Angle down Atgal

Švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Karo akademijoje prisiekė jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai

Vasario 16 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko Lietuvos kariuomenės jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) klausytojų priesaikos ceremonija, kurios metu priesaikos žodžius ištarė 76 Lietuvos karo akademijoje Vilniuje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje JKVM dalyvaujantys kariai.

Šventėje dalyvavo krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, Karo akademijos vadovybė, instruktoriai, prisiekiančiųjų artimieji.

Sveikindamas prisiekusiuosius įsiliejus į JKVM karių gretas, Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius ragino ir toliau „degti“ užsispyrimu ir noru siekti žinių, esant reikalui visuomet būti pasiryžusiais ginti savo Tėvynę. „Sveikinu visus ir tikiu, kad jums nepritrūks jėgų ir ištvermės mokytis, o vėliau jas pritaikyti baigus šiuos mokymus. Sėkmės kiekvienam!“ – linkėjo plk. Juozas Kačergius.

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas visus susirinkusiuosius sveikino su Vasario 16-ąja, primindamas, kaip atkurtos valstybės laisvę savo jėgomis karo metu ir po karo gynė savanoriai ir partizanai. Prisiekusiems JKVM klausytojams linkėjo pritaikius savo žinias ir sugebėjimus pasiekti dar didesnių pergalių savo tarnyboje, stiprinant Lietuvos valstybę ir jos kariuomenę.

Šiais metais Lietuvos valstybei prisiekė septintoji Lietuvos karo akademijos JKVM klausytojų laida, kurią sudaro studentai ir absolventai iš dvidešimt vienos aukštosios mokyklos, 2019 m. rudenį tarnybą pradėję Lietuvos karo akademijoje (51 klausytojas) ir Dragūnų batalione (25 klausytojai). Dar 2 JKVM pirmo kurso klausytojai jau buvo prisiekę anksčiau kaip kariai savanoriai, bazinių karinių mokymų dalyviai ar atlikę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

Priesaikos metu buvo pristatytas ir geriausias JKVM klausytojas, kuriam buvo suteikta teisė visų prisiekusiųjų vardu pabučiuoti Akademijos vėliavą. Susumavus mokymosi rezultatus, juo išrinktas j. eil. Mantas Bruzgė, kilęs iš Varėnos rajono ir Vilniaus Gedimino technikos universitete įgijęs ekonomikos inžinerijos magistro laipsnį. 2019 m. rugsėjo mėn. jis pradėjo JKVM Vilniuje. Jaunuolis išsiskyrė puikiu pasirengimu ir tapo sektinu pavyzdžiu kitiems JKVM klausytojams.

Priesaikos ceremonija vasario 16 d. taip pat vyko ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirto minėjimo metu Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus kiemelyje, kur prisiekė 64 JKVM klausytojai, besimokantys šiame mieste, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite