Angle down Atgal

Šviečiamoji gyvulininkystės programa – trims Druskininkų švietimo įstaigoms

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ir Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (KVIRPA) įgyvendina Šviečiamąją gyvulininkystės programą, kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste.

Šiais metais dalyvauti šioje programoje atrinktos trys savivaldybės švietimo įstaigos – Druskininkų „Saulės“ pagrindinė mokykla, Leipalingio progimnazija ir lopšelis-darželis „Bitutė“.

Įgyvendinant programą vaikai ir jaunimas bus supažindinti su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais. Taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

Druskininkų lopšelis-darželis „Bitutė“ įgyvendina I  programos modulį  pagal suteiktą mokomąją medžiagą ir priemones bei dalyvauja KVIRPA organizuojamoje ūkinių gyvūnų parodoje arba mugėje.

„Saulės“ pagrindinė mokykla ir Leipalingio progimnazija įgyvendins III programos modulį bei dalyvaus KVIRPA organizuojamoje pažintinėje išvykoje į mokslo ir studijų instituciją.

Pasibaigus šviečiamajai veiklai, dalyvavusieji programoje turės galimybę pademonstruoti savo žinias  dalyvaujant  kūrybiniame konkurse.

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite