Angle down Atgal

Švenčionių ugniagesiai susitiko su skautais

Liepos 17 d. Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Švenčionių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai buvo pakviesti į Labanoro seniūnijoje prie Peršokšnų ežero įsikūrusią skautų stovyklą. Susitikime dalyvavo apie septyniasdešimt 10-17 metų skautų. Jiems pamainos vadas Darjuš Michalovskij vedė prevencinę pamokėlę apie saugų elgesį prie vandens telkinių.

Jos metu buvo imituotas skęstančiojo gelbėjimas, po kurio buvo aptarta pirmoji pagalba skendusiam žmogui, primintos saugaus elgesio prie vandens ir vandenyje taisyklės. Žliaugiant stipriam lietui skautai nepabūgo išbandyti savo jėgų ir imituojant gaisrų gesinimą.

Tarnybos inspektorė Ieva Laurinavičienė vaizdžiai papasakojo apie miškų gaisrus ir priešgaisrinės saugos teisės aktų reikalavimus, esant gamtoje. Ji parodė filmus priešgaisrinės saugos tematika, atkreipdama dėmesį į pagrindines gaisrų miškuose ir kitose atvirose teritorijose priežastis. Inspektorė paaiškino vaikams, kaip saugiai naudotis atvirais ugnies šaltiniais. Ji priminė ir administracinio nusižengimo kodekso, reglamentuojančio priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimus, straipsnius ir galimas sankcijas.

Susitikimo pabaigoje buvo atsakyta į skautų klausimus apie gaisrinę saugą ir saugią gyvenseną.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite