Angle down Atgal

Švenčionių rajone sulaikyti 9 neteisėti migrantai

Adutiškio pasieniečiai Švenčionių rajone vėl sulaikė sieną su Baltarusiją pažeidusią devynių neteisėtų migrantų grupę.

Sulaikytieji pasieniečiams pateikė Irako piliečių pasus ir pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Anot pranešimo, sekmadienio popietę VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Adutiškio pasienio užkardos patruliai, vykdydami tarnybą Švenčionių rajone prie Ramoniūnų kaimo, prie pat sienos su Baltarusija ant Kamojos upės kranto sulaikė devynis neteisėtai sieną parėjusius asmenis.

Dviejų valstybių siena čia eina Kamojos upe.

Pirminiais duomenimis, sulaikytieji yra Irako piliečiai. Visi jie turėjo šios šalies pasus be Šengeno vizų ir pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Upės pakrantę apžiūrėję pasieniečiai nustatė ir vietą, kurioje migrantai neteisėtai perėjo valstybės sieną iš Baltarusijos į Lietuvą.

Užsieniečiai apgyvendinti Švenčionių ir Tverečiaus pasienio užkardose. Pirmadienį jiems atliekami COVID-19 testai. Gavus testų atsakymus, bus atliekami pirminiai prieglobsčio suteikimo procedūros veiksmai.

To paties sekmadienio rytą Adutiškio pasieniečiai sulaikė tris iš Baltarusijos bandžiusius patekti Afganistano piliečius.

Pastaruoju metu išaugus tokių atvejų skaičiui kontroliuoti sieną su Baltarusija pasieniečiams padeda papildomos pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos ir Šaulių sąjungos. Čia taip pat komandiruoti VSAT pareigūnai iš kitų padalinių bei skiriami papildomi techniniai resursai. VSAT ėmėsi ir kitų priemonių sienos su Baltarusija apsaugai stiprinti.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti daugiau kaip 280 neteisėtų migrantų, daugiausiai Irako piliečiai. Šis skaičius yra daugiau kaip tris kartus didesnis nei buvo per visus 2020-uosius.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite