Angle down Atgal

Šviesa nuo atminimo ugnies – į žodžius ir mintis

Laisvės gynėjo diena pradedama minėti visada ypatingai, nes tai susiję su mūsų atmintimi. Atmintimi apie anų dienų įvykius. Atmintimi, kodėl šiandien esame laisvi. Atmintimi, kam esame dėkingi už Laisvės dovaną. Liūdesys virsta džiaugsmu ir viltimi, kad liksime ištikimi Laisvės idėjai.

Naujojoje Akmenėje ryte taip pat kaip ir visoje šalyje sužibo atminimo ugnelės įstaigų ir namų languose. Dienai baigiantis atminimo ugnys uždegtos prie Kultūros rūmų bei ant kalvos prie obelisko su memorialine lenta, kurioje įrašyti V.Kudirkos žodžiai. Savivaldybės pastatas apšviestas trispalvės šviesomis. Vakare Naujosios Akmenės Šv. Dvasios Atsiuntimo bažnyčioje aukotos šv. Mišios. Kultūros rūmuose įvyko Laisvės gynėjų dienai skirtas poezijos ir muzikos vakaras “Mano žodžiuose skamba laisvė”.

Renginys prasidėjo Lietuvos himno giedojimu ir tylos minute Sausio 13-osios aukų atminimui. Žuvusiųjų vardus perskaitė kultūros centro etninės kultūros specialistė Gražina Montvidaitė. Rajono meras V. Mitrofanovas kalbėjo apie šios dienos ypatumą.

Skambėjo eilės ir muzika.

Baigiantis renginiui dar būriavosi anų dienų bendražygiai, džiaugėsi susitikę. Po renginio dar rinktasi prie obelisko, kur meras V. Mitrofanovas padėjo gėlių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite