Švietimo skyriaus iškeldinimas: daugiau naudos ar žalos?

Klaipėda
A.Valaičio nuotr.
Reporteris Gargždų Banga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

„Bangoje“ jau rašėme, kad Klaipėdos rajono savivaldybės administracijoje šiuo metu vyrauja kraustymosi nuotaikos. Sumanyta visus funkcinius skyrius – Sveikatos apsaugos, Švietimo, Kultūros – įkelti į pagrindinį Administracijos pastatą (Klaipėdos g. 2). Šie skyriai yra dažniausiai lankomi interesantų. Savivaldybės vadovai tvirtina darantys viską, kad eilinis gyventojas paslaugas gautų greičiau ir patogiau, einama vieno langelio įgyvendinimo linkme.

Tačiau švietimo darbuotojų bendruomenė nepritaria Švietimo skyriaus iškeldinimui iš Kvietinių g. 30, apie tai raštu informavo Savivaldybės vadovybę, bet pasigenda dialogo.

Naikinamas bendradarbiavimo modelis

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Loreta Kaltauskienė švietimo bendruomenės vardu kreipėsi į „Bangos“ redakciją: „Klaipėdos rajono švietimo įstaigų bendruomenė, surinkusi 400 bendruomenės narių parašų, rugsėjo 26 d. raštu kreipėsi į Klaipėdos rajono savivaldybės vadovus ir prašė išnagrinėti ir stabdyti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos veiksmus dėl Švietimo skyriaus perkėlimo į Klaipėdos g. 2 patalpas.“

Anot švietimo darbuotojų, perkėlus Švietimo skyrių, bus išardyta šiuo metu funkcionaliai veikianti švietimo struktūra: Švietimo skyrius, Švietimo centras ir Pedagoginė psichologinė tarnyba. „Bus sugriautas per daugelį metų susiformavęs glaudaus bendradarbiavimo ir bendravimo modelis: Švietimo skyriaus specialistas – švietimo centro metodininkas – mokyklos vadovas – mokytojas, kas kitose savivaldybėse yra siekiamybė. Tai neabejotinai turės neigiamos įtakos švietimo problemų sprendimui „čia ir dabar“. Pablogės Švietimo skyriaus darbuotojų darbo sąlygos ne tik darbo vietos, bet ir funkcijų vykdymo prasme. Metodinė veikla, kuruojama bendradarbiaujant su Švietimo centru, kartu numatomi mokytojų kvalifikacijos tobulinimo renginiai, bendraujama įvairiais darbo klausimais su mokytojais ir švietimo įstaigų vadovais, atvykusiais į mokymus bei pasitarimus Švietimo centre. Vienoje vietoje dirbančios švietimo įstaigos turi daugiau galimybių parengti ES finansuojamus projektus bei juos įgyvendinti“, – įsitikinę rajono pedagogai.

Įžvelgia nepatogumų virtinę

Rašte Savivaldybės vadovams švietimo darbuotojai rašo, jog tėveliai, kurie su kūdikiais atvyksta užregistruoti vaikus į darželius, taip pat patirtų didelių nepatogumų ne tik dėl transporto priemonės pastatymo, bet ir dėl patekimo į kabinetą, kur vyks vaiko registracija. „Siekiant užtikrinti švietimo paslaugų rajone teikimo kokybę pagal naują modelį perkeliant Švietimo skyrių į kitas patalpas, reikėtų papildomų investicijų į infrastruktūrą (automobilių statymo vietos, patalpos vaikų registravimui į darželius)“, – rašo pedagogai.

Jie prašo kaip darnų seg­mentą vienoje vietoje palikti Švietimo skyrių, Švietimo centrą ir Pedagoginę psichologinę tarnybą visoms mokyk­loms, darželiams, tėvams. Priešingu atveju, anot jų, bloginama viso Klaipėdos rajono gyventojams teikiama švietimo pagalbos kokybė. „Kviečiame įsiklausyti į Klaipėdos rajono švietimo bendruomenę ir šioms trims švietimo įstaigoms leisti profesionaliai ir efektyviai dirbti po vienu stogu“, – rašo rajono švietimo bendruomenės nariai.

L. Kaltauskienė stebisi, kad iki šiol šiais klausimais su švietimo darbuotojais nebuvo vedamas joks dialogas. „Gal žiniasklaidos įsikišimas leis jį atrasti“, – spėliojo Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktoriaus pavaduotoja L. Kaltauskienė.

Vieno langelio link

Vis dėlto Savivaldybės vadovų – mero Broniaus Markausko ir Administracijos direktoriaus Artūro Bogdanovo su pavaduotojais – nuomone, vienas iš svarbiausių Savivaldybės siekių – užtikrinti patogias ir kokybiškas paslaugas Klaipėdos rajono gyventojams. „Šiuo metu Savivaldybės administracijos pagrindiniame pastate yra įsikūrę visi skyriai, išskyrus Švietimo, Žemės ūkio bei Kultūros. Iki šiol sulaukdavome gyventojų pastebėjimų, kad skyriams esant skirtingose miesto vietose, taip apsunkinamas paslaugos prieinamumas. Būtent atsižvelgiant į gyventojų poreikį reikiamas paslaugas gauti vienoje vietoje, nuspręsta ir likusius skyrius perkelti į pagrindinį Savivaldybės pastatą. Šiuo metu į jį jau yra perkeltas Sveikatos apsaugos skyrius, netrukus čia įsikurs ir Kultūros bei Švietimo skyriai“, – užtikrino Savivaldybės vadovai.

Jie akcentavo, kad tokiu būdu einama vadinamojo vieno langelio principo link, kai žmogus, atėjęs į Savivaldybę, visas paslaugas galės gauti vienoje vietoje. Jam nebereikės važinėti po miestą ir gaišti laiko.

Paslaugos taps prieinamesnės

Savivaldybės vadovai tikino nepamirštantys užtikrinti tinkamų darbo sąlygų ir savo darbuotojams. „Specialistai bus perkeliami į patalpas, kurios pritaikytos darbui, taip pat bus aprūpinami visomis reikalingomis darbui priemonėmis. Todėl darbo vietos pakeitimas tikrai neturės įtakos darbo kokybei. Neturime jokių abejonių savo darbuotojų profesionalumu ir nemanome, kad persikėlimas į Savivaldybės administracijos pagrindinį pastatą turės reikšmės jų rezultatams. Kaip ir minėjome, tiek tinkamos darbo sąlygos, tiek reikiamos darbui priemonės bus užtikrintos. Tad nevertėtų nuogąstauti ir dėl erdvių susirinkimams, posėdžiams, kadangi Savivaldybėje yra net dvi salės: Tarybos narių ir posėdžių, kuriose gali vykti tokie susibūrimai“, – akcentavo dabartinė Savivaldybės vadovybė.

Jų nuomone, Sveikatos apsaugos skyriaus perkėlimas į Savivaldybės pastatą jau parodė, kad toks sprendimas yra reikalingas. „Manome, kad žingsniai visas Savivaldybės paslaugas sutelkti po vienu stogu yra teisingi, nes taip paslaugos bus teikiamos greičiau ir patogiau rajono gyventojams“, – apibendrino vadovai meras B. Markauskas ir Administracijos direktorius A. Bogdanovas.

KOMENTARAS

  • Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Vaclovas MACIJAUSKAS: „Politika – visuomenės interesų derinimo menas. Todėl visi veiksmai, daromi viešajame sektoriuje, turi būti apsvarstyti ir įvertinti visų visuomenės grupių atžvilgiu. Tačiau neretai įsitraukę į ilgas diskusijas mes pamirštame tų diskusijų tikslą, ir procesai, kurių reikia greitai, užsitęsia. Manau, kad Švietimo skyriaus perkėlimas neatsilieps darbo kokybei ar darbuotojų darbo sąlygoms. Suprantu Savivaldybės administracijos vadovų norą turėti visus skyrius viename pastate, nes taip geriau aptarnaujami gyventojai, greitėja klausimų sprendimai. Iš kitos pusės suprantu ir švietimo bendruomenės, įstaigų vadovų interesą turėti geresnes sąlygas, vykdant savo pareigas. Tikiuosi, kad laikas parodys, kiek naudingas šis sprendimas. Neabejoju, kad diskusijos yra naudingos, nes taip vieni kitus geriau suprantame. Pabandysime artimiausiame Švietimo komiteto posėdyje aptarti šį klausimą. Bet kuriuo atveju tikimės visų tarpusavio supratimo ir geranoriškumo.“