Angle down Atgal

Švenčionių miesto parke – „Chill parkas“

2020 m. liepos 31 d. švenčioniškių ir miesto svečių neišgąsdino lietingas vasaros vakaras - jie noriai rinkosi į jaunimo iniciatyvos dėka organizuojamą renginį „CHILL PARKAS".

Mažieji renginio dalyviai, vaikai, dalyvavo edukacinėse veiklose, mėgavosi didžiuliais muilo burbulais, džiūgavo ir žaidė kartu su mylimiausiais personažais iš „Gyvųjų žaislų".
Jaunimą ir vyresnius renginio dalyvius įtraukė Gyvoji biblioteka, sudaryta iš Gyvųjų knygų, bibliotekininkų ir skaitytojų.

Gyvosios knygos, žmonės iš pažeidžiamų socialinių grupių, visuomenėje patiriantys diskriminaciją ar išankstines nuostatas, bendravo su susidomėjusiais skaitovais, pasakojo savo gyvenimo istorijas, atsakinėjo į klausimus. Pasak Gyvosios bibliotekos skaitovu tapusio Švenčionių rajono savivaldybės mero patarėjo Eriko Demidovo, tokie pokalbiai naikina mitus ir stereotipus, nepagrįstas nuomones, ugdo supratimą bei toleranciją.
Visų susirinkusiųjų žvilgsnius prikaustė profesionalių drifterių komandos „Street Horrors" pasirodymas. Švenčionių rajone autosporto šonaslydžio veikla vykdoma nuo 2015 m. „Street Horrors" organizuojamosiose treniruotėse dalyvauja ne tik Švenčionių rajono šonaslydžio mėgėjai, bet ir atstovai iš Ignalinos, Molėtų, Vilniaus ir Zarasų rajonų. „Street Horrors" nariai dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose drifto čempionatų Street ir Semi PRO lygose bei užima prizines vietas. „Nors laiko ir vietos turėjome labai minimaliai, bet dėjome visas pastangas parodyti žmonėms, kaip visa tai vyksta, įtraukti švenčioniškius domėtis šiuo sportu bei palaikyti kraštiečius. Driftas yra sportas, kuris reikalauja daug treniruočių ir pasiruošimo, o ne beprasmis padangų deginimas ir „saulių piešimas". Ir manome, kad mums pavyko tai padaryti! Nors oro sąlygos pradėjo kišti koją - pasipylė lietus, matėme, kad tai nė trupučio nesumažino susidomėjimo tuo, ką darome, nei jaunųjų mūsų fanų, nei jų tėvų. Labai smagu, kad po pasirodymo sulaukėme ypač didelio susidomėjimo, palaikymo ir žodžių „buvo nepakartojama" ar „įsivaizdavome tai visiškai kitaip",- dalinosi savo įspūdžiais vienas iš „Street Horrors" steigėjų Arūnas Paulavičius.
Penktadienio vakaro renginio dalyvius ir žiūrovus linksmino muzikinė grupė „Lietuvaičiai", Švenčionių rajono jaunieji atlikėjai Dagnė Maslianikaitė, Karolina Lamauskaitė, Gintarė Zenkevičiūtė, šokių ir laisvalaikio studija „Dorada".
Visų susirinkusiųjų širdis savo pasirodymo metu itin taikliais dainų tekstais užkariavo socialiniuose tinkluose ir muzikos platformose išgarsėjęs duetas „2Kvėpavimas". Iš Švenčionėlių kilęs dueto narys Denisas džiaugėsi, kad nors tai jų vienas iš pirmųjų gyvų pasirodymų, jie jau turi tiek daug gerbėjų.
Renginį iniciavo ir padėjo organizuoti Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos abiturientė, „Active Citizens" fasilitatorė Aurika Zabarauskaitė ir Švenčionių miesto kultūros centro savanoriai Linas Dervinis, Laura Palikšaitė, Dovilė Paškonytė, Silvija Sinytė, Žygimantas Varna.
Renginį vedė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos abiturientai Aurika Zabarauskaitė ir Deivydas Velyčka.
Renginio organizatoriai - Švenčionių miesto kultūros centras ir Švenčionių rajono savivaldybė.
 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite