Angle down Atgal

„Šviesoforas“ Kaišiadoryse

Kauno regiono pradinių klasių mokinių varžybos „Šviesoforas“ yra Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ sudėtinė dalis.

Komandos konkurso nugalėtojos.
Komandos konkurso nugalėtojos.

Konkursu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumo svarbą, ugdyti pradinukų saugaus elgesio kelyje įgūdžius, mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia vaikai, skaičių, išsiaiškinti, kurie Lietuvos vaikai geriausiai išmano Kelių eismo taisykles ir geba praktiškai jas pritaikyti.

Varžybas kasmet organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija ir uAB „Gravitas Partners“, į pagalbą pasitelkdamos savivaldybių administracijos švietimo padalinius, apskričių vyriausiuosius policijos komisariatus.

Šiais metais varžybų „Šviesoforas“ regioninis etapas vyko Kaišiadoryse. Jį organizuoti buvo patikėta Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centrui ir jo Neformaliojo švietimo skyriaus metodininkei Aušrai Taparauskienei.

Į regioninį etapą atvyko net vienuolika komandų: iš Kauno Pilėnų progimnazijos (vad. B. Žatkevičienė), Kauno Žaliakalnio progimnazijos (vad. A. Maslauskienė), Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijos (vad. D. Selvianienė), Kauno r. Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos (vad. G. Taurienė), Jonavos pradinės mokyklos (vad. E. Šukienė), Jonavos Justino Vareikio progimnazijos (vad. J. Kulakauskienė), Birštono gimnazijos (vad. J. Aukščiūnienė), Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos (vad. D. Baranauskienė), Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos (vad. R. Bartkutė), Kėdainių „Ryto“ progimnazijos (vad. R. Dzikienė). Mūsų rajoną atstovavo Žiežmarių gimnazijos komanda (vadovė Aldona Steponavičienė).

Varžybų dalyvius nuoširdžiai pasveikino ir jiems palinkėjo sėkmės Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimutė Arlauskienė. Komandas priėmė ir varžybų vykdymui puikias sąlygas sudarė Vaclovo Giržado progimnazija. Ypač daug padėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Kudrevičienė ir bibliotekininkė Rasa Rimkuvienė.

Progimnazijos mokiniai su savo mokytojomis Danute Žičkiene ir Rasa Mackevičiene papuošė varžybų aplinką teminiais piešiniais. Mokytoja Vidutė Patlapienė su savo mokinukais pradžiugino svečius originaliu šėšėlių teatro spektakliu. Neliko varžybų dalyviai ir alkani - progimnzijos valgyklos (Romos Čepulinskienės iĮ) darbuotojos skaniai ir sočiai visus pamaitino.

Varžybos prasidėjo! Pagal nuostatuose pateiktą varžybų programą vaikai išbandė jėgas atlikdami teorines (kelių eismo, „protų mūšis“, vaizdo siužeto) ir praktines (perėjimas per kelią pėsčiųjų perėjoje ir sankryžoje, atšvaitų naudojimas) užduotis.

Varžybose teisėjavo Kauno apskrities VPK Kaišiadorių r. PK VS pareigūnės: irena Budrikienė, Neringa Perlytė-Alionienė, Jurgita Krilavičienė, taip pat Kauno apskrities VPK VTV BPVS pareigūnės Reda Antanavičiūtė ir Živilė Liutkevičė. Vaikai labai stengėsi gerai pasirodyti, jautėsi atsakingi už komandą bei atstovaujamą rajoną. Komisijos nariai ne tik vertino užduočių atsakymus, atlikimo kokybę, bet ir aiškino vaikams, kokias klaidas jie padarė, o ką darė puikiai. Laukiant varžybų rezultatų laikas neprailgo.

Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkas Aurelijus Balčiūnas vaikams ir jų mokytojams pravedė ekskursiją po Kaišiadoris, įdomiai papasakojo apie mūsų miesto istoriją. užlipę ant geležinkelio tilto vaikai mojavo pravažiuojančių traukinių mašinistams ir labai džiaugėsi, kad buvo pastebėti ir pasveikinti traukinių signalais. Žinoma, buvo stabtelėta prie Teofiliaus Matulionio freskos, o vėliau – prezidento Algirdo Mykolo Brazausko vardo parke.

Ten ir įvyko varžybų dalyvių bei nugalėtojų apdovanojimai. Padėkos raštus, dovanas, laimėtas taures komandoms įteikė ir sveikinimo žodžius tarė Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus bei Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius Dainius Tamulevičius. Oficialūs kvietimai į nacionalinį etapą buvo įteikti dviems geriausiai pasirodžiusioms komandoms iš Kauno Žaliakalnio progimnazijos ir Kauno Pilėnų progimnazijos. Jos atstovaus Kauno regioną šalies etape, kuris vyks gegužės 30 d. Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje.

Rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus ir Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius Dainius Tamulevičius padėkojo policijos pareigūnams, teisėjavusiems varžybose, Vaclovo Giržado progimnazijos mokytojoms ir darbuotojoms, padėjusioms organizuojant renginį. Nuoširdžiai dėkojame uAB „Eckes-Granini Lietuva“ vadovams už skanias ir kvapnias sultis. Tikimės, kad mūsų svečiams iš Kauno regiono mokyklų buvo gera ir smagu Kaišiadoryse. iki kitų susitikimų!

Kristina Rūta Dzeventlauskienė

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite