Angle down Atgal

Šviesoforo spalva keičiasi – kitą savaitę Šiaulių miestas pateks į raudonąją zoną

Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principu, raudonajai zonai priskiriamos dar trylika šalies savivaldybių. Į šį skaičių patenka ir Šiaulių miestas. 

Siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) plitimą, į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse privaloma ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir gali būti sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo.

SAM informuoja, kad sprendimai dėl karantino paskelbimo konkrečiose savivaldybėse yra priimami trečiadieniais Vyriausybės posėdyje. Taigi, ar šiose savivaldybėse bus įvestas karantinas bus sprendžiama kitą savaitę.

Etaplius.lt primena, kad šiuo metu Šiaulių miestas yra geltonojoje zonoje, bet COVID-19 situacija mieste blogėja. Visuomenės sveikatos centro duomenimis nuo spalio 9 iki 22 dienos Šiauliuose buvo 212 susirgimo atvejų šimtui tūkstančių gyventojų. Nuo spalio 16 iki 29 dienos turime 405 susirgimus šimtui tūkstančių gyventojų. Daugiau nei 50 procentų yra nežinomi ir neatsekami atvejai, o tie, kurie yra atsekami dėl žmogiškųjų išteklių stokos yra gaunami pavėluotai.

Šiandien vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius A. Bartulis pripažino, kad situacija mieste yra labai rimta. Jo teigimu, Šiaulių miestas jau dabar atitinka raudonos zonos kriterijus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite