Angle down Atgal

Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga spręs klausimą dėl streiko

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) ketvirtadienį kviečia visus Lietuvos mokytojus į suvažiavimą, kuris vyks Vilniaus mokytojų namų Didžiojoje salėje.

Jame, pasak LŠDPS pranešimo, bus kalbama apie tai, kokia situacija šiuo metu švietime, kas rūpi mokytojams, bus dalijamasi patirtimi. Suvažiavime, kaip teigiama, savo poziciją išsakys ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Didžiausias praeitų metų streikų ir ministerijos „okupacijos“ pasiekimas – mokytojai išsivadavo iš vergiško mąstymo, jie tapo ne stebėtojais, o švietimo sistemos pokyčių kūrėjais. Būtent šis mūsų organizuotas streikas privertė Vyriausybę ir Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją sėstis prie derybų stalo su LŠDPS, taip pat paskatino burtis ir mokytojų asociacijas, kurios ėmė aktyviai domėtis ŠMSM manipuliacijomis siekiant atnaujinti ugdymo turinį. Jos ir iki šiol akylai stebi šį procesą ir viešina negeroves. Taip pat streiko metu Vyriausybė pradėjo spręsti ir viso viešojo sektoriaus problemas“, – metų senumo įvykius prisimena LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Anot jo, nors mokytojų darbo apmokėjimo sistema ir patobulinta, bet vis dar yra paini ir neskaidri, mokiniai ir toliau sėdi perpildytose klasėse, o mokytojai vis dar nepajėgia įpirkti naujausių knygų.

Ketvirtadienį, kaip skelbta, visoje Lietuvoje prasidės daugiausiai švietimo darbuotojų vienijantis Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) inicijuotas mokytojų streikas dėl neįgyvendintų Vyriausybės pažadų kelti mokytojams atlyginimus.

ELTA primena, kad švietimo darbuotojai sako esantys nepatenkinti, nes profsąjungos susitarimo su Vyriausybe įgyvendinimui po biudžeto pristatymo Seime trūksta kiek daugiau nei 62 mln. eurų. Profsąjunga reikalauja, kad 2020 m. biudžete būtų realizuotas 2017 metais su Švietimo ministerija pasirašytas susitarimas dėl papildomų 117 mln. eurų švietimo darbuotojų atlyginimams.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite