Angle down Atgal

Švietimo bendruomenių susitikimai

Sausio 10 d. Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz, mero pavaduotoja Aleksandra Grigienė, Visagino savivaldybės tarybos narys Vitalius Besakirskas ir švietimo bendruomenės atstovai lankėsi Kauno Panemunės pradinėje mokykloje.

Išvykos iniciatorius Darius Ratkevičius, Visagino savivaldybės mero patarėjas švietimo klausimais. Tikslas – pasisemti integruoto ugdymo pradinėse klasėse patirties, pasidomėti maitinimo organizavimu švediško stalo principu bei atrasti naujų idėjų.

Visaginiečiai atkreipė dėmesį, kad mokykloje vyrauja puikiai subalansuota aplinka, harmoningai tarpusavyje derančios, gausiai ir išmintingai aprūpintos erdvės, ugdymo aplinkų ir priemonių įvairovė ir kokybė. Renovuotos erdvės ir mokyklos pastato priestatai suteikia didžiules galimybes vaikų ugdymui ir tobulėjimui. Ypač sužavėjo įkvepiantis direktorės dr. Virginijos Rupainienės bei bibliotekininkės-socialinės pedagogės Vilmos Gaubienės savo mokyklos pristatymas.

Aplankėme mokyklos erdves, susipažinome su mokykloje taikomu integruotos veiklos modeliu, maitinimo sąlygomis. Mūsų miesto švietimo atstovai pasidžiaugė kauniečių inovacijomis, ugdymo turinio integravimu, ypač – tėvų bendruomeniškumu. Pasidarėme išvadas sau: mūsų įstaigų vadovams yra būtina sustiprinti kompetencijas rinkodaros srityje, tam skirti dėmesio ir laiko yra tikrai verta; mūsų mokyklų valgyklos jau dirba švediško stalo principu, be to, nuostabu, kad Visagino savivaldybės taryba – mokyklų savininkė išsaugojo valgyklas visų tipų mokyklose neperduodama jų į verslo rankas (tai neabejotinai leidžia išsaugoti maisto kokybę ir itin palankias šeimoms kainas); mūsų mokyklos taiko integruotą ugdymą, o Kauno mokykloje pamatyti konkretūs kūrybiniai elementai turėtų paskatinti ieškoti ir atrasti vis daugiau ir naujesnių formų, derinių, priemonių; verta Visagino mokyklų bendruomenėms aktyviau, drąsiau ir kūrybiškiau pristatyti savo veiklas, laimėjimus – tai ne tik įkvėps mus pačius, bet ir suteiks galimybes iš mūsų mokytis kitiems, visiems kartu – nuolat tobulėti, siekti, ieškoti.

Dėkojame už sudarytą galimybę pasisemti įkvėpimo, kūrybinių idėjų ir gerosios patirties iš Kauno Panemunės pradinės mokyklos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite