Nuotraukose – vasaros atidarymo šventės akimirkos. Eriko Černovo ir Petro Ivanovo nuotr.
Angle down Atgal

Šventėje du apdovanojimai „Vasaros liūtas 2019“ įteikti zarasiškiams

Zarasuose gyvuoja graži tradicija. Paskutinį gegužės mėnesio savaitgalį vyksta vasaros sezono atidarymo šventė. Ir šį sykį „Zarasai – tarytum vasara!“ džiugino zarasiškius bei jų svečius. Šie atvažiavo ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio.

Zaraso ežero Didžiojoje saloje ir buvo šios nepakartojamos šventės centras. Jis ir šį sykį jaukiai priglaudė visus renginio dalyvius – gamtos, poezijos, dainos, šokio, muzikos, sporto, tautodailės meno entuziastus.

Liūdėti šventės dalyviams neteko. Jie galėjo pasirinkti įvairaus turinio kultūrinius bei sportinius renginius, kūrybinius užsiėmimus.

Turtinga buvo ir koncertinė programa. Žiūrovai galėjo išvysti ne tik jaunųjų talentų, bet ir populiarių ir jau pamėgtų atlikėjų pasirodymus.

Šventės organizatoriai pakvietė į Didžiąją salą tautodailininkus, amatininkus, liaudies meistrus. Į vasaros sutiktuves atvyko tautinio ir kulinarinio paveldo, viešojo maitinimo, ne masinės gamybos prekių atstovai. Atsirado čia vietos ir ūkininkams. Visi drauge po kruopelytę įnešė savo sugebėjimus, išmintį ir fantaziją į šią šventę. Ji ir tapo nuostabi, graži, įsimintina ir nepakartojama . Visus džiugino kultūrinė programa su koncertais, vaikų ir jaunimo pasirodymais, pramogomis vaikams ir suaugusiems. Nepamirštamos, unikalios buvo pramogos vaikams ir jaunimui.

Į šventės atidarymo iškilmes atvyko ir Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Jis visus sveikino su pradedančia vasara, džiaugėsi, kad Zarasų kraštas pasitinka poilsio sezoną dar labiau pagražėjęs, geriau pasiruošęs. Meras pasidžiaugė, kad zarasiškiai, taip pat čia investuojantys verslininkai kasmet pasiekia gerų rezultatų ir ežerų kraštas tampa dar patrauklesnis.

Džiaugėsi zarasiškių rezultatais ir Lietuvos kurortų asociacijos vykdančioji direktorė Kristina Citvarienė. Ji šventėje paskelbė, kad kompetentinga žiuri, kurią sudarė LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija, LR Žemės ūkio ministerija, Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Lietuvos marketingo asociacija, VŠĮ „Keliauk Lietuvoje“, sprendimu net du „Vasaros liūtas“ apdovanojimus paskyrė Zarasų krašto bendrovėms. Rezultatas geras. Iš devynių prizų du atkeliauja į Zarasus.

„Vasaros liūtas 2019“ nominacijos „Tautinio paveldo puoselėtojas“ laimėtoju tapo Šlyninkos vandens malūno bendruomenė, oKultūros paveldo ambasadoriumi“ išrinktasUAB „Vasaknų dvaras“.

„Tautinio paveldo puoselėtoju“ išrinkta Šlyninkos vandens malūno bendruomenė puoselėja geriausias tautinio paveldo tradicijas kurortinėje Zarasų teritorijoje: per 13 sertifikuotų kulinarinio paveldo produktų, 8 ekologiški produktai (duona, miltai, kruopos), ekskursijos po senąjį malūną, renginiai visai šeimai, edukacinė programa ,,Duonos kelias“, kultūros paveldo objektas – veikiantis senasis Šlyninkos vandens malūnas. Zarasuose viešintys turistai visuomet keliauja į Šlyninkos vandens malūną ragauti ,,razavų“ blynų, dalyvauti edukacinėje programoje ,,Duonos kelias“ ar įsigyti ekologiškų miltų. Šlyninkos vandens malūno bendruomenė bendradarbiaudama su Zarasų rajono savivaldybės kultūros centru organizuoja tautinio paveldo renginius, skirtus turizmui plėtoti – tai ,,Cibulinė“, ,,Sėlos muzikantai“, teminės – kalendorinės mugės. Šie išskirtiniai renginiai ir senojo vandens malūno aplinka skatina turizmą ir kuria geriausias kurortinės teritorijos tradicijas.

Kultūros paveldo ambasadoriumi tapęs UAB „Vasaknų dvaras“ valdo valstybinės reikšmės kultūros paveldą – LDK didikų garsiosios Radvilų giminės Vasaknų dvarą, kurį pritaikė aktyviam poilsiniam turizmui. Čia organizuojamos konferencijos, rengiamos šeimos šventės ir pokyliai, vienu metu gali ilsėtis per 100 svečių, puiki virtuvė ir restoranas, gaminamas Vasaknų alus, rengiamos degustacijos, atkurtas dar XVIII a. veikęs bravoras, įrengti kambariai svečiams su puikiu vaizdu į Vasaknų ežerą, organizuojamos įvairios pramogos. UAB ,,Vasaknų dvaras“ kolektyvas bendradarbiauja su vietos bendruomene – Dusetų seniūnijos ir parapijos santalka, Kultūros centru Dusetų dailės galerija, kartu organizuoja turistiniam sezonui skirtus renginius, puoselėja Lietuvos ir jos dvarų istoriją, garsindamas LDK didikų Radvilų, Pliaterių, Tiškevičių vardus, organizuoja veiklas, skirtas profesionalaus meno sklaidai.

Viešnia Kristina Citvarienė ir meras Nikolajus Gusevas pasveikino prizininkus ir palinkėjo siekti naujų pergalių. Apdovanojimai ir gėlės įteiktos UAB „Vasaknų dvaras“ vadybininkei Agnei Šukštulytei Pacevičei, asociacijos „Šlyninkos vandens malūno bendruomenė“ vadovams Reginai Veselienei ir Stanislovui Sutkauskiui.

Šventėje buvo ir daug kitų įspūdingų akimirkų. Dalyviai išsivežė iš vasaros sutiktuvių Zarasuose nepakartojamus įspūdžius, džiugius prisiminimus, didelio norą vėl čia sugrįžti.

Petras Ivanovas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite