Angle down Atgal

Šventiškai pažymėtas aukštosios mokyklos Šiauliuose 70-metis. Paskelbti metų geriausieji

Gruodžio 13 d. Šiaulių m. koncertų salėje „Saulė“ šventiniame vakare, skirtame aukštojo mokslo Šiauliuose 70-mečiui, prisiminti miesto aukštosios mokyklos raidos etapai, paskelbti ir apdovanoti Šiaulių universiteto ir Šiaulių universiteto gimnazijos 2018 metų geriausieji.

Šiaulių universiteto nominacija „Metų mokslininkas 2018“ paskirta Mokslo instituto fizinių ir technologijos mokslų centro vyriausioji mokslo darbuotojai, Informatikos katedros dėstytojai prof. dr. Renatai Macaitienei. „Metų dėstytojo 2018“ titulas atiteko Verslo ir viešosios vadybos katedros lektoriui Sigitui Balčiūnui. „Metų menininku 2018“ išrinktas Muzikos pedagogikos ir vizualiųjų menų katedros darbuotojas, liaudiškos muzikos ansamblio „Saulė“ meno vadovas Darius Daknys. Nominacijoje „Metų darbuotojas 2018“ triumfavo Šiaulių universiteto bibliotekos bibliotekininkė, dizainerė-maketuotoja Laura Vilkanauskienė.

Tradiciškai dvi nominacijos skirtos Šiaulių universiteto studentams. „Metų studento 2018“ titulas atiteko specialiosios pedagogikos ir logopedijos studijų programos ketvirtakursei Saulei Grigaliūnaitei, o „Metų sportininko 2018 – kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijų programos II kurso studentui, daugelio šalies ir tarptautinių varžybų nugalėtojui, Europos neįgaliųjų čempionui Egidijui Valčiukui (neįgaliųjų sunkioji atletika).

Šiaulių universiteto gimnazijos „Metų mokytojo“ nominaciją laimėjo direktoriaus pavaduotoja Zinaida Sadauskienė. „Metų gimnazisto“ apdovanojimai buvo įteikti daugelio olimpiadų ir konkursų laimėtojui Ainiui Pikūnui. Apdovanojimus įteikė Šiaulių universiteto gimnazijos direktorius Juvitas Giniotis.

Prieš įteikdamas apdovanojimus laureatams Šiaulių universiteto rektorius prof. Darius Šiaučiūnas pasveikino visą akademinę bendruomenę ir šios aukštosios mokyklos absolventus su aukštojo mokslo Šiauliuose 70-mečiu. „J. Marcinkevičiaus frazė „Leidome laiką ženklindami jį“ puikiai atspindi tai, dėl ko mes jus visus čia sukvietėme. Kiekviename laikmetyje esama savo darbais išsiskiriančių žmonių, paliekančių ryškų pėdsaką. Tokie buvo žmonės, kurie kūrė universitetą, tokių Šiaulių universitete esama dirbančių ir dabar. Sveikinu visus artėjančių švenčių proga, linkiu palikti savo ženklus laike, kuriame gyvename“, – sakė rektorius prof. D. Šiaučiūnas.

Aidint audringiems plojimams buvo paskelbti ir apdovanoti 2018 metų geriausieji, kuriems apdovanojimus įteikė rektorius prof. Darius Šiaučiūnas ir Senato pirmininkė prof. Diana Strakšienė.

„Metų mokslininko 2018“ nominaciją laimėjusi ir skulptoriaus Martyno Gaubo sukurtą statulėlę atsiėmusi Mokslo instituto fizinių ir technologijos mokslų centro vyriausioji mokslo darbuotoja, Informatikos katedros dėstytoja prof. dr. Renata Macaitienė savo kalboje padėkojo už netikėtą universiteto matematikų bendruomenės mokslo darbų įvertinimą. Prof. dr. R. Macaitienė: „Ta mūsų visų darbo įvertinimas. Žemai lenkiuosi kiekvienam iš jūsų, padedantiems man ir tikintiems manimi. Mūsų darbai šiandien yra pripažįstami pasaulyje. Džiaugiuosi, jog galiu prisidėti prie žinomų matematikų keliamų problemų sprendimo, savo universiteto, savo miesto ir savo šalies vardo garsinimo pasaulyje. Šis apdovanojimas yra labai stiprus įpareigojimas nesustoti, dirbti toliau vardan savosios Alma mater, nepriklausomai nuo to, kaip ji vadinsis. Neškime akademinę šviesą pasauliui“.

„Metų dėstytojo“ apdovanojimą pelnęs Verslo ir viešosios vadybos katedros lektorius Sigitas Balčiūnas, pakviestas ant scenos, neslėpė jaudulio. „Dėkoju universiteto bendruomenei už pripažinimą. Galvoju, kad universitete yra daug žmonių, kurie yra vertesni gauti „Metų dėstytojo 2018“ titulą. Mane, kaip dėstytoją, „veža“ trys dalykai: būtinybė nuolat pačiam mokytis, būtinybė dirbti kūrybiškai ir bendrauti su studentais, turėti galimybę matyti darbo rezultatus“, – sakė S. Balčiūnas.

„Iš tikrųjų malonu būti pastebėtam ir įvertintam. Aukštosios mokyklos Šiauliuose pavadinimai keitėsi, taip pat keitėsi ir dėstytojai, studentai. Aš manau, kad visi universiteto meno kolektyvai, kurie turi savo istoriją, dar ilgai gyvuos. Artėjančių švenčių proga noriu visiems palinkėti būti optimistais, būti kūrybiškai ne tik darbe, bet ir šeimoje“, – po apdovanojimo kalbėjo „Metų menininkas 2018“ Darius Daknys.

„Metų studento 2018“ nominacijos laimėtoją paskelbė ir apdovanojimą įteikė universiteto Alumnų asociacijos prezidentė Gabrielė Petkuvienė, pažymėjusi, jog yra gera kiekvieną kartą sugrįžti į savo universiteto bendruomenę, kur praėjo patys geriausi studentiški metai. „Metų studento“ apdovanojimą atsiėmusi specialiosios pedagogikos ir logopedijos studijų programos ketvirtakursė Saulė Grigaliūnaitė pažymėjo, jog šis apdovanojimas suteikia didelę atsakomybę. Pasak S. Grigaliūnaitės, ji šio apdovanojimo nebūtų gavusi, jeigu ne labai šauni, iniciatyvi ir savo studentais besididžiuojanti Specialiosios pedagogikos katedra.

Šventiniame koncerte koncertavo Šiaulių universiteto ir Šiaulių universiteto gimnazijos meno kolektyvai ir atlikėjai – Muzikos pedagogikos ir vizualiųjų menų katedros studentų mišrus choras „Studium“ (meno vadovė doc. Birutė Janonienė, koncertmeisterė Rita Šurnienė), liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“ (meno vadovas Darius Daknys, choreografinės grupės vadovė Adelė Gružienė, vokalinės grupės vadovas Eugenijus Andrulis), merginų choras „Pavasaris“ (meno vadovas doc. Gediminas Ramanauskas), Erasmus programos užsienio šalių studentų kanklininkių ansamblis (vadovas doc. Gediminas Ramanauskas), Giedrė Krasauskaitė, Donatas Blanka, Eros Kakhabrishvili (koncertmeisteris Arijus Ivaškevičius), Greta Kaziūnaitė ir mokytojas Kęstutis Stoškus. Vaizdo vizualizacijas sukūrė Tomas Andrijauskas, o scenarijų bei tekstus – dr. Modestas Grigaliūnas.

Šventinis vakaras, skirtas aukštosios mokyklos Šiauliuose 70-mečiui buvo pratęstas Šiaulių universiteto bibliotekoje. Jo metu didelis būrys Šiaulių universiteto bendruomenės narių buvo apdovanoti Europos Parlamento narių Broniaus Ropės ir Valentino Mazuronio, LR Seimo pirmininko pavaduotojos Rimos Baškienės, LR Seimo narių dr. Stasio Tumėno, Valiaus Ąžuolo, Juozo Rimkaus, prof. Arūno Gumuliausko, Valerijaus Simuliko, Viktorijos Čmilytės-Nielsen, Aurimo Gaidžiūno, LR Švietimo ir mokslo ministerijos, Šiaulių miesto mero ir universiteto rektoriaus padėkomis. Šiaulių universiteto bendruomenę šventės proga sveikino Klaipėdos universiteto laikinai einantis rektoriaus pareigas prof. dr. Artūras Razbadauskas ir laikinai einanti prorektoriaus pareigas prof. Leta Dromantienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite