minusas pas Drelę, ka reik' pakraut' pastatyt' vakare. Tas tai nervin.

- Nuoriu da nuo darbų atsipūst' prieš fulę,- atseit pavargęs da dasaka.

Nes šende Šiauliai luoš' aštunfinaly su Barsa viel, bet šį kart jau i vyrai. Gaila ka išvykoj, nu bet lauksim i sava stadijone svečių. Gers stadijons pas mum - telp visi Šiauliai, Kuršienai i da Maniežas po vienu stuogu.

Krč, išlanksta ekraną prieš akis i paleidž' vaizdą. Siedi kai stadijone, tik ka ant gulta. Visogero kokteilei, ateini čia, sens draugs i palyduovs - Kvietinį.

Kvietinis be patuobulinimų, o taip verkiau tada, ha ha:D

Ketvirtadienis.

Po vakarykščes pergales biški planai pagriuvę.

Andriens irgi į darba neišieje, Drele su pakeista akim susitvarkys pats. O šefs da salione ant sofas knark' i per miegus riek':

- Šūdas ne sviestas, Barsa ne miestas...

Paskutinį ką pamenu iš vakar, ka Eindželse bokalą išverčiau i grįžom jau su šviesa. I Eindželsas viel atsigavęs! :)

Viskas aišku, galvuoju, reikalų šende nebus, pakimarinsim namie. Užsakau pusryčiams Kvietine, po penkių minučių palei balkona trinas drons i majakin man. Pasiimu užsakyma, alus šalts. Nereik' net į Norfą eit'.

Siedim balkone, kimarinam. Andriens saka:

- Atsimeni, kai tada blogereis buvom?

- Aha, gerai ten stūmem. Net rašytojais titulava, Nemune išspaudina, - i žvengiu. Koks tas gyvenims yra keists.

Andriens ryn Kvietinį dideleis gurkšneis i saka:

- O pameni tada buva kažkoks ministras, abstinents. A tai baryga, a tai beveik Remyga?

- Aha, paskui dinga gezas netikietai. Girdiejau, ka įšuoka į eketę i išnieres pasake "Duokit įkalt, bo kiaušam šalt".

- Aaa, tikslei.

Savaitgalis.

Sunkiausias dienas, nes neaišku kuom užsiimt visą savaitgalį. Pasirinkims didelis i visur spiet' nuoris.

Prie prūdele vyks fontanų muzika su 3D projekcijom i bigbendais. Visa pasaule geriausi atvara, festivalis tipa a kas. Nu aš nepasigilinęs da, bet fakts ka mūsų bigbends ant gala tik koncertuos.

Į Maksą atvažiuos Jeimsas Zabiela. Nu če penktadienį. O šeštadienį Dydžej Tiesto. Maksas aišku ka ne kultūrkej daba, nes per mažas patalpas. Daba Dinius vietoj Bruklina padare Maksą.

Atrakcijonų parke visą savaitgalį akcija - už 100 eurų 12 valandų gali pramogaut'. Aš kaip bedarbis i pinigus skaičiuojantis, tokios akcijos nepamenu.

Kokie atrakcijonai čia? Nu kur Geltoną kai užlygina, vietoj jos pastate tokį kaip Dysneilends, bet biški kitoks i vadinas Sanilends.

Pypliam tai gerai, jiem iš to Beržyniele padare atrakcijonus, bet ten amžiaus limits yra. Saka tik iki 16 ir iki 95 kg. Nu kažkoke diskriminacija nelogiška del to 1 kg. Tigi kiekvienam iš mūsų slepias mažas pacaniuks, katram pastuoviai reik' adrenalina.

Aj tikslei, da Šiauliai luoš kašį prieš Žalgirį sekmadienį. Nu Žalgiris atsigavęs šį sezoną, nes paskolinom keletą sava lyderių, ka prikelt' lankomuma Kauna arenoj. Irgi būtų iduomu pasižiet'. Po tų kelių Eurolygas sezonų daba visi važiuoj Šiaulių žiet, ne tik kauniečiai.

Į centrą tai abejoju a lysiu. Ten jau metus laika, nuo Višinske iki viešbuče vykst Oktoberfests. Nu ne ištisas dienas, bet kiekvieną savaitgalį. Kabakų prisidare dafiga, žmuonių mines. Kai senuovej ka būdava Pabalių turguj, tik daba vuokiečių daug. Gezai Girtekas fūras vairuoj, išstūme chocholus iš rinkas.

Į Areną Sels atvažiuoj da. Irgi būtų gerai nueit patūsint, nes daba penkeaukšče dydže su dirbtiniu intelektu robotą atsiveš. Nu i šeip, paskutinis atsisveikinima tura koncerts.

Saules salej koncertuos da Mannazzai. Nu bet ten jau seniukam labiau, aš tai vis da jauns. Iš dalies irgi būtų visai nieka, tarp akustikas Kamiles balsa pasiklausyt.

Tiek to, galvuoju, šį kart ramei pabūsiu, pasiliksiu Pietine Sičiam. Jau nebepamenu, kada paskutinį kart sava balkone kimarinau. Biški nuoris atsipūst nuo to Saules Miesta tempa i judese, pasediet ramei i apsikabinus fieją pažiūriet' vakarines projekcijas miegama rajona danguj.

Tiksliai, o kur politikai dinga? Dirb, kaip i visi! Tode i yra rezultats.

Pradžiai užteks, o tai i patys mes nežinom, gal per daug užsvajuojom. Ne visai kukliai gavos. Bet, jei nuoris, tai dadiekit sava :)

Su Šventėm, draugai, ir linkim Jums - nenustuot' svajuot' i normaliai užgrybaut' sekančiais :)

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite