Angle down Atgal

Šventėms – nerealios floristės idėjos

Nė viena šventė neapsieina be gėlių. Juo labiau Kalėdos – kai puokštėmis, vainikais puošiami namai. Kad įtiktų klientams, gėlininkai kaskart sugalvoja vis naujų komponavimo būdų, gėlių, spalvų ir kvapų derinių. Marijampolietė floristė Ilona Babeckienė stebina savo kuriamomis puokštėmis, kvepiančiomis... dešromis.

Išsipildžiusi svajonė – dirbti sau

Originalias valgomas-nevalgomas puokštes Ilona kurti pradėjo prieš pernykštes Kalėdas.

– Mintis apie puokštes iš maisto produktų nedavė ramybės seniai, tik nedrįsau pradėti. Visada darydavome natūralius vainikus – iš eglės šakelių, džiovintų apelsinų griežinėlių, cinamono lazdelių. Kai draugei Rasai užsiminiau, jog įdomu būtų pabandyti pagaminti puokštę su daugiau citrinų, apelsinų, cinamono, ji tiesiog užsisakė, kad šventėms jai pagaminčiau puokštę, kvepiančią Kalėdomis. O užsakymus, kaip žinia, reikia vykdyti – taip ir gimė pirmoji mano valgoma-nevalgoma puokštė, – pasakoja Ilona.

Rasos įvertinimas ir skatinimas tokias puokštes kurti ne tik Kalėdoms, bet ir kitoms progoms Ilonai buvo labai svarbus. Juk draugė Iloną sudomino gėlių komponavimu, išmokė, kaip tai daryti, galima sakyti, atrakino duris į būsimą nuosavą verslą.

– Visada svajojau dirbti sau. Kai po vidurinės mokyklos baigimo užsitęsęs ligoninių etapas neleido toliau mokytis, labai džiaugiausi Rasos pasiūlymu padėti jai daryti gedulingas puokštes. Pasimokiusi gėlininkų kursuose Kaune, kabinausi į gyvenimą vis kartodama: „Tik nepasiduok“. Prieš ketverius metus įsikūriau čia, gėlių studijoje Draugystės gatvėje. Manimi didžiuojasi tėvai, kurie labai išgyveno dėl mano sveikatos, daug padeda, palaiko ir skatina vyras Almantas. Su dukrele Oresta kaskart susikuriame sau šventę, kai pasipuošusios vykstame pasveikinti jaunavedžius, įteikiame jiems mano pagamintas puokštes.

Apetitą žadinančios puokštės

Ilona sako buvusi pirmoji, Marijampolėje pradėjusi kurti spalvingas ir apetitą žadinančias puokštes iš maisto produktų. Žinia apie jas sklido iš lūpų į lūpas, pageidaujančių originaliai pasveikinti savo draugus ar giminaičius vis daugėjo, o dažniausiais užsakovais tapo užsienyje gyvenantys artimieji.

Valgomų-nevalgomų puokščių pagaminimas reikalauja kruopštaus darbo ir žaidimo pagaliukais. Kokius produktus sudėti į puokštę, Ilona nusprendžia išklausiusi užsakovo norus, išsiaiškinusi, kam bus ji skirta, ką tas žmogus mėgsta, kokios spalvos jam patinka, kokį pomėgį turi. „Kartą teko vienam jubiliatui, aistringam žvejui, sukurti skanią puokštę su džiovinta žuvimi“, – sako Ilona, pastebėjusi, kad paprastai puokštę padaro tą pačią dieną, kai klientas užsako.

Ji neslepia, kad dažniausiai valgomų puokščių užsakoma vyrams, kuriems vietoje gyvų gėlių vis labiau patikdavo dovanų gauti loterijos bilietą. Originali puokštė vyrą sužavi dar labiau, kai išsiaiškina, iš ko ji padaryta, kad beveik nieko nereikės išmesti. „Juk esame suvalkiečiai“, – juokiasi Ilona.

Komponentus, iš kurių floristė sudėlios puokštę, užsakovas gali atsinešti pats. Tai gali būti ir daržovės iš nuosavo daržo, ir mamos pagaminta rūkyta dešra, ir tėčio staigmena, ir t. t. Nors dažniausiai parinkti produktus jie patiki Ilonai. Kad įspūdis būtų dar didesnis, įkomponuojama egzotinių vaisių, papuošiama žalumynais, gėlių žiedais. Galutinis rezultatas – puokštė, kompozicija pintinėje ar stilingoje dėželėje – ir nustebina, ir... pasotina.

Nelieka nuskriausti ir vaikai – jiems Ilona komponuoja puokštes iš saldumynų ir vaisių.

Studijoje – įvairus pasirinkimas

Prieš Kalėdas Ilonos studija sušvito naujomis spalvomis. Klientams bus patogiau apžiūrėti gėles, dovanas, kompozicijas, pavartyti darbų katalogą ir išsirinkti labiausiai patikusią puokštę, paklausyti floristės patarimų, kaip prižiūrėti gėles, kad jos ilgiau teiktų džiaugsmą.

– Man patinka sugalvoti kažką naujo. Floristikoje kiekvienais metais keičiasi mados tendencijos. Žmonės nori ne tik gyvų gėlių, bet daugėja ir klientų, norinčių savo šventinį stalą papuošti dirbtinių gėlių kompozicijomis, kurios nenusileidžia gyvoms. Prieš keletą metų pradėjau gaminti gėlių kompozicijas dėžutėse, dabar turiu ir vardines prabangias „Ilonos gėlių studijos“ aksomo dėžutes. Jose skoningai pritaikytos gėlės – gyvos ar dirbtinės, kompozicijai suteikia išskirtinumo, o namus papuošia ilgam, – sako Ilona.

Gėlių studijoje – daug rožių. Kad jų žiedai ilgiau išbūtų gražūs, Ilona pataria jas pamerkti į kuo didesnį kiekį vandens, nuo koto nuskabyti lapus. Yra ir iki 5-erių metų žydinčių rožių, vadinamų miegančiomis.

Marija BURBIENĖ

Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite