Angle down Atgal

Šventoji Agota ir mintys apie duoną

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Manau, kad mažai yra tokių žmonių, kurie nėra girdėję apie šv. Agotos duoną. Šventame rašte parašyta, kad Agota buvo nukankinta už tai, jog nenorėjo tapti pagonio žmona.

Vasario 5-oji, šv. Agotos diena. Nuo pat vaikystės prisimenu, kaip tą dieną buvo šventajai aukojama duonos riekelė, įmetant ją į krosnį. O jeigu kildavo gaisras, tai mesdavo net visą kepalėlį į ugnį ir prašydavo šios šventosios pagalbos. Mat žmonės turėdavo šią dieną pašventintos duonos.

Rašoma, kad šventieji mus globoja, bet atsiliepdami į maldas, regėdami mūsų tikėjimą, o ne todėl, kad laikome kišenėje Aguotos duonos. Kodėl minima duona? Todėl, kad ji yra visų mūsų pagrindinis maistas. Nuo seno sakydavo, kad jeigu nėra duonos, nėra ir sveikatos. Taigi duona yra šventa.

Labai šiurpu matyti, kada pamatai numestos duonos prie konteinerių. Žmonės dabar gerai gyvena ir jau nebeįvertina duonos.

Aš labai gerai prisimenu pokarį, kolchozinimo pirmuosius metus, kada trūko duonos. Po karo žmonės stovėdavo didelėse eilėse po kelias valandas, kad gautų nusipirkti kepalėlį duonos. Sovietinės valdžios vadovai puikiai naudojo savo represines pajėgas žmonių nepasitenkinimo įveikimui.

Pirma priemonė, tai atimti duoną, arba duoti tiek, kad žmogus visą laiką jaustų alkį. Man pačiam teko patirti tokius atvejus, kada aš buvau įkalintas sovietiniuose konclageriuose. Į darbus varydavo, o duonos duodavo labai nedaug. Nuolatos jausdavau alkį, o naktimis sapnuodavau duoną.

Taigi neužmirškime, kad duona yra šventa Dievo dovana. Todėl tie žmonės kurie meta duoną į atliekų konteinerius, daro didžiulę nepagarbą jai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite