Angle down Atgal

Šventė nuo­sa­va­me kie­me: 7 pa­ta­ri­mai, kaip ją su­kur­ti

Šventė sa­va­me kie­me ar­ba so­de ga­li būti kur kas jau­kesnė nei for­ma­li va­ka­rienė res­to­ra­ne. Ži­no­ma, rūpes­čių sve­čius priim­sian­tys šei­mi­nin­kai turės dau­giau, bet, pra­dėjus ruoš­tis iš anks­to, or­ga­ni­zuo­ti šventę ga­li būti ne­tgi ma­lo­nu. Apie ką būti­na pa­gal­vo­ti?

1. Sodo rakandai – ne dekoracijos

Pirmoji ir svarbiausia užduotis – pasirūpinti tvarka. Nuskabykite visų nužydėjusių gėlių žiedus, išraukite tarp trinkelių lapelius išskleidusias piktžoles, nupjaukite veją, o visus sodo ir daržo rakandus paslėpkite sandėliuke. Švarinimosi nepalikite paskutinei dienai, verčiau kiekvieną dieną skirkite aplinkai gražinti valandėlę ar dvi.

2. Ar telpate?

Pasirūpinkite, kad svečiams prie stalo netrūktų vietos. Dažnai galvojame: „Aj, tilps“, „Aj, kaip nors“, o tuomet raudonuojame, matydami susispaudusius žmones. Jeigu stokojate kėdžių, suoliukų, jų galite pasiskolinti iš giminaičių, nebrangiai nusipirkti arba pasigaminti iš palečių, kelmų, senų baldų ir pan. Beje, pravartu sode arba kieme įrengti kelias zonas, kuriose svečiai galėtų trumpam pailsėti nuo šurmulio ir pasėdėti, gėrėdamiesi jūsų gėlynais, fontanais ar kitais sodo elementais, kuriais didžiuojatės.

3. Planas B

Net jei sinoptikai ir internetas pranašauja puikų orą, visuomet verta turėti planą B – juk gyvename Lietuvoje. Įvertinkite savo galimybes: ar turėsite, kur priimti svečius, jeigu ims lyti arba pūsti stiprus vėjas? Taip pat iš anksto pagalvokite apie pledus arba šiltus viršutinius rūbus svečiams – jų gali prireikti.

4. Fėjų šviesos

Net ir kukliausioje aplinkoje tinkamai parinktos šviesų dekoracijos gali sukurti pasakišką vaizdą. Jeigu šventė vyks ir sutemus, būtinai jomis pasirūpinkite. Tai gali būti lempučių girliandos, apraizgiusios medžius, pakabinamos žvakės, stilingi buteliai, kurių viduje – nedidukių LED lempučių voratinkliai ir t. t. Kuo daugiau pastangų ir vaizduotės įdėsite, tuo labiau sužavėti liks svečiai.

5. Su suaugusiaisiais – „ne lygis“

Jeigu tarp šventės dalyvių bus vaikų, paruoškite jiems pramogų. Galite užsakyti batutą, animatorių arba ant pievelės įrengti žaidimų zoną su tėvų atneštais žaislais. Jeigu šventėje dalyvaus paauglių, pastatykite jiems atskirą stalą su užkandžiais bei gėrimais – veiklos ir šnekos jie tikrai nepritrūks. Be to, jausis pamaloninti, kad gali būti savarankiški. Juk su tėvais – „ne lygis“.

6. Gal gali padėti?

Pasiruošti didelei šventei nėra lengva, tad nebijokite paprašyti artimųjų ir draugų pagalbos. Tam, kad jų neapkrautumėte, paskirstykite po vieną širdžiai mielą darbą. Pavyzdžiui, iš draugės kulinarės užsakykite tortą, auksarankės pusseserės paprašykite pagaminti vardines svečių korteles, o elektriko uošvio – pakabinti lemputes.

7. Duoklė gamtai

Koks džiaugsmas su artimais ir mylimais žmonėmis būti žaliuojančioje ir žydinčioje gamtoje. Tam, kad tokiu pačiu malonumu galėtų mėgautis ateities kartos, rūpinkitės gamta. Vietoje plastikinių indų bei įrankių rinkitės popierinius ir medinius, vienkartines staltieses ir servetėles pakeiskite močiutės kraičiu ir kuo daugiau gaminkite patys, užuot pirkę maistą pakuotėse.

Etaplius.lt informacija

Idė­ja šven­tei: ja­po­niš­kas ofu­ro

Jūsų šventės vi­ni­mi ga­li tap­ti ja­po­niš­kas ofu­ro, lie­tu­vių pa­pras­čiau va­di­na­mas van­dens ku­bi­lu. Ši pra­mo­ga ne­leis nuo­bod­žiau­ti, pa­do­va­nos naujų įspūdžių ir tik­ro at­si­pa­lai­da­vi­mo jausmą.

Maudymosi garuojančiuose, vandens sklidinuose kubiluose tradicijos kildinamos iš Rytų. Prieš daugelį šimtmečių japonai ir kinai šią procedūrą atlikdavo, norėdami pagerinti sveikatą, nušviesinti protą, atgauti jėgas bei grožį.

Lietuvoje vandens kubilus populiaru užsakyti įvairioms šventėms: vestuvėms, bernvakariams ir mergvakariams, gimtadieniams, neformaliems bendradarbių ar buvusių klasės draugų susitikimams, giminės sambūriams ir pan. Vandens kubilai puikiai tinka ir mažųjų šventėms – juk maudynėms neprilygsta jokia kita vasariška pramoga.

Tiesa, kubile mirkti galima ne tik vasarą – ši pramoga nepavaldi nei orui, nei sezonui. Švelniai sningant arba retkarčiais pakrapnojant lietui, kubile sėdėti dar jaukiau ir maloniau. Vienintelis kubilo priešas – stiprus, gūsingas vėjas, taigi kubilui reikėtų ieškoti užuovėjos, o jeigu tokios nėra – užsidėti pirtininkų kepures. Kubilą patariama statyti kuo arčiau terasos arba trinkelių, kad prisineštų mažiau žolių, akmenėlių, purvo. Galima patiesti kilimėlį. Į kubilą nereikėtų neštis maisto bei gėrimų, mat vienas neatsargus rankos kryptelėjimas – ir teks maudytis pomidorų sultyse.

„Kubilas Šiauliai“ siūlo vandens kubilų nuomą visoje Šiaulių apskrityje. Kubilų vidus – iš stiklo pluošto, kubilai turi oro burbulų sistemas ir įvairiaspalvį vidinį bei išorinį LED apšvietimą. Taip pat išorinę didžiąją krosnelę, tad kubile lieka daugiau erdvės. Šiaulių mieste pristatymas nemokamas.

Dau­giau in­for­ma­ci­jos:
Facebook „Ku­bi­las Šiau­liai“
ar­ba te­le­fo­nu +370 657 53 096.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite