Angle down Atgal

Šventinės dekoracijos – pigus, momentinis džiaugsmas žmogui, skaudi žūtis gyvūnams

Artėjančios šventės ne vienam sukelia rūpesčių, ypač tuomet, kai reikia rinktis iš keleto variantų. Net ir tuomet, kai gyvenimo ritmas stipriai supančiotas karantino ribojimais, kiekvienam norisi pradžiuginti, nustebinti sau artimą žmogų, smagiai paminėti svarbią šventę, gražiai dekoruoti namus.

Klestinti internetinė prekyba tiesiog lūžta nuo pasiūlymų įsigyti širdelės formos balionų ar dangaus žibintų. O kur dar įvairios smulkmenėlės, suvenyrai – tokie mieli ir pigūs, tiesiog šaukte šaukiasi – nupirkite mane ir nustebinkite sau artimą žmogų. Nepasiduoti vartotojiškumui šiandien didelis iššūkis, bet tai nėra vien jūsų, gerbiamieji, pinigų išviliojimo pinklės. Yra ir kita, gal net daug svarbesnė pusė – žala gamtai, žala aplinkai.

Balionai, kad ir kiek mes įpratę, daro didelę žalą gamtai ir ypač tie, kurie paleidžiami į orą. Specialių medžiagų: guminiai, lateksiniai, nailono audinio, folijos, papildomai dar dengiami spec. technologijomis, įvairiausių formų, pripildyti helio, vandenilio dujų, azoto oksido, surišti tvirta plastikine juostele ar įtvirtinti spec. plastikiniu laikikliu yra pasiruošę pakilti į dangų ir tik keletą minučių suteikti jums džiaugsmo, romantikos, patapti simboliu svajų išsipildymo, kažkam tiesiog tampa mirties nuosprendžiu, ar nukritę į žemę, vandens telkinį, lieka kelioms dešimtims ar šimtams metų, kol suirs, paskleisdami į visumą mikrodaleles. Ar prilygsta tos kelios minutės, įsivaizduojamo jūsų džiaugsmo, gamtai ir aplinkai padaromos žalos?

Daugelis galvojate, kad dangaus žibintai ekologiški ir saugesni, o jų paleidimo būdas į orą nėra žalingas aplinkai? Tai visiškai klaidinga informacija, nes jų gamybos būdas, nors vizualiai atrodo „nekaltai“, bet iš esmės yra ir pavojingesnis, ir ne ką mažiau žalingas aplinkai: palmių aliejumi išmirkytos dalys, vielutės, specialiai apdorotas popierius ir atvira liepsna - ne ką mažesnė, o gal ir didesnė žala aplinkai. ne ką mažiau sukelia žalą aplinkai.

Kad ir kokios šventės, mažesnės ar didesnės jūsų laukia, ŠRATC siūlo rinktis tai, kas liktų jūsų atmintyje, jūsų širdyje, nekenkiant kitiems, nepaliekant savo atliekų pėdsako nei dabartyje, nei ateityje. Būkime neabejingi sau, mūsų gamtai ir aplinkai. Dovanokime artimam savo jausmus, savo dėmesį ir atsakingą požiūrį ištisus metus. Juk mes verti to, kas tvaru, kas tikra ir vardan ko mes gyvename!

Straipsnio šaltiniai:

https://www.manoukis.lt/naujienos/aplinka-miskai/britu-ukininkai-laimi-pries-dangaus-zibintus

https://www.gismeteo.lt/news/gamta/8695-jusu-vaiku-megstamiausi-zaislai-zudo-jurinius-paukscius/


 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite